Angelai languose kuria gerą aurą

Angelai languose kuria gerą aurą

Angelai languose kuria gerą aurą

Šiaulių krašto tautodailininkės angelais papuošė tautodailės salono-parduotuvės "Devyni broliai“ vitriną. Iš viso eksponuojama apie 40 angelų. Gėrio simbolį moterys siūlo panaudoti ne tik kaip kalėdinę puošmeną, bet ir pakabinti virš kūdikio lovelės, panaudoti gaminant atvirukus.

Simona PUŽAITĖ

simona@skrastas.lt

Transformuojami velti angelai

Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šiaulių skyriaus salonas-parduotuvė „Devyni broliai“ – vienintelė tautodailininkų parduotuvė Šiaurės Lietuvoje. Tautodailininkės didžiuojasi, jog rankdarbiais papuošta vitrina 2011-aisiais metais laimėjo Savivaldybės įsteigtą gražiausios vitrinos apdovanojimą.

Šiemet vitrinoje eksponuojama angelų paroda „Ir nusileido angelai į žemę“. Darbus kūrė Irena Križanauskienė, Irena Gaidamavičienė, Aldona Lamanskienė, Liucija Lekienė, Virginija Pauliukonienė, Bronė Žymantienė, Dalia Danilaitienė, Nijolė Liorenčienė.

Tautodailininkės pasakoja, jog Advento laikotarpiu kurti angelus – simboliška. Anksčiau žmonės nertais, megztais angelais, snaigėmis puošdavo kalėdines eglutes.

Išskirtiniai – velti V. Pauliukonienės angelai, primenantys lėles: žaismingi, skrendantys, tarsi ore šokantys, veide atsispindi skirtingos emocijos. Velti angelai gali transformuotis – keisti kojų, rankų padėtį. Tautodailininkė parodose dažniausiai dalyvauja su savos gamybos žaislais.

Nėra vienodų

Nerti angelą tautodailininkės pataria nuo galvos iki apačios, platinant kaip varpelį. Sparnus galima primegzti arba atskirai prisiūti. Gražiausi ir elegantiškiausi angelai neriami iš plono siūlo. Geriausia – 10 numerio siūlai. Svarbu nepamiršti baigtą nerti darbą išbalinti, iškrakmolyti.

Angelo nėrimo pradžia kaip servetėlės. Reikia atkreipti dėmesį, kad nėrinys per daug neišsiplėstų, nesusiraukšlėtų. Tekstilininkė I. Križanauskienė panaudojo senus siūlus iš savo kolekcijos. Jie buvo gelsvo atspalvio, todėl teko balinti.

Moterys kūrė skirtingus angelus – vienų miniatiūriniai, kitos norėjo pagaminti didesnius, kad iš tolo matytųsi lange.

Tautodailininkės neslepia, jog darbus tenka ir ardyti. Dėl to ne pikta – geriau išardyti, nei turėti nėrinį, kuriuo esi nepatenkinta.

Nėra pasikartojančių angelų. „Kiekviena nusinėrė savo Angelą sargą“, – sakė Šiaulių krašto tautodailininkų vadovė Asta Kelmelienė.

Angelai su gera aura

„Į savo angelus aš įdedu širdį. Stengiuosi kaskart tai sijonėlį, tai sparnelį pakeisti, – pasakojo miniatiūrinių angelų autorė I. Gaidamavičienė. – Jie mažučiai, todėl lengvai telpa į voką. Taip gimė graži tradicija: kadangi sūnus gyvena užsienyje, siunčiu jam angelus. Jis padovanoja sergantiems žmonėms. Sako, kad mano angelai – su gera aura, tarsi palydi, apsaugo“.

Irena sako, kad angelai – nebūtinai Kalėdų atributas. Juos žmonės dovanoja naujagimiams – pakabina virš lopšio, vestuvių, krikštynų proga.

„Man nerti angelus – gyvenimo džiaugsmas“, – sakė tautodailininkė.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

JUDESYS: Velti Virginijos Pauliukonienės angelai, primenantys lėles, gali transformuotis – keisti kojų, rankų padėtį.

AUTORĖS: Šiaulių tautodailininkės siūlo rankų darbo angelais puošti ne tik kalėdines eglutes ir namus, bet ir dovanoti krikštynų, vestuvių, kitomis progomis.

ANGELAI: Šiaulių krašto tautodailininkių nerti angelai puošia salono vitriną. Nėra nė vieno vienodo angelo.