Apipjaustymas ir mitai: juos išsklaido ekspertai

Autorių nuotr.
Apipjaustymas yra greita, nesudėtinga medicininė procedūra, kurios metu nuo varpos pašalinama apyvarpė – odos raukšlė, kuri dengia varpos galvutę. Nors tai daugelyje šalių dažnai atliekama procedūra, kuri tampa vis paklausesnė ir Lietuvoje, su apipjaustymu siejama nemažai klaidingų įsitikinimų ir mitų. Apžvelkime kelis labiausiai paplitusius.

Mitas nr. 1: apipjaustymas atliekamas tik dėl religinių priežasčių

Nors kai kuriose religinėse tradicijose tai įprasta praktika, daugelis žmonių šią procedūrą renkasi dėl ne religinių priežasčių. Tai gali būti asmeninis ar kultūrinis pasirinkimas, priimtas dėl įvairių sveikatos sumetimų.

Mitas nr. 2: apipjaustymas visada reikalingas higienai

Šiandien tinkama higiena gali būti palaikoma atlikus apipjaustymą arba be jo. Nors ši procedūra iš tiesų gali palengvinti lytinių organų valymą, reguliarus dušas, kruopšti asmeninė higiena be apipjaustymo taip pat veiksmingai apsaugo nuo infekcijų.

Mitas nr. 3: apipjaustymo procedūra sukelia stiprų skausmą

Tiesa ta, kad apipjaustymą paprastai atliekamame taikant anesteziją. Tai užtikrina, kad asmuo, kuriam taikoma ši procedūra, operacijos metu nejaučia jokio skausmo. Po procedūros gali atsirasti nedidelis, trumpalaikis diskomfortas. Tačiau išgėrus medikamentų skausmo malšinimui, didelio nepatogumo nepatirsite.

Mitas nr. 4 : atlikus apipjaustymą gali neigiamai pakisti lytinė funkcija

Moksliniai tyrimai neparodė reikšmingos įtakos seksualinei funkcijai dėl apipjaustymo. Asmeninė patirtis gali skirtis, tačiau daugelis apipjaustytų vyrų patiria sveiką, normalią lytinę funkciją ir jaučia seksualinį pasitenkinimą.

Mitas nr. 5: apipjaustymą galima atlikti tik naujagimiams

Nors apipjaustymą daugelyje šalių dažniausiai atlieka naujagimiams, jį galima atlikti bet kuriame amžiuje. Kai kurie asmenys gali nuspręsti vėliau apipjaustyti dėl asmeninių ar medicininių priežasčių.

Mitas nr. 6: apipjaustymo procedūra suteikia absoliučią apsaugą nuo infekcijų

Iš tiesų, nors apipjaustymas gali sumažinti tam tikrų infekcijų riziką, jis nesuteikia visiško imuniteto. Nepriklausomai nuo apipjaustymo būklės, būtina laikytis geros asmeninės higienos ir saugios praktikos.

Mitas nr. 7: apipjaustymą atlikti visada yra mediciniškai būtina

Daugeliu atvejų apipjaustymo procedūra yra pasirenkama ir mediciniškai nėra būtina. Tai asmeninis sprendimas, kurį asmenys ar tėvai priima remdamiesi įvairiais veiksniais, įskaitant kultūrinius, religinius ar sveikatos sumetimus.

Mitas nr. 8: apipjaustymas garantuoja tam tikrų sąlygų prevenciją

Ši procedūra gali sumažinti tam tikrų ligų, tokių kaip šlapimo takų infekcijos ir kai kurios lytiniu keliu plintančios infekcijos, riziką. Tačiau tai visiškai nepanaikina šių sąlygų galimybės.

Svarbiausia – pasitikėti medikais

Akivaizdu: norint priimti pagrįstus sprendimus, susijusius su Jūsų sveikata, labai svarbu suprasti esminius faktus apie apipjaustymą ir nepasitikėti abejotina informacija. Nors yra nemažai šios procedūros privalumų, svarbu atskirti mitus nuo tikrovės. Jeigu ir Jūs svarstote apie apipjaustymą, visada verta pasitarti su medikais, kurie įvertins Jūsų sveikatos būklę ir padės priimti geriausią sprendimą dėl apipjaustymo.