Kovo 11-oji Juliaus Janonio gimnaziją sujungė su Pirėnų pusiasaliu

Bendrystė yra stipresnė už koronaviruso pandemiją: Kovo 11-osios išvakarėse trispalvė, lietuviškas žodis ir daina sujungė Pirėnų pusiasalį ir Šiaulių Juliaus Janonio gimnaziją, nuotoliniu būdu toliau dalyvaujančią Erasmus + projekto ,,Aktyvi demokratija, aktyvus pilietis“ veiklose. Viena iš jų – kovo 9-osios popietę vykusi tarptautinė Kovo 11-osios šventė Microsoft Teams platformoje. Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 31-ųjų metinių šventėje dalyvavo mokyklų projekto partnerių mokiniai, mokytojai, administracijos atstovai ir svečiai: LR ambasadorius Didžiojoje Britanijoje ir Portugalijoje Renatas Norkus, Lietuvos garbės konsulas Portugalijoje Jorge Antas de Barros.

Daugiau kaip dvi valandas vykusio renginio metu buvo pristatoma Lietuvos istorija, jos kelias į Kovo 11-ąją, kultūra, gamta, papročiai, tradicijos, kulinarinis paveldas. Skambėjo lietuviškos dainos, portugalų mokiniai deklamavo lietuviškas eiles, ispanai – tikrino janoniečių žinias apie gimtąjį kraštą. Lietuvių kalbos pamokėlės metu projekto partneriai išmoko penkis lietuviškus žodžius: žmogus, laisvė, ačiū, prašau, iki pasimatymo.

Ambasadorius R. Norkus akcentavo, kad laisvė nėra duotybė – tai mūsų kasdienė pareiga, kurią turime įprasminti kartu su savo darbu, tikėjimu ir susitelkimu. Būtina vertinti tai, ką jau esame pasiekę, stiprinti patriotizmą, puoselėti savo pilietiškumo daigus, tęsti Valstybės kūrimą. Jorge Antas de Barros įvertino Lietuvos pasiekimus, lietuvių nuoširdumą, lietuviškos gamtos grožį ir palinkėjo bendrystės kuriant Europos ateitį. AECCB mokyklos (Portugalija) direktorius palinkėjo puoselėti ir turtinti Lietuvą, saugoti jos papročius, skleisti pasauliui savitą kultūrą. II f klasės gimnazistė R. Jurpalytė su pasididžiavimu kalbėjo apie meilę Lietuvai: „Nes tai mano Tėvynė, mano džiaugsmas, pasididžiavimas, o laisvė – suteikta galimybė – siekti žinių, augti ir tobulėti.“ Projekto gimnazijoje koordinatorė K. Murauskienė pažymėjo, kad Kovo 11-oji – tai diena, kai privalome tarti nuoširdų ačiū už šią neįkainojamą vertybę – galimybę būti savimi savo valstybėje, tiems, kurie prieš 31 metus drąsiai visam pasauliui pareiškė – norime būti laisvi.