Aleksandrito ir diodiniai lazeriai – kokie esminiai jų skirtumai?

lazeris
Šiandien, kai estetinių procedūrų pasiūla išties didelė, ne visuomet lengva nuspręsti, kokį lazerį plaukelių šalinimui vertėtų pasirinkti. Todėl toliau aptariame esminius aleksandrito ir diodinio lazerių skirtumus – kuris iš jų efektyvesnis ir mažiau skausmingas?

Šiuo metu yra atlikta nemažai mokslinių tyrimų, kurie leidžia nešališkai apibendrinti diodinių ir aleksandritų lazerių privalumus bei trūkumus. Bet pirmiausia – pravartu suprastikaip lazeris veikia? Depiliacijos lazeriu metu yra naudojama selektyvi šviesos absorbacija, kas reiškia, jog tamsus plaukas sugeria daugiau lazerio energijos nei aplink jį esanti šviesesnė oda, todėl plaukelio folikulas sunaikinamas visam laikui, išlaikant sveiką ir nepažeistą odą. Svarbu pažymėti, jog čia lemiamą vaidmenį atlieka lazerio bangos ilgis – plaukelyje esantis pigmento melaninas geriausiai absorbuoja būtent 700 – 1000 nm ilgio bangas.
Aleksandrito lazeris (755 nm) – viena seniausių lazerinių technologijų, kurią išradus, buvo akcentuota, jog šis bangos ilgis yra skirtas šviesiems plaukeliams naikinti. Vis dėlto, ilgainiui paaiškėjo, kad aleksandrito lazerio bangų ilgis ribotai veikia tiek šviesius, tiek žilus ir raudonus plaukelius. Šiandien jau galima drąsiai teigti, jog aleksandrito lazeris efektyviausiai veikia, kuomet klientas yra labai šviesios odos, o plaukeliaitamsūs. Jei oda yra tamsesnė, dirbant su šiuo lazeriu, padidėja nudegimų ir pigmentacijos rizika. Dėl to jis neretai kombinuojamas su kitu Nd: YAG (1064nm) lazeriu, vis dėlto, šiandien jau įrodyta, kad pastarojo lazerio efektyvumas yra mažesnis, lyginant su aleksandrito ir diodiniais lazeriais.
Diodo lazeris (810nm) – tai jau naujesnė technologija, vis sparčiau populiarėjanti pasaulyje. Ir ne veltui – klinikinės studijos įrodė, jog jie pasižymi saugumu ir efektyvumu net ir skirtingiems odos atspalviams. Tad kokie esminiai jo skirtumai, lyginant su aleksandrito lazeriu? Diodinio lazerio spindulys prasiskverbia giliau, todėl saugiau paveikia ir tamsesnę odą, be to – yra efektyvus ir šiurkštiems, storiems plaukeliams. Tose studijose, kur buvo įvertintas klientų pasitenkinimas šia procedūra, diodinis lazeris taip pat pirmauja – pasak klientų, jis – mažiau skausmingas, kadangi procedūros metu depiliuojama vieta yra nuolat šaldoma. Be to, šio lazerio metodika grįsta lėtesniu veikimu, o ne staigiu energijos „smūgiu“. Klinikinės studijos taip pat įrodė, jog diodo lazeriai saugesni ir mažiau skausmingi, nei aleksandrito lazeriai.
Taigi, besiruošiantiems depiliacijai lazeriu ir besirenkant diodinis ar aleksandrito lazeris, pirmiausia pravartu įvertinti visus šių technologijų privalumus bei skirtumus, individualias savo kūno savybes.



Užs. Nr. 500049