5 klaidos, arba ko vengti renkantis efektyvų duomenų centrą

duomenu
Gyvenant kasdien vis didesnį pagreitį įgaunančios skaitmenizacijos laikais, duomenų centro pasirinkimas tapo natūraliu virtualiame pasaulyje verslą ar kūrybinius projektus vystančiųjų žingsniu. Dairomasi geriausių sąlygų, naujausios įrangos, saugumo garantijų, draugiškos ir paslaugios komandos. Vis dėlto, rinkos ekspertai pastebi kelias esmines klaidas, kurios trukdo mėgautis lūkesčius pateisinančia paslauga. Toliau – 5 klaidos, kurių reikėtų vengti.

1. Netinkamos vietos pasirinkimas

Nepriklausomai nuo vietos vystomas verslas atveria daug naujų galimybių tiek šio įkūrėjams, tiek vartotojams. Tačiau serverių nuomos specialistai atkreipia dėmesį – nors dairantis tinkamo duomenų centro galima rinktis iš plataus asortimento globaliu mastu, tai reikėtų daryti itin apdairiai. Idealu, jei profesionalų valdomas duomenų centras yra įsikūręs strategiškai patogioje vietoje, iš kurios duomenų srautas be jokių trikdžių pasiektų tiek šalia esančius, tiek atokesnius kampelius.

Didelė klaida – kitame pasaulio krašte neapgalvotai pasirinktas tiesiog pigiausias pasiūlymas, kuris visiškai neatspindi verslo vystymo vietos. Beje, turėti komandą šiek tiek „arčiau“ verta dėl greito pasiekiamumo ir, esant poreikiui, operatyvaus susitikimo. Galimybė susikalbėti gimtąja kalba – didelis pliusas, mat sudėtingi terminai kita kalba net IT profesionalams kartais atrodo painūs.

2. Komunikacijos stoka

Vertinant duomenų centrą, operatyviai veikianti komanda bei sklandi komunikacijos kokybė yra vieni kertinių aspektų. Nuomojami serveriai yra laiko atžvilgiu jautri paslauga – gedimai turi būti pašalinti nepastebimai, o klausimai atsakyti ne tik greitai, bet ir suprantamai. Kaip išvengti tokios klaidos? Nuspręsti teisingai padeda kitų įmonių atsiliepimai, bendravimo įvertinimas pirmųjų gyvų ar virtualių susitikimų, pokalbių metu.

3. Pasitikėjimas teiginiais, o ne faktais

Paradoksalu, tačiau šiandien informacijos kone apie kiekvieną produktą yra labai daug, o retas išties atidžiai ją patikrina. Skambias frazes verta pagrįsti, ieškoti atsakymų į kilusius klausimus. Jei duomenų centro savininkai teigia, kad suteikia kone saugiausias sąlygas įrangos talpinimui ar nuomai šalyje, išmintinga patikrinti, ar yra tai įrodanti įranga, dokumentai. Pavyzdžiui, pripažintas TIER III sertifikatas. Atidžiai peržiūrėti reikėtų ir nuomos planuose nurodomas sąlygas – kaip jos atrodo pereinant prie kito plano, keičiant paslaugą pagal kintančius poreikius.

4. Pasirenkamas srityje nesispecializuojantis tiekėjas

Jei vystomas projektas nėra tik laisvalaikio hobis, reikėtų keliskart pagalvoti, kam patikima bene svarbiausia – efektyvaus duomenų srauto valdymo ir saugojimo – užduotis. Ne visi nuomojantys serverius bei suteikiantys šiems prieglobstį specializuojasi būtent serverių nuomos srityje. Tik tuo gyvenantys ekspertai gali pasiūlyti ne tik draugišką komandą, bet ir ilgametę patirtį, specifines žinias. Galiausiai, jei įmonei tai tik papildoma paslauga, būtų kiek naivu tikėtis maksimalaus rinkos suvokimo bei stiprios IT specialistų komandos, aktualios bendruomenės.

5. Nesąmoningai „sutinkama“ su permokomis

Permokama gali būti dėl įvairiausių priežasčių. Viena dažniausiai sutinkamų – neatliekami paprasčiausi „namų darbai” atsirenkant partnerius. Yra daug situacijų, kurios priveda prie nenumatytų išlaidų. Pavyzdžiui, sumokama daugiau nei tikėtasi tuomet, kai tiekėjas miglotai nurodo, jog, pereinant prie daugiau išteklių turinčio plano, dings taikoma akcija. Tačiau toks ir kiti „nelanksčių“ planų atvejai tikrai nėra vienintelė didesnio mokesčio priežastis.

Atsirenkant įmones, svarbu savarankiškai įvertinti ir būsimo partnerio poziciją – yra didelis skirtumas, kai komanda rinkoje tik teikia paslaugą ir kai patys valdo duomenų centrą. Kaip tai keičia galutinę plano sumą? Pastaruoju atveju nelieka trečiajai šaliai skaičiuojamo tarpininkavimo mokesčio, todėl maksimali kokybė gali būti garantuojama už konkurencingą rinkos kainą.

Nežinote, nuo ko pradėti paieškas? Pradėkite nuo strategiškai patogios centro vietos analizės, o radę kelis variantus – naiviai nepasitikėkite vien tik skambiais pažadais. Atlikti „namų darbai“ garantuos ramų miegą jums, o jūsų bei klientų duomenims – profesionalų, saugų prieglobstį.

Užs. Nr. 484080