5 būdai, kaip apšvietimas gali atnaujinti namų interjerą

Šiuolaikiškuose namuose interjeras ir apšvietimas turi veikti kaip partneriai. Šviestuvai ne tik skleidžia šviesą, bet ir padeda kurti stiliaus akcentus, be to apšvietimas daro ir fizinį bei psichologinį poveikį žmonėms. Tad planuojant ar atnaujinant apšvietimą, sprendimą priimti reikėtų tik susipažinus su visais variantais, naujovėmis ir ilgalaikėmis perspektyvomis.

Darant remontą ir siekiant nebrangiai, greitai suteikti būstui naują kvėpavimą ir įpūsti gyvybės – apšvietimas yra vienas pigiausių ir paprasčiausių būdų pasiekti šį tikslą. Net jei keisite tik apšvietimą, namų interjeras gali suspindėti visai naujomis spalvomis, pataria šviestuvų salonas Žiburys.

Kuria namų atmosferą

Tinkamai parinktas apšvietimas kuria bendrą atmosferą patalpoje. Tad prieš įrengiant ar keičiant apšvietimą, labai svarbu atsakyti sau į klausimą, kokia yra to kambario paskirtis, kokios veiklos jame bus vykdomos ir kokius poreikius ši patalpa tenkins – tik išsigryninę šiuos dalykus galėsite parinkti tinkamiausią sprendimą, kuris atneš ilgalaikį rezultatą.

Pavyzdžiui, vonios ar darbo kambariai reikalauja ypatingo dėmesio funkciniam apšvietimui, nes juose dažnai atliekamos susitelkimo, atidumo reikalaujančios užduotys (skustis, dažytis, skaityti, rašyti ir pan.), kurioms reikalinga gana ryški šviesa. Vis tik šiuolaikiniai, modernūs vonios šviestuvai puikiai pasitarnaus ne tik higienos ir grožio procedūroms, bet ir tiesiog maloniam atsipalaidavimui.

Į greitą gyvenimo tempą įsisukę žmonės vonioje praleidžia vis daugiau laiko, bandydami nusiplauti dienos rūpesčius ir įtampą, tad rekomenduojama prie dušo ar vonios įrengti ir papildomą, nuotaiką formuojantį apšvietimą, kuris padėtų kurti intymią, ramiai nuteikiančią atmosferą. Tam puikiai tinka įleidžiami lubiniai LED šviestuvai su dimeriavimo (šviesos srauto intensyvumo valdymo) funkcija. Taip pat galite rinktis ir šviesos spalvą keičiančius ar muziką grojančius išmaniuosius modelius.

Prasiplėtė ir virtuvės paskirtis. Tai jau ne tik maisto gamybos vieta, bet ir susibūrimų, socializacijos zona, kurią populiaru jungti su svetainės ar valgomojo erdvėmis. Virš darbinių paviršių reikalingas funkcinis apšvietimas, kuris užtikrintų pakankamą šviesos kiekį pjaustant ingridientus, ieškant produktų ir bendrai padidintų saugumą ir sumažintų nemalonių incidentų riziką (įsipjovimo, apsideginimo ir pan.). Toks apšvietimas ne tik padidina virtuvės funkcionalumą, bet taip pat padeda kurti nuotaiką. Norint patenkinti abu poreikius, verta rinktis dimeriuojamus šviestuvus, o spintelėse ar lentynose galite naudoti LED juostas, kurios ne tik dekoratyviai atrodo, bet ir padeda rasti reikiamą prietaisą ar produktą. Tai populiarus akcentinio apšvietimo įrankis.

Jei kambaryje trūksta jaukumo, jo suteikti gali papildomai pastatytos žemos stalinės lempos bei toršerai. Toks sprendimas puikiai tinka svetainei ar miegamajam, kur daugiau laiko praleidžiama tamsiais vakarais. Jei šviestuvai nukreipiami į sienas, atsispindinti šviesa ir šešėliai suteiks erdvei paslaptingumo ir padės kurti šiltą atmosferą.

lova

Jei norite atlaisvinti paviršius, rinkitės sieninius šviestuvus. Jei kambarys atrodo nuobodokai ir siekiate originalumo, netikėtumo efekto, kurkite akcentinį apšvietimą. Įrenkite kryptinius šviestuvus, kurie atkreiptų dėmesį į išskirtinius namų interjero elementus – meno kūrinius, augalus, knygų lentynas, šeimos nuotraukas, senovinę nišą ir kitus. Taip pat verta pamąstyti ir apie keletą bendrojo apšvietimo šaltinių – centrinį kabinamą šviestuvą ar sietyną, kuris sutelks dėmesį į konkrečią zoną (dažniausiai virš kavos stalelio ar sofos) ir įleidžiamus šviestuvus, kuriuos paskirsčius tolygiai po visą lubų plotą, jie apšviečia visą patalpą ir sukuria antrą lubinio apšvietimo sluoksnį. Jei ieškote neįprasto sprendimo ar dėl elektros išvedžiojimo neturite galimybės kabinti lubinių šviestuvų, bendrąjį apšvietimą užtikrinti gali ir aukšti, lenktos formos toršerai.

