Automobilio akumuliatoriaus pasirinkimas: eksperto patarimai

akum
Nors daugeliui atrodo, kad automobilio akumuliatorius turi būti pasirenkamas labai greitai ir paprastai, tačiau praktikoje reikia įvertinti kur kas daugiau smulkmenų, kurios gali užtikrinti gerą kokybę.

Norėdami Jums padėti kur kas greičiau rasti reikalingą akumuliatorių mašinai – kalbamės su akumai.lt vadybininku, kuris konsultuoja paieškose.

Akumuliatoriaus matmenys

Natūralu, kad ieškant reikia vertinti ne tik savo, tačiau ir transporto priemonės poreikius. Juk rastas akumuliatorius turi jai tikti iki mažiausių smulkmenų. „Daugelis žmonių pamiršta, kad matmenys yra vienas svarbiausių aspektų renkantis. Tinkami matmenys padeda ne tik sutalpinti akumuliatorių automobilyje, tačiau ir garantuoja jo sklandų veikimą“,- pasakoja specialistas.

Akumuliatoriaus talpa

Kitas svarbus aspektas yra talpa. Kiekvienas mašinos gamintojas nurodo reikalingą akumuliatoriaus talpos dydį, tad siūlome remtis pateiktomis rekomendacijomis. „Per didelė talpa nėra gerai, kadangi tai gali trukdyti tinkamai akumuliatorių įkrauti. Per maža dažniausiai kelia problemas kai reikalingas automobilio užvedimas“,-pasakoja specialistas.

Akumuliatoriaus paleidimo srovė

Didesnė akumuliatoriaus paleidimo srovė taip pat reiškia, kad jis yra ir našesnis, o tai dažniausiai užtikrina ir geresnę kokybę. „Šis aspektas dažniausiai aktualus žiemos metu, kadangi nuo šalčio tirštėjanti alyva reikalauja daugiau jėgos užvedimui nei kitu metų laiku. Žinoma, daugiau ne visada yra geriau. Per didelė srovė dažniausiai daro teigiamą įtaką automobilio starteriui“,- patirtimi dalijasi vadybininkas. Taigi, kiekvienu atveju reikia analizuoti mašinos poreikius ir pagal tai rinktis labiausiai tinkamas alternatyvas.

 Akumuliatoriaus tipai

Nors dažniausiai su transporto priemonių gedimais nedirbantys žmonės mažai žino apie akumuliatorių tipus, tačiau pasitarus su specialistais galima kur kas paprasčiau suprasti kas yra koks ir tuo pačiu kuris geriausiai tinka Jūsų transporto priemonei.

„Šiuo metu rinkoje dažniausiai siūlomi akumuliatoriai yra švino, AGM, geliniai, taip pat kiek rečiau pasirenkami elektrolito. Dėl pasirinkimo visada verta tartis su specialistais, kadangi kiekvienas jų pasižymi savomis charakteristikomis. Pavyzdžiui, švino rūgštiniai automobiliniai akumuliatoriai yra seniausias pasirinkimas rinkoje, tad kai kuriems labai patinka tai, kas yra patikrinta laiko, vadinama klasika. Geliniai akumuliatoriai automobiliui yra ne tokie jautrūs, dažniausiai atsparesni vibracijoms, tad tai geras pasirinkimas tiems, kurie kasdien važiuoja sudėtingais keliais. Kadangi jie atsparesni smūgiams – tarnauja kur kas ilgiau, ilgaamžiškesni. AGM automobiliniai akumuliatoriai yra patys inovatyviausi, pasižymi geriausia apsauga, tad tarnauja ilgai. Žinoma, dažniausiai dėl to kaina irgi yra didesnė“,- trumpai supažindina specialistas.

Kiniška kokybė – nuvilia

Žinoma, daugeliui svarbu ne tik kokybė, tačiau taip pat ir kaina. Kai kurie renkasi pigiau kainuojančius akumuliatorius, kurie mūsų šalį pasiekia iš Kinijos bei kitų valstybių siūlančių pigius bei greitai pagaminamus gaminius. „Žinoma, tokia produkcija tarnaus labai trumpai, ji greitai genda, deja, sugaištama laiko juos keičiant, taip pat tena pirkti naujus. Dažnai tokios sistemos labai nekokybiškos, tad gadina mašinas. Taigi – praradimas bet kuriuo atveju“.

Užs. Nr. 484694