5 dizainerių patarimai, arba tobulų užuolaidų pasirinkimas

uzuol
Tikriausiai kiekvieni namai neįsivaizduojami be užuolaidų. Ši interjero detalė gali ne tik perteikti žmogaus asmenybę, bet ir suteikti interjerui jaukumo, elegantiškumo jausmą, taip pat užtikrinti privatumą. Dažnai žmonės įsirenginėdami ar atnaujindami kambarius susiduria su užuolaidų pasirinkimo iššūkiu. Pateikiame 5 dizainerių patarimus, kurie gali padėti apgalvoti ir išsirinkti tobulą užuolaidų variantą savo norimai erdvei.

1. Užuolaidų funkcija

Dažnai neįsigiliname į tai, jog užuolaidos atlieka daugiau nei vieną funkciją mūsų namuose. Kiekvienas žmogus gali jas rinktis pagal poreikius: pavyzdžiui, dieninės užuolaidos suteikia galimybę jums reguliuoti šviesos lygį erdvėje. Tai yra ypač naudinga žiemą, norint gauti daugiau šviesos, taip pat vasarą, kada saulės intensyvumas yra didesnis ir kambaryje prisikaupia daugiau šilumos. Tiems, kurie nori daugiau privatumo, spalvingesnės užuolaidos gali jo suteikti geriau uždengdamos kambario langus.

2. Užuolaidų matmenys

Tam, kad atitaikytumėte tikslius užuolaidų matmenis, pirmiausiai reikia žinoti lango, ant kurio jas kabinsite, dydį. Jei pasirinkote uždangas, kurios yra pasiūtos pagal užsakymą, jos privalo būti pakankamai ilgos ir bent jau du kartus platesnės už patį langą. Jei rinksitės trumpesnes užuolaidas, jos turėtų siekti bent jau lango palangę. Svarbu paminėti, jog šių uždangų matmenų atitaikymas yra šiek tiek skirtingas, kuomet renkatės parduotuvėje pasiūtas užuolaidas. Tačiau prisiminkite – jau geriau, kad jos būtų ilgesnės, nei per trumpos!

3. Užuolaidų spalva ir medžiaga

Užuolaidų spalvos pasirinkimas labai priklauso nuo kambaryje esančių detalių. Tam, kad pasirinktumėte tinkamą langų uždangų spalvą, galite paprašyti audinių pavyzdžių. Taip bus žymiai lengviau nuspręsti, nes namuose galėsite pridėti pasirinktą pavyzdį prie kambaryje esančios sofos, lovos, ar sienų. Ieškote stilingų užuolaidų svetainei? Čia galite rasti didelį jų pasirinkimą.

4. Karnizų pasirinkimas

Karnizai yra ne mažiau svarbi užuolaidų dalis. Jie turėtų būti suderinti su parinktu langų uždangų tipu, stiliumi. Lengvesnės užuolaidos, pavyzdžiui, tiulio ar šilko, atrodys gerai ant plonesnio karnizo, o sunkesnėms, pavyzdžiui, velvetinėms langų uždangoms geriau rinktis storesnį strypą. Karnizo medžiaga ar sujungimas turėtų ne tik derėti su užuolaidomis, tačiau patartina atkreipti ir į kambaryje esančias kėdes, lempas. Taip sukursite vientisą interjero įvaizdį.

5. Užuolaidų audinių pasirinkimas

Pasirinkdami velvetines užuolaidas, suteiksite namams prabangos ir privatumo jausmą sukeliantį įspūdį. Tiulinės užuolaidos yra lengvos, plonesnės, tad nors privatumo ir bus mažiau, kambarys atrodys elegantiškai ir skoningai.

Pasinaudodami šiais patarimais, neabejotinai, galėsite lengviau atrasti savo namų erdvei labiausiai tinkančias užuolaidas. Papuoškite interjerą patraukliomis langų uždangomis ir mėgaukitės išskirtine estetika.

Užs. Nr. 480712