Automobilio paruošimas šaltiems orams: ką reikia apgalvoti?

Šaltasis sezonas, o kartu su juo – ir ganėtinai subjurę orai neretai tampa iššūkiu vairuotojams. Visgi, tinkamai paruošus automobilį, galima išvengti nemalonių situaciją ir užsitikrinti saugumą bei komfortą kelyje. Yra keletas pagrindinių aspektų, kuriems reikėtų paskirti daugiausiai dėmesio – juos šį kartą ir aptarsime.

Padangos

Padangos į žiemines jau turėjo būti pakeistos iki lapkričio 10 dienos – kartu su jomis dažnai keičiami ir ratlankiai, kuriuos galima įsigyti Pigu.lt el. parduotuvėje. Visgi, net ir po šių procedūrų apie jas pamiršti nereikėtų: reguliariai turėtumėte patikrinti slėgį padangose. Itin žemos temperatūros jį gali ženkliai sumažinti, o tai turi įtakos ir saugumui, ir degalų sąnaudų efektyvumui. Naujesniuose automobiliuose informaciją apie padangų slėgį galima matyti prietaisų skydelyje, tačiau jį taip pat galima pasitikrinti įsigijus manometrą ar nuvykus į degalinę.

Akumuliatorius

Nesuklysime pasakę, jog akumuliatoriai šaltuoju sezonu kenčia kone labiausiai. Jei norisi išvengti situacijų, kuomet nepavyksta užvesti automobilio, reikėtų iš anksto įvertinti jo būklę – įsitikinkite, kad akumuliatorius yra pakankamai įkrautas ir vis dar gali būti sėkmingai naudojamas. Tais atvejais, kai jo tarnavimo trukmė siekia 3-5 metus, rekomenduojama iš anksto pagalvoti apie prietaiso keitimą. Kitu atveju pakaks šiek tiek pakoreguoti savo įpročius: venkite trumpų kelionių, nepamirškite išjungti elektronikos įrenginių ir pasirūpinkite šio prietaiso švara. Papildomai galima įsigyti akumuliatoriaus pakrovėją.

Langų ir aušinimo skystis

Aušinimo skystį dažniausiai reikia pakeisti kas kelerius metus, tačiau jeigu vasarą jį papildėte vandeniu ar pastebėjote, kad skystis tapo drumzlinas, prieš žiemą pravartu jį pasikeisti. Tuo tarpu langų plovimo skystis turėtų būti pritaikytas žemesnės temperatūroms ir būtent šiam sezonui būdingiems nešvarumams – taip bus užtikrintas geresnis matomumas. Verta pagalvoti ir apie kitus skysčius: patikrinkite tepalo lygį ir pasistenkite kuro bake laikyti didesnį degalų kiekį. Taip išvengsite kondensato susidarymo ir papildomų rūpesčių.

Valytuvai

Šaltuoju sezonu valytuvams tenka kur kas daugiau darbo, tad pravartu iš anksto įsitikinti, jog jie bus pajėgūs su jais susitvarkyti. Patikrinkite, ar jų gumos nėra nusidėvėjusios ir jie tinkamai atlieka savo darbą – priešingu atveju reikėtų pagalvoti apie pokyčius. Ne paslaptis, kad žiemą šios detalės dėvisi greičiau: norėdami bent šiek tiek sulėtinti šiuos procesus, turėtumėte kuo kruopščiau nuvalyti apledėjusius langus – tokiu būdu pasaugosite ir valytuvus.

Salonas

Vargu, ar esant minusinei temperatūrai norėsis stovėti prie automobilio su dulkių siurbliu – dėl to generalinį salono valymą pravartu atlikti dar prieš atvėstant orams. Neretai patariama medžiaginius kilimėlius iškeisti į guminius: jie bus kur kas atsparesni drėgmei, druskoms ir kitiems šio sezono nešvarumams. Taip ne tik bus išsaugoma salono estetika, bet ir apsaugomos automobilio grindys. Jei transporto priemonės išorėje yra rūdžių ar kitų defektų, juos taip pat reikėtų sutvarkyti prieš prasidedant žiemai: priešingu atveju pažeidimai gali dar labiau išplisti.

Bagažinės turinys

Žiemą bagažinėje reikėtų surasti vietos papildomiems atributams, kurie padės išsisukti iš keblių situacijų. Jums gali praversti kastuvas, tempimo lynas, užvedimo laidai, gremžtukas, šluotelė, šiltesnis užklotas, žibintuvėlis ir kitos panašios prekės. Norėtųsi tikėtis, kad jomis pasinaudoti nereikės, tačiau esant poreikiui, tokie gaminiai bus naudingi ne tik Jums, bet ir kitiems eismo dalyviams.

Atsižvelgę į visus šiuos aspektus, tinkamai paruošite savo automobilį šaltajam sezonui. Tačiau nepamirškite, kad saugumas kelyje priklauso ir nuo Jūsų pačių: šiuo laikotarpiu ypač svarbu išlikti budriems ir pasirinkti adekvatų greitį.

Užs. Nr. 542451