Kas bus Lietuvos rinktinės lyderiai pasaulio čempionate?

valanc
Jonas Valančiūnas.
Dainiaus Adomaičio auklėtiniai po truputį baigia kontrolinių mačų ciklą, per kurį ima ryškėti šios vasaros rinktinės lyderiai. Būtent apie krepšininkus, ant kurių pasaulio čempionate turėtų gulti didžiausia našta ir pakalbėsime šiame straipsnyje.


Pasaulio krepšinio čempionatas jau ne už kalnų. Oficialiai planetos pirmenybės Kinijoje startuos rugpjūčio 31 dieną, o Lietuvos rinktinės tvarkaraštis pirmąjį mačą mūsų komandai yra numatęs rugsėjo 1-ąją.

Dainiaus Adomaičio auklėtiniai po truputį baigia kontrolinių mačų ciklą, per kurį ima ryškėti šios vasaros rinktinės lyderiai. Būtent apie krepšininkus, ant kurių pasaulio čempionate turėtų gulti didžiausia našta ir pakalbėsime šiame straipsnyje.

Daugiausiai tikimasi iš Jono Valančiūno

Pastaruoju metu jau tapo įprasta, kad pagrindiniu Lietuvos krepšinio veidu yra nuo 2011-ųjų metų vyrų rinktinės garbę ginantis vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas. Būtent šiam krepšininkui prognozuojamas lyderio vaidmuo ir pasaulio čempionate, o Betsafe krepšinio lažybų tikimybės prognozuoja, kad tai turėtų būti rezultatyviausias rinktinės krepšininkas.

Praėjusį sezoną iš Toronto „Raptors“ į kitą Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Memfio „Grizzlies“ klubą persikėlęs uteniškis puikią statistiką fiksavo ir kontroliniuose mačuose.

Per juos jis vidutiniškai rinkdavo 11,5 taško ir atkodavo 6,5 kamuolio. Ši statistika nėra įspūdinga, tačiau JV rungtyniaudavo vos po 21 minutę. Neabejojama, kad čempionate jo praleidžiamas laikas aikštelėje turėtų dar labiau išaugti, tad pirmenybėse turėtų didėti ir rezultatyvumas.

J. Valančiūnas veikiausiai ne veltui yra laikomas vienu geriausių viso čempionato „centrų“. Ar jis pateisins lūkesčius pamatysime jau netrukus.

Antroji opcija – Domantas Sabonis

Kitas Lietuvos krepšinio rinktinės lietuvis i NBA lygos – Indianos „Pacers“ klubui atstovaujantis legendinio Arvydo Sabonio sūnus Domantas, taip pat čempionate turėtų imtis lyderio vaidmens.

Su kiekvienais metais vis labiau tobulėjantis universalus aukštaūgis pasirengimo cikle taip pat rodė patrauklų žaidimą. Per kiek daugiau nei 21 minutę, Sabas rinkdavo po 10 taškų bei sugriebdavo po 3 kamuolius.

Tiesa, treneris D. Adomaitis čia susiduria su problema – tiek J. Valančiūnas, tiek D. Sabonis pagal FIBA krepšinio taisykles geriausiai atrodo vidurio puolėjo pozicijoje, todėl kartais laikyti du geriausius rinktinės žaidėjus aikštėje kartu yra sudėtinga.

Kita vertus, šiemet rinktinė be jau paminėto krepšininkų negali pasigirti itin pajėgia priekine linija, tad labai realu, kad J. Valančiūnas ir D. Sabonis nuolat keis vienas kitą ir žaidimas bus statomas būtent ant jų.

Pagrindinis „mažiukas“ – Marius Grigonis

Kalbant apie gynėjų grandį būtina išskirti Marių Grigonį. Jaunas Kauno „Žalgirio“ lyderis šių metų pasirengimo cikle demonstruoja tiesiog puikią formą. Akivaizdu, jog žaidėjas lyginant su praėjusiais metais yra padaręs milžinišką pažangą.

Per kontrolinius mačus jis vidutiniškai rinkdavo 11,5 taško ir demonstravo puikų pataikymo procentą (daugiau nei 50 proc.). Be to, verta pabrėžti, kad geriausiai M. Grigonis atrodė prieš stipriausius oponentus – žaidžiant su Serbijos rinktine atakuojantysis gynėjas vidutiniškai į savo sąskaitą įsirašė net po 17 taškų.

Daug tikimasi iš Mindaugo Kuzminsko

Tarp potencialių lyderių sąrašo būtina paminėti ir šią vasarą į Pirėjo „Olympiakos“ ekipą persikėlusį lengvojo krašto puolėją Mindaugą Kuzminską.

Pastarieji keli metai krepšininkui nebuvo patys geriausi, tačiau mes visi puikiai žinome kokios yra M. Kuzminsko galimybės.

Šį žaidėją būtų sunku pavadinti pačiu stabiliausiu krepšininku, tačiau kartais jis vienas pats gali nuvesti komandą iki pergalės. Be to, žaidėjas nebijo imtis lyderio vaidmens lemiamoje rungtynių stadijoje.

Užs. Nr. 429003

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.