3 dažniausi mitai apie informacines technologijas

programukurimas
Kompiuteriai ir internetas šiandien yra daugelio iš mūsų neatsiejama gyvenimo dalis. Informacinės technologijos nuolat vystėsi ir sparčiai besivysto iki šiol. Todėl siekdamos neatsilikti, įmonės privalo prisitaikyti prie pokyčių. Nieko nuostabaus, kad laiku tai padaryti pavyksta ne visoms. Dažnai dėl šios priežasties formuojasi įvairūs su informacinėmis technologijomis susiję mitai. 3 didžiausius iš jų aptariame šiame straipsnyje.

1. Siekiant apsisaugoti nuo virusų, pakanka atidumo

Žinoma, atidumas labai svarbus norint apsisaugoti nuo kenkėjiškų programų ir duomenų pažeidimų. Daugelio pavojų internete išties galima išvengti laikantis kelių paprastų taisyklių: nespaudžiant ant neaiškių nuorodų, nesisiunčiant failų iš nepatikimų šaltinių, neįvedant slaptažodžių, prieš tai neįsitikinus, kad esama tinkamoje svetainėje, reguliariai atnaujinant programinę įrangą.

Vis dėlto vien atidumo ne visada pakanka. Kibernetiniai nusikaltėliai nuolat tobulėja ir atranda vis naujų būdų, kaip įsilaužti į sistemą. Todėl nenorint tapti jų aukomis, labai svarbu naudoti patikimą antivirusinę programinę įrangą. Priešingu atveju rizikuojama patirti didžiulių nuostolių.

2. Sukurti aukštos kokybės mobiliąją programą nesudėtinga

Mobiliaisiais internete naršo didžioji dalis vartotojų. Šiandien tai bene patogiausias ir greičiausias būdas rasti norimą informaciją, apsipirkti ir atlikti kitus norimus veiksmus. Todėl nieko keisto, kad vis daugiau verslininkų nusprendžia susikurti mobiliąsias programėles tam, kad patenkintų vartotojų poreikius.

Dažnai manoma, kad tokių programų kūrimas greitas ir paprastas procesas. Tačiau tai tėra mitas. Siekiant geriausių rezultatų, svarbu apgalvoti daug dalykų: programėlės dizainą, funkcionalumą, vartotojo patirtį ir sąsają, kitaip UX (angl. user experience) ir UI (angl. user interface), grafiką. Taigi unikalios, aukštos kokybės mobiliosios programos sukūrimas gali užtrukti ir kelis mėnesius.

3. Naudotis debesijos paslaugomis nesaugu

Tai dar vienas dažnai girdimas mitas. Debesų kompiuterijos (angl. cloud computing), kitaip debesijos, paslaugų saugumą užtikrina tai, kad prieigą prie fizinės, taigi, ir virtualios įrangos turi tik autorizuoti asmenys. Be to, visa teritorija būna pastoviai stebima apsaugos darbuotojų ir vaizdo stebėjimo kamerų.

Tam, kad debesijos paslaugos veiktų nepriekaištingai, jų teikėjai paprastai naudojasi kelių skirtingų interneto tiekėjų paslaugomis. Svarbu paminėti ir tai, kad visa įranga veikia dubliuotai. Todėl sutrikus elektros tiekimui arba atsiradus kitokiam gedimas, vieno serverio darbą tuoj pat perimtų kitas. Taip užtikrinama nepertraukiama jų veikla.

Įsisenėję mitai apie informacines technologijas gali suklaidinti ne vieną. Tačiau juos apeiti, bendradarbiaujant su IT profesionalais, tampa kur kas lengviau. Rinkitės patikimus partnerius ir jūs – tegul kelias sėkmingo verslo link būna kuo sklandesnis.

Užs. Nr. 509693