3 dalykai, dėl ko automobilio lizingas apsimoka labiau nei paskola

Autorių nuotr.
Jeigu svarstote apie naujo automobilio pirkimą, turėsite dvi pagrindines opcijas, kaip finansuoti pirkimą. Jūs galėsite rinktis paskolą arba lizingą. Daugeliu atvejų, pastarasis būdas yra pranašesnis. Kodėl? Apžvelkime.

Mažesnės mėnesio įmokos

Imant lizingą, mėnesio įmokos dažnai būna mažesnės nei imant paskolą.

Taip yra todėl, kad jūs iš esmės mokate už transporto priemonės nusidėvėjimą per lizingo laikotarpį, o ne už visą jos vertę.

Priešingai, imdami paskolą, mokate už visą automobilio pirkimo kainą, o tai paprastai reiškia didesnius mėnesinius įsipareigojimus. Be to, kadangi lizingo paslauga turi daugiau saugiklių jos teikėjui (pvz., jums suteikiama tik valdymo teisė, būtina rinktis atitinkamą draudimą, negalima automobilio naudoti ne pagal paskirtį), bendrovė gali pasiūlyti mažesnes palūkanas.

Galima skolintis didesnę sumą

Paskolų galimybės yra daug labiau ribotos nei lizingo. Paprastai lizingo suma gali būti ir itin didelė, o štai automobilio paskolą didesnei nei 30 000 EUR sumai gauti beveik neįmanoma. Dėl to lizingu galima įsigyti naujesnį ar prabangesnį automobilį, o su paskola įmanoma finansuoti tik mažesnės vertės pirkinį. Apie lizingą daugiau informacijos čia.

Lengviau atsinaujinti

Lizingo sutartys, kurios paprastai sudaromos 2-5 metams, leidžia lengviau keisti automobilį. Kai imate paskolą, jūs galite su automobiliu daryti ką norite. Kai imate lizingą, jūs tampate jo valdytoju, o savininku yra lizingo bendrovė. Ji nustato, kaip galima eksploatuoti transporto priemonę. Tačiau neišsigąskite, dažniausiai tos taisyklės apsiriboja tik tuo, kad automobilio negalima tam tikru būdu modifikuoti ar naudoti komercinei veiklai.

Mainais, laikotarpio gale galima pakeisti automobilį nauju, jį nusipirkti už likutinę vertę arba pratęsti lizingą su likutine verte. Su paskola, norint atsinaujinti reikėtų automobilį parduoti, o tai - varginantis procesas

Kiti dažnai užduodami klausimai apie automobilių lizingą

Kokiam laikotarpiui galiu imti automobilio lizingą?

Įprastai automobilių lizingas siūlomas laikotarpiams nuo 12 iki 84 mėnesių. Tačiau galutinė sutarties trukmė gali skirtis, priklausomai nuo lizingo bendrovės sąlygų ir individualių pirkėjo lūkesčių. Svarbu paminėti ir tai, kad paprastai lizingas su likutine verte suteikiamas laikotarpiams iki 60 mėnesių.

Kokio dydžio lizingą galiu gauti?

Maksimalus lizingo dydis priklauso nuo individualaus mokumo vertinimo rezultatų. Vieni gali gauti iki 15 000 EUR, o kiti – virš 100 000 EUR. Bet kokiu atveju, prieš įsipareigojant rekomenduojame objektyviai įvertinti savo finansinę padėtį bei nesiskolinti tokios sumos, kurios grąžinimas keltų nepatogumų.

Per kiek laiko gausiu lizingą?

Tai – labai individualu. Vieniems visas procesas gali netrukti nė valandos, o kitiems reikės iki kelių savaičių. Paprastai ilgiau vertinami tie, kurių pajamos nepastovios arba gaunamos ne pagal darbo sutartį.

Kokius reikalavimus kelia lizingo bendrovės?

Lizingo bendrovės paprastai kels tokius reikalavimus:

· Automobilį turėsite apdrausti KASKO draudimu;

· Reikės sumontuoti atitinkamo lygio signalizaciją;

· Automobilį tvarkyti bus galima tik autorizuotuose servisuose;

· Bendra lizingo ir už kitus įsipareigojimus mokamų įmokų suma negali viršyti 40 % bendrų mėnesio pajamų „į rankas“.

Ar lizingas visada geriausia išeitis?

Lizingas ne visada yra tinkamiausias būdas finansuoti. Jeigu galite, kai kurių finansų ekspertų nuomone, geriausia automobilį pirkti iš grynų pinigų rezervo. Taip pat, jeigu renkatės transporto priemonę, kurios vertė <15 000 EUR, paskola gali būti patrauklesnė finansiškai nei lizingas.