Automobilio valymo chemija

Autorių nuotr.
Automobilių plovimas tiesiog reiškia automobilių išorės ir vidaus valymą. Automobilių plovyklos gali būti visiškai automatizuotos, savitarnos arba pilno aptarnavimo su personalu, kuris plauna automobilį. Savanoriai taip pat gali plauti automobilius, kad surinktų lėšų tam tikslui. Yra daug metodų, tokių kaip tunelinis automobilių plovimas, garinė plovykla, mobilioji plovykla, rankinė plovykla ir automobilių plovyklos pakėlimas. Tačiau cheminė plovykla išsiskiria tuo, kad ji žinoma kaip bevandenė plovykla, kurioje automobilio paviršiui plauti ir poliruoti naudojami tik chemikalai. Tai aplinkai nekenksmingas automobilių plovimo būdas. Šis metodas idealiai tinka automobiliams, kuriuose kaupiasi nešvarumai, todėl dažai nėra sutepti.

 

Chemija

Kai kurios cheminės medžiagos laikomos pramonės standartais, kurių reikia automobilių plovimo procese. Tai yra priešmirkymo chemikalai naudojami valymo procese, kai nuo automobilio paviršiaus pašalinama plėvelė, nešvarumai. Žemo pH išankstinis mirkymas susideda iš skirtingų rūgščių, kurios padeda automobiliams suteikti blizgesio ir neutralizuoja muilus, kurie patenka į kanalizaciją. Aukšto pH išankstinis mirkymas naudojamas riebiems ir riebiems dirvožemiams pašalinti. Automobilių plovyklose naudojami plovikliai yra žemo pH arba neutralūs didelio tepimo produktai, kurie pakelia ir sulaiko nešvarumus. Dirvai nuplaunami ir nuo automobilio paviršiaus pašalinamas vanduo, todėl paviršius geriau išdžiūsta. Šios cheminės medžiagos išvalo ir užsandarina automobilio paviršiaus įtrūkimus.

Padangų valymo chemikalai yra naudojami organiniams ir neorganiniams nešvarumams pašalinti iš nutrintos gumos, stabdžių trinkelių ir kt. Gali būti rūgštinių ir šarminių variantų. Šios cheminės medžiagos purškiamos ant padangų, stabdžių, ratų ir pakabos dalių, kurios suardo nešvarumus. Jie švelniai pašalinami maišant šepetėliu.

Putos. Jie yra poliravimo arba kondicionieriaus pavidalu. Kondicionieriai naudojami automobilio valymui, o poliravimo priemonės – ne tik paviršiaus valymui, bet ir vaško sluoksniui. Šie produktai paruošia automobilio paviršių apsauginėms ir sandarikliams priimti.

Džiovinimo medžiagos. Naudojamos po valymo, džiovinimo priemonės, vaškas ir apsauginės priemonės. Šios cheminės medžiagos padeda lengvai pūsti vandenį. Šios cheminės medžiagos yra sintetinės arba mineralinės alyvos pagrindu, kurios yra sukurtos pašalinti vandenį nuo automobilio paviršiaus, padidindamos paviršiaus įtempimą. Skirtingai nuo vaško, apsauginės medžiagos, dažų sandarikliai ir skaidrūs lakai patenka į automobilio poras ir apsaugo nuo elementų. Jie suteikia trumpalaikę automobilio apdailos apsaugą nuo ultravioletinių spindulių ir klimato elementų. Jie yra tiek sintetiniai, tiek mineraliniai produktai. Autochemija internetu tai puiki galimybė greitai ir lengvai nusipirkti reikiamas priemonės, tinkamai nusiplauti savo automobilį.