Augaliniai maisto papildai – natūralus būdas stiprinti organizmą

livin
Rodos, niekada nesibaigsiantis šaltasis sezonas pažeria ne tik smagių žiemos pramogų, bet ir nemažai iššūkių. Atvežtiniai vaisiai ir daržovės negali atstoti sezoninių pavasario bei vasaros daržo bei sodo gėrybių. Apniukęs dangus dažnai šykšti saulės, kurios poveikis ypač svarbus palaikant reikiamą vitamino D kiekį bei gerą nuotaiką. Sausas šildomų patalpų oras, savo ruožtu, tikrai nelepina nei odos, nei plaukų. Šaltuoju metų laiku taip pat itin svarbu nenumoti ranka į savo sveikatą ir pasirūpinti, kad organizmas nestokotų vitaminų, mikroelementų, antioksidantų ir kitų svarbiausių medžiagų. Laukiant pirmosios pavasario žalumos verta prisiminti augalinių maisto papildų privalumus.

Nuo seniausių laikų žmonės augalus pasitelkdavo ne tik maistui, bet ir organizmui stiprinti ar negalavimams gydyti. Pažangios technologijos suteikia galimybę iš naujo įvertinti skirtingų kultūrų tradicinei medicinai puikiai pažįstamus augalus. Daugeliu atveju tenka pripažinti, kad protėviai, net ir neturėdami sudėtingų laboratorijų bei mažai nutuokdami apie vitaminus ar mikroelementus, puikiai atsirinkdavo organizmą stiprinančius augalus, kuriuose gausu žmogaus organizmui būtinų medžiagų.

Štai Rytų ir Šiaurės Europoje juodieji beržo grybai (chaga) buvo naudojami sveikatos stiprinimui daugiau nei penkis šimtus metų. Dabar jų populiarumas vėl auga dėl gausaus vitaminų B1, B2 ir B5 kiekio. Kaip žinia, B grupės vitaminai labai svarbūs sklandžiai nervinės sistemos veiklai ir pagrindinėms gyvybinėms funkcijoms palaikyti.

Vis didesnio susidomėjimo sulaukia ir acerolos vaisiai, kurie Pietų Amerikoje nuo seno buvo naudojami sveikatos gerinimo tikslais. Pasirodo, šiuose vyšnias primenančiuose vaisiuose yra ypač daug vitamino C.

Dar vienas itin populiarus augalinis maisto papildas iš kito pasaulio krašto – Indijos virtuvėje bei tradicinėje medicinoje itin palankiai vertinama ciberžolė. Šiuolaikiniai tyrimai patvirtina, kad iš ciberžolės šaknies išgaunamas kurkuminas pasižymi antioksidaciniu bei priešuždegiminiu poveikiu, tad gali būti naudojamas imuninės sistemos stiprinimui bei užkirsti kelią lėtiniams susirgimams.

Augalinių maistinių papildų įvairovė labai didelė, todėl skyrus šiek tiek laiko tikrai atrasite tokius, kurie geriausiai atitinka jūsų organizmo poreikius, mitybos planą bei skonį. Iš kerpių išgautas vitaminas D3, iš jūrų dumblių gaminamas kalcis ir Omega-3 rūgštys – tai tik keletas natūralių maisto papildų pavyzdžių, kurie puikiai suderinami su veganiška ar vegetariška mityba. Augalinius maisto papildus galima rinktis ir pagal tai, kokioms organizmo funkcijoms reikia papildomo dėmesio. Sertifikuoti gamintojai ruošia natūralius augalinius papildus virškinimo sistemos stiprinimui, širdies veiklai normalizuoti, plaukų bei nagų puoselėjimui, akių funkcijai palaikyti ir t.t.

Maisto raciono papildymas konkrečių augalų preparatais gali padėti bendram organizmo stiprinimui bei imuninės sistemos normalios veiklos palaikymui. Peruvinės pipirnės (maca), ašvagandos (migdomosios vitanijos arba indiškojo ženšenio), sibirinio ženšenio, ciberžolės, čaga grybo papildai – tai tik nedidelė dalis iš plataus asortimento. Augalų milteliai, piliulės, sultys ar kiti preparatai taps natūraliu maisto raciono papildu bei vitaminų ir kitų organizmui veiklių medžiagų šaltiniu. Augalų pasaulis toks turtingas ir įvairus, kad telieka apsilankyti šiame puslapyje ir išsirinkti labiausiai poreikius bei lūkesčius atitinkančių papildų.

livin

Užs. Nr. 476309