Gimnazijoje surengta paroda „Išsigelbėjęs žydų vaikas pasakoja apie Šoa“

Gimnazijos nuotr.
Parodos iniciatorė, istorijos mokytoja Elvyra Rickevičiūtė pristatė gimnazistams parodą,, Išsigelbėjęs žydų vaikas pasakoja apie Šoa“.

Rugsėjo 22 dieną Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijoje eksponuota Vilniaus Gaono žydų muziejaus parengta paroda ,, Išsigelbėjęs žydų vaikas pasakoja apie šoa“.

Kiekvienoje parodos nuotraukoje – žydų vaikų likimai. Salomita, Georgas, Šolomas... – tai mažieji Šiaulių miesto gyventojai, kurių gyvenimą tragiškai pakeitė II pasaulinis karas. Likimų istorijos taip pat pasakoja ir apie žmones, kurie gelbėjo žydus holokausto metu. Daugumai jų suteiktas Pasaulio teisuolio vardas.

Parodą aplankę gimnazistai dalijosi savo mintimis.

„Šių vaikų gyvenimo istorijos tik dar kartą priminė koks baisus yra genocidas, karas, neapykanta ir kaip tai paveikia dar besivystančios asmenybės gyvenimą“, – Mantė, II b klasė.

„Ne kartą per pamokas kalbėjome holokausto tema, tačiau perskaityti istorijas, papasakotas išgyvenusių tragediją, buvo visai kas kita“, – Saulena, II b klasė.

„Parodoje sužinojau naujų dalykų apie žydų gyvenimą, jų liūdną, tragišką kasdienybę II pasaulinio karo metais Labiausiai įstrigo moters užrašytas pasakojimas: vieną dieną iš jos atėmė vaikelį. Nuo tada ji nieko negirdėjo apie savo dukrą“, – Rokas, II b klasė.