5 kriterijai, pagal kuriuos turėtumėte rinktis įmontuojamą orkaitę

kriterijai
Orkaitė yra vienas tų įrenginių, kuriuos tikimės sutikti praktiškai bet kurioje virtuvėje. Jau ne vienerius metus dažnai pasirenkamas įmontuojamas jų tipas – tokie įrenginiai dar geriau integruojasi į bendrą interjerą. Nusprendus pasirinkti tokį modelį, teks susipažinti su plačia pasirinkimo įvairove, tačiau jei atsižvelgsite į kelis pagrindinius kriterijus, tinkamą orkaitę tikrai pavyks surasti. Kurie aspektai Jums turėtų būti svarbiausi?

1. Dydis ir tūris

Renkantis įmontuojamą orkaitę, matmenys yra ypatingai svarbūs, kadangi dažniausiai šiam įrenginiui yra numatyta konkreti vieta, į kurią jis turėtų tilpti. Jei seną įrangą keičiate nauja, galite rinktis tokius pačius matmenis – priešingu atveju galima išmatuoti turimą laisvą vietą.

Tiesa, jeigu virtuvę dar tik įsirenginėjate ir šiuo klausimu turite daugiau laisvės, labai svarbu atsižvelgti į orkaitės tūrį. Jis priklauso nuo šeimos dydžio ir gaminimo įpročių. Jei gyvenate vieni ar su antrąja puse ir maistą dažniausiai gaminate tik sau, tūris neturėtų viršyti 50 litrų, o vidutinei šeimai rekomenduojama rinktis 50-70 litrų modelius. Tačiau jeigu namiškių skaičius didesnis ar mėgstate gaminti svečiams, galima pagalvoti ir apie dar didesnius variantus.

2. Energijos efektyvumo klasė

Kuo aukštesnė bus orkaitės energijos efektyvumo klasė, tuo mažiau elektros reikės tokiam įrenginiui – jei gaminate daug ir dažnai, tikrai įvertinsite tokį privalumą. Labai didelė šios buitinės technikos dalis priklauso A klasei, tačiau jei norisi dar didesnio ekonomiškumo, atkreipkite dėmesį į tuos modelius, kurie šalia šios raidės turi ir kelis pliusus. Aukščiausia energijos efektyvumo klasė šiuo metu yra „A+++“, tačiau ir kiti modeliai gali būti verti Jūsų dėmesio.

3. Papildomos funkcijos

Galima sakyti, jog papildomos funkcijos orkaitei yra itin svarbios – jos gali praplėsti Jūsų galimybes ir suteikti galimybę išbandyti daugybę naujų receptų. Jei mėgstate eksperimentuoti, turėtumėte ieškoti tokių funkcijų kaip grilis, konvekcinis kepimas, gaminimas garuose ar automatizuotos programos, kurios atitinkamiems patiekalams gali parinkti geriausią kepimo laiką ir temperatūrą. Taip pat daug dėmesio sulaukia orkaitės su mikrobangų funkcija – tuomet jas galima naudoti ir maisto pašildymui. Tokius įrenginius galėsite apžiūrėti Pigu.lt el. parduotuvėje.

Taip pat verta atkreipti dėmesį į papildomus privalumus, tokius kaip laikmatis, mėsos termometras ar savaiminio išsivalymo funkcija – šios galimybės taip pat užtikrins patogesnį maisto gaminimo procesą ir palengvins įrenginio priežiūrą. Tiesa, dažnu atveju už kai kurias iš visų šių galimybių gali tekti susimokėti papildomai, tad turėtumėte įvertinti savo gaminimo įpročius ir pagalvoti, kaip atitinkamas funkcijas pritaikysite praktiškai.

4. Prekinis ženklas

Gerai mums pažįstami gamintojai visuomet asocijuojasi su aukšta kokybe ir patikimumu, todėl jiems esame linkę teikti pirmenybę. Toks sprendimas tikrai nėra klaidingas – tuo labiau, kad ilgus metus gyvuojančios kompanijos turi ir tam tikrų išskirtinių bruožų, kurie padeda lengviau suprasti, ar būtent to tikitės iš šios buitinės technikos. Pavyzdžiui, AEG orkaitės garsėja aukšta kokybe, inovatyvumu ir kruopščiai apgalvotu dizainu, kuriam ši kompanija skiria ypatingą dėmesį. Tuo tarpu Electrolux kompanija gali pasiūlyti ilgametę patirtį ir funkcijas, kurios gyvenimą paverčia geresniu – jų siūlomas orkaites galite apžiūrėti čia.

Tačiau savaime suprantama, jog tai nėra vieninteliai Jūsų dėmesio verti prekiniai ženklai. Turėtumėte šiek tiek pasidomėti atitinkamų kompanijų vertybėmis ir kitų pirkėjų atsiliepimais apie jas – tuomet netruksite susidaryti ir savo nuomonę. Galbūt atrasite ir mažiau žinomų, tačiau palankiai vertinamų prekinių ženklų: dažniausiai jų siūlomą įrangą pavyksta nusipirkti dar priimtinesnėmis kainomis.

5. Dizainas

Nors įmontuojamos orkaitės virtuvėje dažniausiai nėra labiausiai pastebimos, vis vien norisi, kad jos įsilietų į bendrą interjerą. Akivaizdu, jog tai puikiai supranta ir jų gamintojai, kurie siūlo daugybę elegantiškų, minimalistinių modelių. Tačiau jeigu kuriate įdomesnę aplinką, pasirinkimų taip pat nestokosite: orkaitės gali būti ir įdomesnių atspalvių, papuoštos retro detalėmis ar kitais išskirtiniais elementais. Iš anksto pagalvokite, kokį vaidmenį interjere šiam įrenginiui norėsite paskirti – tuomet daug lengviau atrasite tinkamiausią variantą.

Atsižvelgę į visus šiuos aspektus, lengvai išsirinksite orkaitę, kuri pateisins visus Jūsų lūkesčius. Šiuo atveju svarbiausia išsigryninti savo poreikius – tuomet mokėsite tik už tas funkcijas, kurios Jums iš tiesų yra reikalingos.

Užs. Nr. 499633