APVA parama saulės parkams plečia gyventojų galimybes

Autorių nuotr.
Šiandien itin daug kalbama apie ekologiją ir tvarius sprendimus, tačiau ne mažiau aktualus išlieka ir finansų klausimas. Daugeliui opi elektros kainos tema, nes dar prieš kelerius metus mokėjome gerokai mažiau. Privačių namų savininkai vis dažniau įsirengia saulės elektrines ir patys tampa gamintojais, tačiau ką daryti daugiabučių gyventojams, kurie savo stogo neturi? APVA parama saulės parkams yra puiki galimybė tapti elektros gamintoju, nepriklausomai nuo to, kokio tipo būste gyvenate.

Parama gali pasinaudoti daugiau gyventojų

Saulės elektrinės įrengimui reikalingas stogas arba žemės sklypas, tačiau reikia pripažinti, kad ne kiekvienas gyventojas tai turi. Jei gyvenate bute ir neturite nuosavos žemės, vis tiek galite naudoti „švarią“ elektros energiją ir mokėti už ją pigiau. Galite įsigyti saulės parko dalį ir tapti elektros gamintoju. O sutaupyti padės APVA parama saulės parkams, kurios gavėjais gali tapti visi fiziniai asmenys, nuosavybės teise valdantys gyvenamosios paskirties objektą ir anksčiau nesinaudoję tokia parama.

Kaip ir saulės elektrinėms, parko daliai taikomas apribojimas iki 10 kW, o didžiausia galima paramos suma siekia kiek daugiau nei tris tūkstančius eurų. Tai gana didelė parama, kuri pagreitina investicijos į saulės energetiką atsipirkimą. Tapę saulės parko dalininku, gaminsite sau elektrą nutolusioje elektrinėje, tačiau dėl jums nereikės sukti galvos, nes visa reikalinga infrastruktūra bus pasirūpinta už jus.

Saulės parkų dalininkais tapti gali daugiau gyventojų, nes esminė ribojanti sąlyga yra gyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto valdymas nuosavybės teise. Tai reiškia, kad į APVA paramą saulės parkams gali pretenduoti butų (daugiabučiuose, bendrabučiuose), sodybų, kotedžų ir kito tipo gyvenamųjų patalpų savininkai. Tai labai išplečia galimybes tapti elektros gamintoju ir pasinaudoti saulės energetikos galimybėmis, nes saulės elektrinės įrengimui sąlygas turi tikrai ne kiekvienas.

Kuo skiriasi saulės elektrinė ir saulės parkas?

Nors žinių apie saulės energetiką visuomenei dar stinga ir dėl gimsta įvairių mitų, reikia pasakyti, kad saulės elektrinė ir saulės parkas atlieka tą pačią funkciją ir iš esmės nesiskiria. Skiriasi tik saulės modulių montavimo būdas ir vieta bei tai, kad saulės elektrinė ant stogo yra šalia vartotojo, o saulės parke – nutolusi. Visgi tai nekeičia esmės, nes tiek saulės elektrinės, tiek saulės parko savininkas gali naudoti „švarią“ elektros energiją ir sumažinti savo išlaidas.

Antra vertus, saulės parkas pasižymi tam tikrais privalumais. Visų pirma, saulės parke esančia įranga jums nereikės rūpintis, nes viskuo pasirūpins administratorius. Reikia pripažinti, kad ne visiems patinka ir saulės moduliais „padabinto“ namo stogo išvaizda, tad to tikrai išvengsite. Be to, įsigydami dalį parko, taip pat galėsite pasinaudoti APVA parama saulės parkams.