Ausinės kokybiškam muzikos klausymui, kaip išsirinkti?

Unsplash nuotr.
Jeigu savo laisvalaikiu ar užimtu metu mėgstate klausytis muzikos, turbūt gyvenimo neįsivaizduojate be ausinių. Tačiau priklausomai nuo to ar melodijos jus lydi įvairiose vietose, ar tą darote namuose, tinkamiausias ausinių tipas gali gerokai skirtis. Matote, vieniems atvejams labiau dera uždaro tipo, ausį apglėbiančios headphones, o vakarinio prasibėgiojimo metu ar kelionėse autobusu tikrai daug geriau į ausį kišamos ausinukės earphones. Kaip išsirinkti tokias ausines, kurios teiks didžiausią malonumą bei bus patogiausios naudoti?

Daug judate su muzika?

Tai pirmasis ir labiausiai pasirinkimui įtaką darantis faktorius. Jeigu klausote tinklalaidžių, žiūrite video su garsu per ausines ir tai darote ne tik namuose ar vienoje aplinkoje, headphones arba bet kokios didesnės ausinės turės labai mažai privalumų.

Jeigu jūsų biudžetas yra mažesnis nei 100 eurų ir norite daug judėti su muzika ar net sportuoti, rinkitės tik į ausį kišamas ausinukes. Labai populiarėjantis sprendimas – belaidės į ausis kišamos earphones. Jos yra kiek brangesnės bei turi ribotą baterijos veikimo laiką, tačiau išvengiate kišenėse susipainiojančių laidų bei galite telefoną ar grotuvą laikyti kiek toliau nuo savęs, kad jis neapsitaškytų ar neiškristų. Laidai tokias galimybes apriboja.

Jeigu daug judate ir norite tuo pat metu klausyti muzikos, vertėtų svarstyti apie 70+ eurų biudžetą. Ypač, jeigu visgi nuspręsite rinktis ant ausų uždedamas headphones ausines (ypač belaides), gausesniam pasirinkimui prireiks ir kelių šimtų eurų. Aišku, gerai paieškoję rasite ir optimalų, pigesnį variantą, bet įprastai išlaidos būna tokios.

Stacionariam klausymui

Jeigu kuriate muziką, tinklalaides, mėgstate sėdėdami prie kompiuterio arba tam tikroje vietoje klausyti muziką, darbo vietoje redaguojate bei dirbate su garsine medžiaga, tada jums geriausiai tiks uždaro tipo ant ausų dedamos (headphones) ausinės.

Kodėl būtent tokios? Ogi todėl, kad jos izoliuos išorės garsus bei neleis jūsų klausomam garsui sklisti į aplinką. Taip atsiribojate nuo pašalinio, išorinio triukšmo ir galite susikoncentruoti į klausymą ar darbą. Kaina? Slidus klausimas, mat yra be galo įvairių gamintojų ir porūšių šioje kategorijoje. Laidinis variantas kainuoti turėtų apie 120-150 eurų, o belaidžiai sprendimai ir kelis šimtus.

Apie earphones galvoti nėra labai praktiška, nes tokios ausinės nesuteiks erdvinio garso potyrių, o pati garso kokybė nebus tokia aukšta.

Ar svarbu, jei kiti girdi?

Dar vienas svarbus aspektas. Jau minėjome uždaro tipo ausines. Jos izoliuoja aplinkinį garsą jums bei aplinkiniams. Tačiau, jeigu gyvenate vieni arba pašalinių girdėjimas įtakos nedaro, galite drąsiai žvalgytis ir į atviro tipo ausines. Jų kaina kiek žemesnė. Tad klausydami muzikos per jas ne tik mėgaujatės aukščiausios kokybės audio, tačiau ir kitiems galite netrukdyti bei išsaugoti savo privatumą klausant.

Jeigu kambarį arba darbo erdves dalinatės ir su kitais žmonėmis, sąmoninga bei atsakinga jų nevarginti savo triukšmu. Taip pat ir patiems sau geriausia tada, kai iš išorės sklindantys garsai netrukdo koncentruotis. Tad čia dar svarbu apsvarstyti dilemą tarp uždarų ir atvirų ausinių. Kainos skirtumas nėra itin didelis, tačiau sutaupyti galima, todėl tai apmąstyti verta.

Pasižiūrėkite į pasirinkimą čia – https://www.varle.lt/ausines/ ir išsirinkite tai, kas jums geriausia bei tinkamiausia!

Užs. Nr. 443092