Ar perdirbti popieriniai rankšluosčiai yra kokybiški ir gerai sugeria drėgmę?

Autorių nuotr.
Šiais laikais, kai švara ir higiena atlieka pagrindinį vaidmenį mūsų kasdieniame gyvenime, popieriniai rankšluosčiai tapo nepakeičiamu kiekvieno namų ūkio elementu. Jie yra modernumo, komforto ir rūpinimosi aplinka simbolis.

Popieriniai rankšluosčiai– tai gaminiai iš celiuliozės, kurie dėl savo struktūros ir savybių geba greitai sugerti drėgmę. Jų istorija siekia XX amžiaus pradžią, o jų plėtra prisidėjo prie higienos standartų gerinimo daugelyje gyvenimo sričių.

Popierinių rankšluosčių tipai

Popierinių rankšluosčių įvairovė didžiulė – nuo ​​viensluoksnių iki daugiasluoksnių, nuo pagamintų iš grynos masės iki perdirbtų. Kiekvienas tipas turi savo unikalių savybių, todėl jis idealiai tinka konkrečioms reikmėms.

Popierinių rankšluosčių pasirinkimą lemiantys veiksniai

Kaip verslo savininkas norite pasirinkti ekonomiškus ir aplinkai nekenksmingus sprendimus. Kalbant apie popierinius rankšluosčius, vienas populiarėjantis variantas yra perdirbti popieriniai rankšluosčiai. Bet kaip jie lyginami su neperdirbtomis galimybėmis?

Popierinių rankšluosčių poveikis aplinkai

Popierinių rankšluosčių poveikis aplinkai yra esminis veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti renkantis perdirbtus ir neperdirbtus variantus. Svarbiausias skirtumas tarp dviejų tipų popierinių rankšluosčių yra jų gamybos būdas.

Perdirbti popieriniai rankšluosčiai gaminami antrinių atliekų, o tai reiškia, kad jie pagaminti iš medžiagų, kurios jau buvo panaudotos ir kitu atveju atsidurtų sąvartyne. Naudodami šias medžiagas naujiems popieriaus gaminiams gaminti, sumažiname į sąvartynus patenkančių atliekų kiekį, o tai padeda sutaupyti vietos ir sumažinti neigiamą atliekų poveikį aplinkai.

Be to, kadangi perdirbti popieriniai rankšluosčiai gaminami iš po vartojimo atliekų, jie sumažina pirminių medžiagų, pavyzdžiui, medžių, poreikį. Tai svarbu, nes gaminant neperdirbtus popierinius rankšluosčius reikia skinti medžius ir gaminti vandenį bei energiją.

Neperdirbtiems popieriniams rankšluosčiams gaminti taip pat reikia daugiau energijos, nes jiems reikia daugiau apdorojimo etapų nei perdirbtiems popieriniams rankšluosčiams. Pavyzdžiui, be medžių kirtimo, neperdirbtus popierinius rankšluosčius taip pat reikia balinti ir apdoroti kitais cheminiais būdais, kad būtų pasiekta norima tekstūra ir sugeriamumas.

Popieriaus perdirbimo procesas reiškia, kad iš anksto panaudotas popierius susmulkinamas ir sumaišomas su vandeniu, prieš pašalinant teršalus. Dėl to gaunamas silpnesnis pluoštas, kurio kokybė dažnai nėra tokia gera kaip neperdirbto popierinio rankšluosčio.

Tai reiškia, kad neperdirbti popieriniai rankšluosčiai gali būti geriau sugeriantys ir stipresni nei perdirbti popieriniai rankšluosčiai. Žinoma, kai kurie pigesni neperdirbti popieriniai rankšluosčiai taip pat gali būti žemos kokybės, todėl rekomenduojama išbandyti skirtingus variantus prieš atsirenkant jums tinkamiausius.