Asmeninių finansų patarimai, kurie jus pavers turtingais

Kuomet imate gilintis į finansų sritį, skaitydami jūs atrandate daugybę asmeninių finansų valdymo patarimų. Todėl visa tai, kas yra susiję su asmeniniais finansais ir jų valdymu, jums gali atrodyti lyg labai sudėtingas ir sunkiai įkandamas procesas. Tačiau laimei, taip nėra!

Kadangi asmeninių finansų valdymas neturėtų būti komplikuotas ir sudėtingas, www.vipkreditai.lt sudarė koncentruotą svarbiausių patarimų sąrašą, kuris ne tik jūsų asmeninių finansų valdymą pavers paprastesniu, tačiau taip pat nuties kelią į jūsų finansinę nepriklausomybę.

Išleiskite mažiau nei uždirbate

Žinoma, tai skamba taip akivaizdžiai, kad jūs galite norėti į šį pirmąjį patarimą numoti ranka. Tačiau skaičiai rodo visiškai kitokią situaciją. JAV atlikto tyrimo rezultatai rodo, kad beveik 80 proc. visu etatu dirbančių amerikiečių kiekvieną mėnesį gyvena nuo atlyginimo iki atlyginimo.

Įdomu, kur slypi visa paslaptis? Labai paprasta žinoti ir suprasti, kad kiekvienas iš mūsų privalo išleisti mažiau nei uždirba, tačiau praktikoje visą tai įgyvendinti tampa kur kas sudėtingiau. Tačiau jei jūs norite ištrūkti ir šio užburto rato ir pagerinti savo asmeninę finansinę situaciją, jūs privalote išleisti mažiau nei uždirbate. O norint tai padaryti, jums būtina sekti savo biudžetą.

Išmokite valdyti biudžetą

Nemenka dalis žmonių, išgirdę žodį „biudžetas“, būna suglumę ir sunerimę, tačiau šiame žodyje nėra nieko mistiško ir sudėtingo. Valdyti biudžetą nėra sunku ir tai tikrai nereiškia, kad jūs tokiu atveju turite atsisakyti visų savo mėgstamų pramogų.

Biudžeto suformavimas ir jo valdymas reiškia, jog jums reikia sukurti planą, kuris padės suprasti, ką ir kaip jūs privalote daryti kiekvieną mėnesį. Labai populiarus ir efektyvus biudžeto paskirstymo ir jo valdymo metodas yra „50/30/20“.

Pastarasis metodas veikia labai paprastai: 50 proc. biudžeto yra skiriama būtiniausioms išlaidoms (sąskaitų apmokėjimas, mokesčiai, maistas, būstas ir kt.), 30 proc. galima išleisti bet kam (kam tik norite), o 20 proc. keliauja taupymui.

Padalinkite savo pajamas ir išlaidas

Tai yra labai senas metodas, kuris gyvuoja iki šių dienų. Todėl jei jo jūs vis dar nebuvote išbandę, vertėtų pabandyti tai padaryti dabar. Šio metodo atveju savo gaunamas pajamas ir patiriamas išlaidas jūs turėtumėte padalinti į dienas.

  • Jūsų pajamos yra 2000 EUR/mėn. = ~66 EUR/d.

  • Už būsto nuomą mokate 500 EUR/mėn. = ~16 EUR/d.

  • Komunaliniai mokesčiai sudaro 250 EUR/mėn. = ~8 EUR/d.

  • Visa kita (mobiliojo ryšio sąskaitos, televizija, maistas ir kt.) sudaro 800 EUR/mėn. = ~26 EUR/d.

Tai reiškia, kad per dieną jums lieka išleisti 15 EUR.

Tuo tarpu, jei jūs norite sutaupyti 1000 EUR būsimoms atostogoms, jūs turėsite sutaupyti apytiksliai 66 dienų vertės kasdien išleisti galimų pinigų sumą. Taigi, 66 dienas jūs neturėtumėte išleisti nei cento daugiau nei yra būtina jūsų numatytame biudžete.

