5 patarimai, kaip prižiūrėti veido odą

Odos išvaizda ir būklė labai svarbi, mat svariai prisideda prie išvaizdos – skaisti, sveika veido oda tikra puošmena ir niekas to nepaneigs. Tinkama veido odos priežiūra labai glaudžiai susijusi su jos tipu – sausai odai reikalingos vienokios priemonės, riebiai kitokios, itin atsakingos priežiūros reikalauja jautri, į spuogelius linkusi oda. Tačiau galime išskirti 5 kertiniu odos priežiūros patarimus, kurie tinka visų tipų odai ir labai prisidės prie dailios jos išvaizdos.

Drėkinkite odą

Bene visur, kur kalbama apie odos priežiūra, akcentuojama drėkinimo svarba. Ir ne veltui – išsausėjusi oda ne tik atrodo neestetiškai, tačiau ir lemia diskomfortą, pavyzdžiui, tempimo jausmą, šerpetojimą. Ir net tada, jei jūsų oda yra riebi, drėkinti ją yra būtina. 

Klipshop.lt e. parduotuvės veido odos priežiūros specialistai akcentuoja, jog drėkinamąjį kremą reikia tepti po serumo ir kitų priemonių. Pavyzdžiui, rytinė rutina turėtų būti tokia: odos nuvalymas, palepinimas serumu, drėkinimas, o tada jau tepamas makiažas. Jei jūsų drėkinamasis kremas, makiažo priemonės neturi apsaugos nuo saulės, po drėkinamojo kremo reikėtų papildomai tepti SPF apsaugą turinčios priemonės.

Beje, odos drėkinimui labai svarbus ir išgeriamo vandens kiekis.

Naudokite veido serumą

Kai kurie mano, kad naudojant kremą veidui jo visiškai pakanka, tačiau specialistai teigia, kad serumo svarba yra didžiulė. Ši priemonė išsiskiria tuo, kad turi intensyvesnių veikliųjų medžiagų, jų koncentracija didesnė. Žinoma, įprasto kremo ji neturėtų pakeisti – geriausia naudoti ir serumą, ir kremą. O jei dar nebandėte veido serumo, pradėkite nuo tikrai aukštus kokybės standartus atitinkančios kokybės kosmetikos – Babor.

Pasirūpinkite odos šveitimu

Mūsų oda kiekvieną dieną susiduria su mažesniu ar didesniu nešvarumų kiekiu, ant jos nusėda dulkės, lieka makiažo likučių ir kitų medžiagų, kurias būtina pašalinti: tiek esančias odos paviršiuje, tiek ir įsiskverbusias giliau. Tas paviršines gerai pašalina ir pieneliai, micelinis vanduo ar panašios priemonės, tačiau giliau įsiskverbusioms reikalingas odos šveitimas, po kurio oda bus švari, glotni, skaisti. Jei odą šveičiate namuose, tai darykite bent vieną kartą per savaitę. Priemones rinkitės pagal savo odos būklę ir jos tipą. Šveitimo metu puikiai pašalinami nešvarumai, negyvos odos ląstelės, išvalomos poros.

Naudokite veido kaukes

Veido kaukių spektras labai platus: lakštinės, kremo, želė ar kitokios konsistencijos. Verta atrasti tokią, kuri bus patogi naudoti ir tiks jūsų odai. Kaukės papildytos dideliu kiekiu vitaminų, hialurono rūgšties, natūralių augalinės kilmės ingredientų, tad puikiai maitina, minkšti, drėkina odą. Kaukę galite naudoti kiekvieną vakarą, paakių kaukes naudokite rytais, o jei neturite laiko, tuomet odą kaukėmis palepinkite bent porą kartų per savaitę.

Pasirūpinkite tinkama mityba

Odos išvaizda labai priklauso nuo to, ką valgome. Jei norite turėti sveiką ir gražią odą, vartokite kuo mažiau cukraus, o jei įmanoma, visai išbraukite jį iš savo raciono. Juk neretai nuo cukraus, saldumynų odą išberia, be to, jis atsakingas už tai, kad oda kur kas greičiau praranda drėgmę. Ne mažesnis priešas yra ir druska. Pastaroji turi savybę sulaikyti vandenį audiniuose, dėl ko gali paburkti paakiai, ant odos išryškėti patinimai ir pan. Rūkyti gaminiai taip pat nėra draugiški mūsų odai.

Į savo meniu įtraukite daugiau vaisių, daržovių, žuvies bei mėsos (geriausia – ruošta garuose, orkaitėje, puikus pasirinkimas ir troškinta).

Užs. Nr. 554154