sofa
 

 

Miegamajame dažnai norisi privatumo ir intymios, atpalaiduojančios, poilsiui nuteikiančios atmosferos. Jaukumą ir ramią nuotaiką sukurti padės keleto šviestuvų derinys. Dailus lubinis kabinamas šviestuvas kambario centre, skirtas bendrajam apšvietimui, turėtų skleisti šiltų atspalvių šviesą, o norint pritemdyto apšvietimo, naudokite tik naktines lempeles šalia lovos – tam tinka pastatomi, sieniniai ar kiti dimeriuojami šviestuvai. Dar vienas sprendimas atmosferiniam apšvietimui – kryptiniai šviestuvai lovos galvūgalyje.

Taip pat tampa populiaru miegamajame naudoti išmanųjį apšvietimą. Tinkamai parinktas šviesos atspalvis padės kurti ne tik interjero nuotaiką, bet ir gali pagerinti miego kokybę, veikti raminančiai.

Daro įspūdį ir keičia dėmesio taškus

Keičiant šviestuvus, labai svarbu išlaikyti proporcijas, atsižvelgti į kambario dydį. Kai kuriose erdvėse masyvus kabinamas šviestuvas ar sietynas išties gali padėti sukurti VAU efektą. Jis puikiai atrodytų erdviame didelio nuosavo namo fojė ar būsto aukštomis lubomis svetainėje, išnaudoti dydžio keliamą įspūdį gali ir loftų šeimininkai.

kreslas


Įspūdingo dydžio šviestuvas neabejotinai patrauks svečių dėmesį ir taps vienu pagrindinių interjero akcentų. Taip pat dydžiu ir formomis galima žaisti virš baro ar valgomojo stalo. Interjero dizaineriai rekomenduoja didelius šviestuvus derinti su mažesniais, taip kuriant harmoningą, stilingą bendrą vaizdą. Vis tik turėkite omeny, kad ir kaip įspūdingai dideli šviestuvai atrodytų prekybos salėje, jie tinka ne visoms erdvėms. Jei jūsų būstas nedidelis, žemomis lubomis, kambariai maži, pernelyg didelis šviestuvas atrodys gremėzdiškai, gali netgi trukdyti praeiti – jis iškris iš konteksto ir ne puoš erdvę, o ją sugadins, tad visad atsižvelkite į turimas sąlygas ir tik tuomet pirkite.

Pagyvina interjerą spalvomis

Pastaruoju metu populiariausi šiltų atspalvių šviestuvai. Tendencijas analizuojantys apšvietimo ekspertai pastebi, kad pastaraisiais metais mados viršūnėje laikosi auksinių, žalvario, pilkų atspalvių modeliai, kurie suteikia erdvei šviesos, prabangos įspūdį, padeda kurti elegantišką interjerą. Metalo detalėmis dekoruoti šviestuvai nesunkiai suderinami su įvairiausių stilių namų dekoru – nuo modernaus urbanistinio būsto iki kaimo sodybos.

holas
 

Jei jūsų interjeras yra gana neutralių spalvų, ryškesni šviestuvai įneš gyvybės ir suteiks namams naują įvaizdį. Jei turite ryškius baldus, kilimus, užuolaidas, namai spalvingi, šviestuvų spalvas derinkite prie bendros spalvų gamos arba rinkitės neutralesnius variantus, kurie nekonkuruos su kitais dekoro elementais.

Atšviežina stilių ir padeda įgyvendinti kūrybinius sprendimus

Šiais laikais gamintojai siūlo išties platų įvairių stilių šviestuvų pasirinkimą. Jų kolekcijose rasite modelių įvairiausiems skoniams – nuo modernių iki retro, nuo industrinių iki klasikinių. Sušiuolaikinti retro šviestuvai dažnai atrodo lyg meno kūriniai, tad jie tinka ne tik virtuvės ir valgomojo zonose virš baro ar stalo, bet ir kitose erdvėse tiesiog kaip puošnus interjero elementas. Vintažinis stilius (dar vadinamas Mid-century moderniuoju stiliumi) pasižymi švaresnėmis linijomis, unikaliu dizainu ir meniškomis formomis. Vienas geriausių šio stiliaus pavyzdžių – sietynas „Sputnik“, kuriantis kosmoso iliuziją. Art Deco stilius išsiskiria aštriomis, griežtomis linijomis ir geometrinėmis formomis paremtu dizainu.