O gal jūs galvojate apie naujesnį automobilį, kurio kaina yra 10 000 EUR? Tuomet būkite pasiruošę taupyti apytiksliai 666 dienas.

Toks elementarus principas jums padės lengviau suprasti, kokios yra jūsų tikrosios finansinės galimybės norint įsigyti vieną ar kitą pirkinį ir kaip turėtų būti valdomas jūsų asmeninis biudžetas.

Nustatykite finansinius tikslus

Turbūt esate girdėję aplinkinius šmaikščiai sakant, kad tuo atveju, jei norite laimėti milijoną, visų pirma jūs turėtumėte įsigyti loterijos bilietą. Lygiai tą patį būtų galima pasakyti ir apie jūsų asmeninę finansinę padėtį. Jei norite pasiekti atitinkamų finansinių tikslų, pirmiausia juos reikia nustatyti. Jei jūs žinosite labai aiškius tikslus ir siekius, būsite labiau motyvuoti jų siekti ir norimą rezultatą pasieksite gerokai efektyviau.

Ir pradžioje tikrai nebūtina nustatyti labai ilgalaikių bei sudėtingų tikslų. Pradėkite nuo paprastesnių ir lengviau pasiekiamų asmeninių finansinių tikslų. Taigi, visų pirma yra labai naudinga užduoti sau keletą paprastų, tačiau svarbių klausimų:

  • Ką norite pasiekti per artimiausius 3 mėnesius?

  • Ką planuojate pasiekti per ateinančius metus?

  • Kokią situaciją norėtumėte matyti po penkerių metų?

Taip jūs galėsite nustatyti keletą trumpalaikių ir ilgalaikių tikslų. Be to, trumpalaikiai tikslai gali tapti dar didesne paspirtimi siekiant ilgalaikių tikslų. Keli teisingų užsibrėžtų tikslų pavyzdžiai galėtų būti šie:

  • Sutaupyti 1000 EUR sumą;

  • Sutaupyti lėšų investuoti ir pradėti investuoti;

  • Įsigyti nuosavą būstą.

Todėl jei vadovausitės šiuo principu, turėtumėte efektyviau pajudėti iš dabartinio taško ir bėgant laikui sustiprinti savo finansinį pagrindą.

Venkite „blogų“ paskolų

Kiekviena paskola – tai finansinis įsipareigojimas. Jei turite paskolą – tai reiškia, kad kažkam esate skolingi. Ir tai tikrai nėra efektyvu, jei norite tapti finansiškai nepriklausomi. Kita vertus, ne visos paskolos yra „blogos“ paskolos.

Kas yra „bloga“ paskola?

„Bloga“ paskola yra vadinama ta paskola, kuri panaudojama įsigyjant tai, kas greitai praranda savo vertę ir negeneruoja jokių pajamų. Puikus „blogos“ paskolos pavyzdys gali būti kreditinė kortelė, greitasis kreditas ar automobilio paskola.

Kas yra „gera“ paskola?

Nors kai kurie žmonės neabejotinai teigs, kad nėra tokio dalyko kaip „gera“ paskola ir visos paskolos yra „blogos“, vis dėlto nevertėtų būti tokiems tiesmukiems ir neperkalbamiems. Negalima paneigti fakto, kad kai kurios paskolos, žvelgiant iš atitinkamos perspektyvos, gali būti naudingos.

Pavyzdžiui, jei jūs norite kreiptis dėl paskolos internetu, kuri galėtų jums finansiškai pagelbėti ateityje, tokia paskola būtų gerokai naudingesnė nei kredito kortelės paskola. „Geros“ paskolos įprastai pasižymi labai žemomis palūkanomis ir tokios paskolos pavyzdžiu galėtų tapti paskola nekilnojamajam turtui įsigyti.

Taigi, jei šiuos patarimus pasitelksite savo asmeninių finansų valdymui, laikui bėgant pastebėsite akivaizdžius teigiamus pokyčius, kurie jums nuties kelią į finansinę nepriklausomybę.

Užs. Nr. 444053