6 dažniausiai girdimi mitai apie orkaites

mitai
Nors daugelis tikriausiai jau nebepamena laikų, kuomet namų virtuvėje nebūdavo naudojamos orkaitės, lyginant pirmuosius ir šiuolaikinius įrenginius, galima pastebėti nemažai skirtumų. Būtent jie ne vienam iš mūsų kelia nepasitikėjimą – iš jo gimsta ir realybės neatitinkantys mitai. Siūlome susipažinti su dažniausiai girdimais mitais apie orkaites ir patiems nustoti jais tikėti.

Garinės orkaitės yra labai ribotos

Rinkoje dabar galima rasti tiek prietaisų, kurie turi gaminimo garuose funkciją, tiek ir visiškai garinių orkaičių, kurių veikimo principas paremtas šia technologija. Būtent tokie įrenginiai dažniausiai vertinami labai kritiškai – teigiama, kad jų nepavyks pritaikyti bet kokiems patiekalams, o apie traškią plutelę iš viso galima tik pasvajoti.

Visgi, iš tiesų tokioje orkaitėje drąsiai galima kepti ir mėsą, ir duoną, picą ar pyragaičius. Bet kokie patiekalai, kepami garuose, gerai iškils, turės traškią plutą, purų vidų ir apetitą keliančią tekstūrą. Be to, dažniausiai tokiu būdu gaminamas maistas yra paruošiamas maždaug 20 procentų greičiau, tad akivaizdu, kad tokios orkaitės iš tiesų nestokoja privalumų.

Orkaitės su savaiminio išsivalymo funkcija turi daug trūkumų

Savaiminio išsivalymo funkcija šiuose įrenginiuose atsirado palyginus neseniai, todėl nieko stebėtino, jog apie ją sklando ne vienas realybės neatitinkantis teiginys. Vis rečiau, tačiau dar pasitaiko manančių, jog tokia funkcija yra žalinga mūsų sveikatai. Visgi, tiesa ta, jog tiek mums, tiek naminiams gyvūnams toks valymo ciklas yra visiškai saugus. Taip, jo metu dėl orkaitėje esančių riebalų kambaryje gali pasijausti nemalonus aromatas, tačiau dėl to tikrai nereikėtų nerimauti.

Verta paminėti ir tai, jog savaiminį išsivalymą siūlanti, pavyzdžiui, Bosch orkaitė vis vien reikalaus tam tikrų priežiūros darbų. Jums teks prižiūrėti įrenginių išorę, valyti filtrus ir gausiai išsiliejusius skysčius. Taip pat atskirai teks išplauti skardas, kadangi labai aukšta tokio valymo temperatūra gali joms pakenkti. Tačiau tai nereiškia, jog savaiminio išsivalymo funkcija nėra naudinga – priešingai, ji bus labai efektyvi ir gerokai palengvins Jūsų kasdienybę.

Kuo funkcionalesnė yra orkaitė, tuo daugiau energijos ji sunaudoja

Dažnai teigiama, kad tiek prieš tai minėta savaiminio išsivalymo funkcija, tiek ir kitos šiuolaikinių orkaičių galimybės reikalauja daugybės energijos. Visgi, iš tiesų dažnu atveju situacija yra priešinga – naujausiomis technologijomis paremti įrenginiai yra energetiškai efektyvesni. Tačiau šiuo atveju paprasčiausia atsižvelgti į energijos efektyvumo klasę, kuri yra nurodyta prie kiekvienos orkaitės – tuomet bus išsklaidytos bet kokios abejonės.

Mikrobangos sunaikina produktų maistines medžiagas

Orkaitė su mikrobange yra vis dažnesnis pasirinkimas, kuomet norisi namuose sutaupyti papildomos vietos, tačiau mėgautis dviejų skirtingų prietaisų suteikiamomis galimybėmis. Visgi, nors mikrobangų krosnelės tikrai negalėtume pavadinti nauju prietaisu, apie jas iki šiol sklando įvairiausi mitai. Neretai teigiama, kad tokiu būdu pašildytas maistas praranda savo maistines savybes ir išsausėja. Toks scenarijus yra įmanomas, tačiau dėl to dažniausiai reikėtų kaltinti ne patį įrenginį, o netinkamai pasirinktą programą ar pernelyg ilgą šildymo laiką. Naudodamiesi mikrobangų funkcija, galite valgyti ir sveikai, ir skaniai, tačiau iš pradžių gali tekti šiek tiek paeksperimentuoti, kol atrasite tinkamiausius nustatymus.

Neįmanoma rasti įrenginių, kurie galėtų pakeisti orkaitę

Ne paslaptis, jog orkaitėms reikia paskirti nemažai vietos, tad jeigu virtuvė yra nedidelė, o maisto ruoša joje vyksta pakankamai retai, verta pagalvoti apie kompaktiškesnius įrenginius – jų pasirinkimo šiais laikais tikrai netrūksta. Pastaruoju metu itin daug dėmesio susilaukia mini konvekcinė orkaitė – krosnelė. Tokį prietaisą patogiai galima pastatyti ant bet kurios spintelės ar stalo, o dėl konvekcijos technologijos, bet kurie patiekalai kepa ir greitai, ir tolygiai. Panašių privalumų tokios krosnelės galės pasiūlyti ir daugiau – su jomis iš arčiau galėsite susipažinti Pigu.lt el. parduotuvėje.

Orkaičių dizaino pasirinkimas yra skurdus

Jei taip manote, tikriausiai seniai neapžiūrinėjote šių įrenginių asortimento. Orkaitės gali būti įvairiausių spalvų, o kai kurios netgi puošiamos įvairiais retro stiliaus motyvais. Jei norėsite sukurti įdomesnę virtuvės aplinką, šie įrenginiai tikrai leis tai padaryti.

Nustoję tikėti šiais mitais, daug lengviau pasirinksite funkcionalią, šiuolaikišką orkaitę, kuri suteiks dar daugiau galimybių eksperimentuoti ir atrasti naujus receptus. Pasirinkimo šiais laikais tikrai netrūksta – svarbiausia išsigryninti asmeninius savo poreikius.

Užs. Nr. 499637