5 būdai, kaip apsaugoti plaukus nuo karščio

Kasdien plaukams tenka iškęsti nemažai neigiamo aplinkos poveikio. Mes juos šukuojame, jie susiduria su atšiauriomis oro sąlygomis, oro tarša. Bene labiausiai plaukų grožiui ir sveikatai kenkia jų formavimas karštais prietaisais, bei neigiamas saulės spindulių poveikis.

Kaip tinkamai apsaugoti plaukus nuo karščio pataria KlipShop specialistai, kurie atskleidė penkis pagrindinius būdus, kaip elgtis ir tausoti plaukus. Tad, jei naudojate tik purškiamą apsaugą nuo karščio, šis straipsnis padės sužinoti daugiau.

Kaip šiluma žeidžia plaukus?

Plaukų tiesinimas ar garbanojimas pasitelkiant karštį kenkia plaukams, bet ar žinote, kas iš tiesų kaitinimo metu vyksta plaukuose? Aukšta temperatūra skaldo baltymus, tokius kaip keratinas, kuris yra labai svarbi plaukų sudedamoji dalis. Būtent keratinas užtikrina plaukų stiprumą, elastingumą ir gebėjimą įsisavinti naudingas medžiagas.

Štai kodėl nuolat formuojant plaukus karštais prietaisais netenkama per daug drėgmės. Plaukai ilgainiui tampa sausi, šiaušiasi, gali pradėti lūžinėti plaukų galiukai. Taip pat karštis verčia plauko žvynelius tapti porėtais, o tai jaučiama, nes plaukai tampa šiurkštūs, išsišakoję ir nepaslankūs. Saulės spinduliai taip pat kenkia plaukams, nedėvint kepurės gali blukti spalva, sausėti plaukai ir pasireikšti panašūs simptomai kaip ir nuolat kaitinant plaukus formavimo prietaisais.

Kaip saugoti plaukus?

Kad neutralizuoti karščio sukeliamas pasekmes, yra būtina laikytis kelių naudingų patarimų ir taisyklių, kurios padės užtikrinti sveiką plaukų išvaizdą ir stiprią struktūrą:

Naudoti apsaugą nuo karščio. Tiesinant plaukus ir garbanojant karštais prietaisais plaukai itin kenčia. Tačiau pažeisti juos galima ir tiesiog džiovinant fenu. Todėl prieš tokias procedūras reikėtų naudoti apsaugą nuo karščio. Itin patogu naudoti purškiamą priemonę, nes užteks tik apipurkšti plaukus ir jie bus papildomai apsaugoti. Apsauga nuo karščio sukuria tarsi barjerą, kuris apsaugo baltymus nuo skilimo ir išlaiko geresnę plaukų išvaizdą bei sveikatą.

Vartotojai itin mėgsta ir negaili gerų įvertinimų ALFAPARF MILANO Style Stories Thermal Protector termoapsauginiam purškikliui.

Tai yra apsauginė priemonė, sauganti plauką nuo neigiamo karščio poveikio. Thermo Active technologija apsaugo plauko pluoštą nuo karštų formavimo įrankių. Sauso purškimo formulė per daug nesudrėkina plauko prieš atliekant procedūrą.

Šis termoapsauginis purškiklis yra kokybiškas, o jo kaina nesiekia nė 20 eurų.

Sumažinti temperatūrą. Siekiant apsaugoti plaukus, specialistai pataria, sumažinti karštį savo prietaisuose. Pavyzdžiui, trumpiems, nestoriems plaukams tikrai nereikia maksimalios tiesintuvo temperatūros. Sumažinus karštį taip pat sėkmingai suformuosite plaukus, tačiau mažiau jiems pakenksite.

Ta pati taisyklė galioja ir džiovinant plaukus fenu. Galima pūsti karštą orą, bet galima pasirinkti ir drungną. Tad geriausia visada pasirinkti vėsesnį orą džiovinimui. Tiesa, ne visi prietaisai turi tokią funkciją, kuri leistų reguliuoti karštį. Štai kodėl renkantis įsigyti prietaisus verta atkreipti dėmesį į šią funkciją.

Papildomai kondicionuokite ir drėkinkite plaukus. Kad išvengti plaukų išsausėjimo, reikėtų plaukus drėkinti, naudoti papildomas priemones, kurios suteikia ne tik apsaugą nuo karščio, bet ir padeda prisotinti plaukus drėgmės.

Pirkėjai itin mėgsta DAVINES OI Pienelį viskas viename.

Tai yra daugiafunkcinė plaukų grožio priemonė suteikianti plaukams blizgesio, švelnumo, drėgmės, palengvina iššukavimą, apsaugo nuo karščio, puikiai atpalaiduoja, kondicionuoja ir neapsunkina plaukų.

Svarbu ir tai, kad tokia priemonė bus didesnė finansinė investicija. Jos kaina siekia daugiau nei 30 eurų.

Sumažinti kaitinimo laiką. Formuojant plaukus labai svarbu ne tik temperatūra, bet ir tai kiek laiko plaukas bus kaitinamas. Todėl geriausia ilgai sruogų nelaikyti karštyje. Geriau dažniau perbraukti sruogą, nei ilgai ir stipriai kaitinti.

Kuo trumpiau bus kaitinama, tuo mažiau žalos padaroma. O jei dar naudojama kokybiška apsauga nuo karščio, plaukai tikrai išliks žvilgantys ir gražūs.

Daryti pertraukas. Kasdien naudoti karštus formavimo prietaisus tikrai nėra geras sprendimas. Kartais reikėtų leisti plaukams išdžiūti natūraliai, leisti jiems kristi laisvai ar formavimui pasirinkti alternatyvius produktus, kurie neskleidžia karščio. Taip pat poilsio dienomis plaukus taip pat reikia lepinti ir pamaitinti įvairiomis kaukėmis, vitaminais.

Vartotojų tarpe itin populiarūs yra ELLIPS Silky Black Pro-Keratin Complex tepami plaukų vitaminai intensyviam plaukų atstatymui.

Preparate esantis keratinas – pagrindinė plaukų sudėtinė dalis, regeneruojanti pažeistą plaukų paviršių, stimuliuojanti jų augimą. Ši priemonė intensyviai maitina ir saugo nuo žalingų saulės spindulių bei karščio poveikio. Suteikia plaukams sveiko blizgesio, lengvina iššukavimą. Rekomenduojama vidutinio storumo ir storiems plaukams, kai siekiama suteikti glotnumo, paklusnumo. Tinka garbanotiems plaukams. Plaukų kapsulės, praturtintos "Pro Keratin" kompleksu ir prabangiu Kukui riešutų aliejumi.

Tai puikus būdas atkurti kaitinimo metu prarastą keratiną ir suteikti plaukams gyvybės. Šių vitaminų kaina siekia apie 30 eurų.

Taigi, saugant plaukus nuo karščio daromos žalos galima ne tik formuoti gražias šukuosenas, bet ir džiaugtis sveikais ir žvilgančiais plaukais. Žinant, kaip teisingai elgtis su kaitinimo žnyplėmis, naudojant priemones nuo karščio, palepinant plaukus papildomu drėkinimu, būsite tikri, kad neteks vargti su sausais ir gyvybę praradusiais plaukais.

Užs. Nr. 554151