Visi šie stiliai – retro, viduramžių bei Art Deco – puikiai tinka žmonėms, kurie nori savo namams suteikti meninį potepį ir ieško kūrybinių sprendimų. Tuo tarpu griežtesnėmis linijomis, minimalistiniu dizainu, detalėmis neperkrauti šviestuvų modeliai puikiai derės moderniame, minimalistiniame interjere. Be to, jie ne tik stilingai atrodo, bet ir nereikalauja sudėtingos priežiūros – juos paprasta valyti.

Tinkamai parinkti šviestuvai (nebūtina keisti visų namuose esančių šviestuvų, kartais pakanka įsigyti keletą naujų modelių), gali atnaujinti interjerą, įnešti balanso ir padėti sukurti vientisą stilių arba kaip tik tapti išskirtiniu stiliaus akcentu. Žinoma, ieškodami naujų šviestuvų, derinkite juos prie jau sukurto interjero stiliaus, baldų, sienų, tekstilės spalvų ir faktūrų.

Stebina netikėtomis formomis

Šiuo metu populiariausios šviestuvų formos yra būgnų, rutulio, dubens ir kvadrato. Rutulio formos gaubtai apglėbia lemputę ir skleidžia minkštesnę šviesą, kuri puikiai tinka apšviesti virtuvę, valgomąjį ar svetainę. Dažnai tokie šviestuvai gaminami iš stiklo, taip derindami tradicijas ir modernią išvaizdą. Taip pat pirkėjų itin mėgstami būgnų formos šviestuvai, kurie gali būti metaliniai, stikliniai arba medžiaginiai. Jie dažniausiai naudojami bendrajam apšvietimui.

valgomasis
 

Apversto dubens formos šviestuvai suteikia koncentruotą šviesą, tad dažnai yra naudojami virš valgomojo stalo ar darbinių paviršių virtuvėje. Taip pat gamintojai siūlo ir dubens formos šviestuvų, kurie skleidžia šviesą į viršų – tokie modeliai gali būti naudojami ir bendrajam, ir akcentiniam apšvietimui. Kvadratiniai šviestuvai dažniausiai skleidžia minkštą išsklaidytą šviesą, kuri reikalinga svetainėse ir kitose poilsio zonose. Šios geometrinės formos šviestuvai suteikia interjerui ultra modernų prieskonį.

Aptarėme pagrindines, populiariausias formas, tačiau išties dizainerių vaizduotei nėra ribų. Įvairūs gamintojai ir vienetinių modelių kūrėjai siūlo įvairiausių formų šviestuvų – ašaros, žvaigždės, cilindro ir daug kitų. Originalios formos, išskirtinio dizaino šviestuvas namų stiliui suteikia ekstravagancijos ir rafinuotumo. Dalies šviestuvų paskirtis – dekoratyvinė funkcija, dėmesio patraukimas, o apšvietimas lieka antroje vietoje. Gėlės, gyvūno ar abstrakčių, netikėtų formų šviestuvas akį traukti gali ne tik savo įspūdinga išvaizda, bet ir kuriamais šešėliais, švytėjimu, žybsėjimu ar kitais efektais.

Tikėtina, kad namuose turite skirtingų formų šviestuvų, tačiau net jei norisi derinti juos tarpusavy ir žaidžiant kontrastais išgauti netikėtumo įspūdį, vis tik jie neturėtų vienas su kitu konkuruoti ar „pjautis“. Kad būtų išlaikytas balansas, rinkitės panašių medžiagų, dekoro ar spalvos modelius. Taip rezultatas maloniai stebins, bet ne šokiruos. Taip pat keisdami šviestuvus apgalvokite, kaip jie derės su kitomis interjero detalėmis, vyraujančiomis spalvomis, baldų stiliumi, proporcijomis, pačia erdve. Ieškokite balanso, kad galutinis rezultatas džiugintų akį, o interjeras liudytų gerą šeimininkų skonį, būtų vientisas ir išbaigtas. Tačiau svarbiausia atminti, kad namai turi atitikti Jūsų ir jūsų šeimos poreikius ir atspindėti asmenybes, tad jei turite pakankamai drąsos ir ieškote naujų sprendimų, norite išsiskirti, ryžtingai kurkite savo namų charakterį derindami įvairių stilių šviestuvus ir siekdami unikalumo. Jūsų namai pirmiausia turi būti patogūs ir gražūs jums patiems.

Taigi, apibendrinant galima teigti, kad vien pakeitus apšvietimą, skirtumai interjere gali būti didžiuliai. Keisdami šviestuvus galite efektyviai atnaujinti namus be didelių investicijų. Pasikeitęs apšvietimas gali pakeisti bendrą atmosferą, optimaliau suskirstyti funkcines zonas, pakeisti dėmesio centrus, perdėlioti stiliaus akcentus, įnešti šiuolaikiškumo, elegancijos ir iš esmės atšviežinti interjerą. Tikimės, kad mūsų komandos parengtas gidas padės jums išsigryninti, kokių pokyčių norite savo namuose ir nesunkiai pasiekti užsibrėžtų tikslų.

Užs. Nr. 445295