5G internetas: mitai ir faktai. Ką reikia žinoti?

www.pexels.com
5G jau nebėra kažkas neįprasto ir vis daugiau žmonių susipažįsta su technologija, kuri suteikia galimybę naršyti sparčiai kaip niekada.

Akivaizdus interneto greičio skirtumas naudojantis 5G yra jaučiamas akimirksniu. Tiesa, apie 5G ryšį galima išgirsti labai daug mitų, kurie trukdo suvokti šios inovacijos galimybes.

Aptarsime dažniausiai minimus mitus, kurie gali atrodyti juokingi. Visgi, kai kuriems jie skamba kaip faktai.

1 MITAS - 5G internetas veiks tik miesto ribose

Pirmasis 5G ryšį Lietuvoje pasiūlęs TELIA teigia, kad jiems gana dažnai tenka girdėti mitus, kad 5G bus tik miesto gyventojams prieinama technologija. Tikrai ne. Nors šiuo metu 5G vis dar yra testuojamas ir išbandyti jo galimybes gali tik didmiesčių gyventojai, tačiau su laiku galimybės plėsis ir mažesnių bei visai atokių gyvenviečių lietuviai taip pat galės naršyti be jokių ribų.

Visgi, kad tai, kad 5G yra inovacija - nereiškia, kad jis geriausiai tiks Jūsų poreikiams patenkinti. Rinktis reikia pagal galimybes ir lūkesčius, o ne pagal inovacijas.

2 MITAS - 5G turi įtakos žmogaus biologijai

Tai yra gana dažnas mitas, kuris kai kuriuos ne tik juokina, tačiau ir stebina. Kaip tuo tikėti. Vilniaus Universiteto žurnalas "Spectrum" dalinasi informacija, kad 5G: "nėra jonizuojančiosios spinduliuotės spektro dalis"1. Tai reiškia, kad jis niekaip neveikia žmogaus kūno.

3 MITAS - 5G reikalingas tik verslo poreikiams patenkinti

Ši interneto technologija dažniausiai siejama su greičiu bei inovacijomis, tad natūraliai kyla klausimas - ar tikrai toks reikalingas asmeniniams poreikiams. O kodėl ne? Juk ne tik verslas, siekia naršyti be jokių ribų, tačiau ir kiekvienas asmuo, kuris nori mėgautis interneto teikiamomis galimybėmis - turėti rinktis technologijas, kurios leidžia itin efektyviai atsiųsti bei išsiųsti duomenis. 5G - puikiai patenkina šį daugelio poreikį.

4 MITAS - 5G buvo koronaviruso priežastis

Kiekvienas, kuris bent kiek išmano biologiją, dažniausiai labai juokiasi, kai išgirsta šį mitą. Tačiau yra nemažai žmonių, kurie 5G atsiradimą sieja su Korona virusu. Nors žinoma, bandyti kažką aiškinti net nėra tikslu, kadangi net rasti sąsajas yra sunku, visgi, kai kuriems reikia paaiškinti, kad šiuos du dalykus sieja nebent tik tai, kad jie atsirado gana panašiu metu.

5 MITAS - šis ryšys gali sukelti vėžį

Dar vienas mitas, kuris galbūt net gąsdina nuo šio interneto tipo pasirinkimo. Visgi, galite nurimti. ICNIRP pateikta informacija 2020 metais nurodo, kad nėra jokio ryšio tarp 5G bangų ir galimų vėžio arba kitų ligų rizikos. Atsiminkite, kad technologijos yra pajungtos tinkamai. Taip, kaip reikia laikantis pačių griežčiausių reikalavimų. Ir svarbiausia, kad pirmiausia orientuojantis ne į naršymo poreikius, tačiau ir žmogaus reakciją į bet kokius galimus sudirginimus. Tyrimų buvo tikrai daug ir visų atsakymai, džiugu, ramina.

Užs. Nr. 524606

pixabay.com nuotr.