Ar verta pirkti automobilį iš JAV

automobiliai
Šiandien į Lietuvą galima įvežti automobilį iš bet kurios pasaulio vietos, o didžiausio susidomėjimo sulaukia automobiliai iš Šiaurės Amerikos. Pasak vairuotojų ir daugelio ekspertų, būtent ten galima įsigyti patikimiausių visureigių. Tačiau kiek toks pirkimas bus pelningas? Ar lengviau (pigiau) išsirinkti automobilį Lietuvoje? PLC grupė atsako į milijonams Lietuvos vairuotojų aktualius klausimus.

Kodėl JAV automobiliai yra pelningi?

Kaina yra pagrindinis veiksnys, dėl kurio amerikietiški automobiliai yra patrauklūs Lietuvos vairuotojams. Iš tiesų automobiliai iš Amerikos parduodami 20-40 proc. pigiau nei tokių pačių savybių, amžiaus ir būklės automobiliai Europos rinkoje. Taigi, pirkdami automobilį iš užsienio galite sutaupyti ar net uždirbti iš perpardavimo.

Tačiau pirkdami turėtumėte atsižvelgti į transportavimo išlaidas ir vietinių mokesčių dydį. Automobilio gabenimas iš JAV į Lietuvą nepriklauso nuo automobilio vertės, t. y. už 3000 ir 9000 JAV dolerių automobilį mokėsite tiek pat, todėl brangius automobilius naudingiau pirkti JAV.

Be to, ieškodami automobilio Amerikos aukcione, turėtumėte iš anksto apskaičiuoti, kiek kainuos būtinas remontas ar modifikavimas pagal Europos reikalavimus. Jei viską teisingai apskaičiuosite ir rasite tinkamą variantą, sutaupyti 10-30 proc. perkant automobilį su pristatymu į Lietuvą yra gana realu.

Amerikietiškų automobilių privalumai

Pagrindiniai amerikietiškų automobilių koziriai:

● Tvirta ir ilgaamžė pakaba, kuri gali atlaikyti bet kokius atstumus ir bet kokius kelius, kad važiavimas būtų sklandus ir patogus;

● Galingas variklis - viena vertus, jis mažiau ekonomiškas, tačiau prie jo galima pritvirtinti priekabą prekėms vežti arba mobilųjį namelį kelionėms;

● daug pagrindinės įrangos;

● erdvus salonas ir didelė bagažinė.

Amerikiečiai renkasi patogumą, patikimumą ir praktiškumą, todėl Amerikos keliuose galima rasti daug didelių automobilių - visureigių ir pikapų. Tai labai skiriasi nuo Europos, kur vairuotojai pirmenybę teikia klasikiniams automobiliams - sedanams, hečbekams ir universalams.

Amerikietiškų automobilių privalumai, palyginti su europietiškais automobiliais

Tiek amerikietiški, tiek europietiški automobiliai gali konkuruoti tarpusavyje kokybe, patikimumu ir saugumu. Jei palygintumėte amerikietiškus ir europietiškus automobilius, iš pirmo žvilgsnio jų įranga labai panaši. Saugos ir aplinkosaugos standartai JAV ir Europoje taip pat labai panašūs. Pristatant automobilį iš Amerikos į ES gali tekti pakeisti galinius žibintus, sumontuoti galinius sparno atšvaitus ir galinius rūko žibintus.

Tačiau JAV automobiliai turi tam tikrų skirtumų, dėl kurių jie europiečiams yra patrauklesni:

● Pretenzingas dizainas. Amerikiečiai mėgsta, kad automobilis būtų geras visur, todėl jiems svarbus dizainas. Amerikietiškų automobilių išorė paprastai būna įspūdinga.

● Prabanga ir didesnis komfortas salone. Amerikietiški automobiliai, įskaitant ir tuos, kurie skirti viduriniosios klasės pirkėjams, pasižymi stilingu interjeru, turtinga daugialypės terpės sistema ir daugybe parinkčių, kad vairuoti būtų kuo paprasčiau ir patogiau.

● Didelis visureigių pasirinkimas, kurio nėra Europos vidaus rinkoje.

● Didelį elektrinių ir hibridinių modelių pasirinkimą, tarp jų ir išskirtinį "Dodge Charger", "Chevrolet Camaro", kurių Lietuvoje yra labai nedaug, galima suskaičiuoti ant rankų pirštų.

● Nauda. Kai kuriais atvejais automobilio pirkėjas iš JAV gali sutaupyti iki 40 proc. biudžeto, palyginti su panašaus modelio pirkimu Lietuvoje.

Geriausius automobilius iš JAV rasite mūsų svetainės aukcionų kataloge. Čia galite išsirinkti geriausią variantą pagal savo biudžetą ir pageidavimus, gauti patarimų, patikrinti automobilio istoriją, užsisakyti automobilio pristatymą iš JAV į Lietuvą. Jūs taupote savo pinigus, o mes taupome jūsų laiką.

Užs. Nr. 516413