Automobilio draudimas: kokį pasirinkti ir kaip nepermokėti?

Autorių nuotr.
Automobilio draudimas – kiekvienam vairuotojui aktuali tema. Visi sutiks, kad draustis apsimoka, nes nutikus nelaimei būtent draudimas padeda išvengti didelių finansinių nuostolių. Visgi didelės draudimo įmokos gali gerokai apsunkinti šeimos biudžetą, tad panagrinėkime, kokios rūšies draudimą verta rinktis ir kaip galima sutaupyti.

Kokią apsaugą suteikia privalomasis automobilio draudimas?

Privalomasis vairuotojų civilinės atsakomybės draudimas yra būtinas, jei transporto priemonė dalyvauja eisme, jį siūlo daugelis draudimo bendrovių. Šis automobilio draudimas apsaugo nuo didelių išlaidų įvykus avarijai ir padengia kito vairuotojo patirtus nuostolius, jei esate įvykio kaltininkas. Tai padeda išvengti situacijų, kai avariją sukėlęs asmuo negali kompensuoti padarytos žalos.

Kiek kainuos privalomasis automobilio draudimas priklauso nuo daugybės veiksnių: vairuotojo amžiaus ir vairavimo stažo, automobilio amžiaus, galingumo ir kitų parametrų. To paties automobilio draudimas skirtingose draudimo bendrovėse gali kainuoti skirtingai, todėl verta gauti kelis pasiūlymus ir juos palyginti tarpusavyje.

Taip pat nepamirškite to, kad kai kurie draudikai siūlo papildomas paslaugas, pavyzdžiui, avarinį automobilio atrakinimą, pagalbą pasibaigus degalams ar tralo paslaugas. Už draudimą su tokiais privalumais mokėti reikės šiek tiek daugiau, tačiau jis padės išvengti probleminių situacijų.

Ar verta draustis KASKO?

Įprastai KASKO automobilių draudimas yra aktualus naujesnių ir brangesnių automobilių savininkams. Jo suteikiama apsauga apima žalos automobiliui atlyginimą net ir tuo atveju, kai esate autoįvykio kaltininkas. Be to, KASKO draudimas padengs nuostolius dėl automobilio pažeidimų ne tik avarijos, bet ir vagystės, vandalizmo, stichinės nelaimės, nelaimingo atsitikimo atveju.

KASKO automobilio draudimas kainuoja brangiau nei privalomasis, tačiau daugeliu atvejų draustis apsimoka. Pavyzdžiui, dėl akmenuko skilus priekiniam stiklui, jo keitimas gali kainuoti tiek, kiek metinė įmoka. Be to, KASKO apsidraudę vairuotojai gauna ir papildomų naudų: prireikus gali pasinaudoti tralo paslaugomis, pakaitiniu automobiliu ir kt.

Net jei draudžiate transporto priemonę tik privalomuoju draudimu, KASKO automobilio draudimas tikrai pravers keliaujant – įvykus nelaimei sulauksite pagalbos, prireikus, automobilis gali būti transportuojamas į Lietuvą. Dėl kalbos barjero užsienyje spręsti automobilio problemas gali būti itin sudėtinga, todėl draudimo bendrovės pagalba tikrai pravers.

Draudžiant automobilį KASKO taip pat patariama gauti kelių draudikų pasiūlymus ir palyginti jų sąlygas bei naudas. Taip pat nepamirškite, kad KASKO draudimo sąlygas galite keisti, tačiau tai atitinkamai atsilieps draudimo įmokai, pavyzdžiui, galima didinti / mažinti išskaitą, įtraukti sąlygą dėl detalių nusidėvėjimo neskaičiavimo ir kt.

Pratęsta automobilio garantija

Mažai naudotiems automobiliams pardavėjai dažnai siūlo pratęsta automobilio garantija. Tai automobilio draudimas, apsaugantis nuo tam tikrų mechaninių, elektroninių ar elektros gedimų. Žinoma, tai nereiškia, kad nereikės mokėti už automobilio taisymą, tačiau susidūrę su rimtais gedimais, pavyzdžiui, variklio ar pavarų dėžės, išvengsite didelių finansinių nuostolių.

Už pratęstą automobilio garantiją reikia mokėti papildomai, tačiau perkant automobilį ji gali padėti išvengti nuostolių ir ilgų ginčų su pardavėju. Be to, kai kurių naujų automobilių remontas kainuoja išties brangiai, tad pratęstos garantijos automobilio draudimas apsimoka, apsaugo nuo gedimų, kurie liko nepastebėti (arba jų nebuvo įmanoma pastebėti) techninės apžiūros metu.