Apšvietimas interjere: kaip jį kurti?

sviestuvai
Ar sunku pačiam sukurti idėją – kaip turi atrodyti Jūsų apšvietimas namuose? Tikrai ne. Nors kai kurie samdo dizainerius, kurie padeda sutaupyti daug laiko ir žino – kaip reikia projektuoti apšvietimą, kad vizualiai atrodytų harmoningai ir tuo pačiu matyti tamsiuoju paros metų tikrai būtų paprasta bei patogu, visgi, internete galima rasti daug pavyzdžių, kurie gali padėti Jums pačiam sukurti erdvę, kurioje tikrai bus gera ir jauku.

Ir jokio skirtumo, ar reikalingi pakabinami šviestuvai interjere, ar pastatomi toršerai – juos sukomponuoti laikantis esminių taisyklių tikrai nebus sunku.

Apšvietimo galimybės ir tipai

Kadangi internete galima peržiūrėti labai daug pavyzdžių – tai dažniausiai padeda sutaupyti daug laiko ir pačiam, be specialisto pagalbos sukomponuoti tokią erdvę, kurioje gera būti. Tokią, kuri ne tik gražiai atrodo, tačiau taip pat ir kuria jaukumą, stilių ir skoningumą. Juk viena tinkama lempa gali padėti net ir nuobodžiai patalpai tapti unikalia bei traukiančia akis.

Dažniausiai kiekvienoje patalpoje yra komponuojami kelių tipų apšvietimas:

1. Bendras.

2. Akcentinis.

3. Tikslinis.

Ar jų visų reikia? Tikrai ne. Viskas priklauso nuo to, kuriame kambaryje apšvietimo sistema bus montuojama. Štai tikslinio dažniausiai reikia darbo kambaryje, kai norisi, kad po ilgo skaitymo akys nevargtų. Dekoratyvinis dažniausiai yra komponuojamas vonios kambaryje arba svetainėje, kai norisi, kad lempa ne tik puikiai šviestų, tačiau ir gražiai atrodytų. Galiausiai, bendrinis – reikalingas visur, tačiau ir čia jo galimybės yra labai plačios. Juk bendrinis gali būti ne tik pakabinamas ant lubų, tačiau ir toršeras, kuris puikiai apšviečia ne tik tam tikras zonas, tačiau ir visą kambarį.

Taip pat džiugina ir labai plati šviestuvų pasiūla. Ji atveria galimybes kiekvienam rasti tokį, kuris gražiausiai dera patalpoje arba labiausiai patinka kiekvienam žmogui.

1. tvirtinami prie lubų;

2. pakabinami;

3. pastatomi;

4. sieniniai;

5. įleidžiami;

6. priglaistomi;

7. staliniai.

Viename kambaryje dažniausiai yra derinami net keli apšvietimai, kurie padeda sukuti harmoningą erdvę, kurioje yra gera būti. Žinoma, greta harmonijos taip pat reikia nepamiršti ir funkcionalumo, kuris yra kur kas svarbesnis ir esmingesnis kuriant namus ir žaidžiant su apšvietimu.

Bendrinis apšvietimas

Svarbiausias patalpoje yra bendrinis apšvietimas. Ne veltui dažniausiai pirmiausia ir siūloma nuo jo pradėti kuriant aplinkos šviestuvų harmoniją. Reikia, kad jis ne tik gražiai atrodytų kambaryje, tačiau taip pat ir taptų svarbiausiu akcentu, kuris sujungia visus kitus patalpoje esančius šviestuvus. Taigi, kad ir kiek jų bus komponuojama, svarbiausia, kad visi jie tarpusavyje skoningai derėtų.

Renkantis bendrinį apšvietimą reikia vertinti ne tik jo stilių, tačiau taip pat ir nepamiršti, kokią funkcija jis tiksliai atlieka. Jo darbas yra pasirūpinti, kad visoje patalpoje šviesos užtektų. Žinoma, jie neturi būti labai intensyvi, tačiau faktas, kad be gero bendrinio apšvietimo zoniniai taip pat nebus veiksnūs.

Akcentinis arba dekoratyvinis apšvietimas

Kai bendrinis jau yra – laikas derinti akcentinius. Tokius, kurie dažniausiai yra skirti ne tik konkrečios zonos apšvietimui, kad buvimas joje būtų kur kas patogesnis, tačiau taip pat ir tokius, kurie padeda sukurti erdvę. Jie puošia namų kampus ne tik savo estetika, tai yra, ne tik gaubtu, tačiau taip pat ir šviesos sklaida, kuri gali dekoratyviai papuošti sienas. Svarbiausia yra rinktis tokius akcentinius šviestuvus, kurie savo stiliumi dera prie paties pagrindinio – bendrinio.

Užs. Nr. 522568