Automobilio įsigijimas - į ką atkreipti dėmesį?

Nuosavas automobilis – vienas didesnių ir brangiau kainuojančių pirkinių kiekvienos šeimos gyvenime. Nusprendus įsigyti transporto priemonę, dažniausiai susiduriama su svarstymais, kokio modelio, markės, pagaminimo metų, naują ar naudotą automobilį pasirinkti. Dažniausiai konsultuojamasi su draugais, šeimos nariais ar kitais asmenimis, turinčiais patirties ir susidūrusiems su panašia situacija, kai naujo automobilio pirkimo procesas tampa nedideliu rūpesčiu.

Nesvarbu, ar jūs siekiate įsigyti naują, ar naudotą transporto priemonę, bet kuriuo atveju reikės paskaičiuoti turimas santaupas ir šiek tiek plačiau atverti piniginę. Jeigu jau seniai svajojate apie konkretų automobilį ir manote, kad dabar pats metas jį įsigyti, tačiau turimo pinigų kiekio jam įsigyti nepakanka, sprendimu gali tapti banko finansavimas. Paspaudę čia sužinosite daugiau apie paskolas, reikalavimus paraiškų teikėjams bei kitą svarbią informaciją. Neapsisprendžiantiems, kokį automobilį pirkti, naują ar naudotą, gali padėti ekspertų patarimai.

Patikusios transporto priemonės apžiūra yra neatsiejamas etapas, norint ne tik apžiūrėti, bet ir išbandyti pasirinktą automobilį. Jeigu nusprendėte pirkti transporto priemonę, kuria jau buvo važiuota, specialistai pataria tokiai apžiūrai pasiruošti iš anksto ir apgalvoti svarbiausius jums rūpimus klausimus. Rekomenduojami – kokia automobilio rida, ar transporto priemonė buvo patekusi į autoįvykį, kokie yra visos transporto priemonės apgadinimai, defektai ir pan. Ne ką mažiau svarbu ne tik užduoti atitinkamus klausimus, bet ir stebėti, kaip į juos atsako buvęs automobilio vairuotojas ar pardavėjas. Jeigu šis nežino atsakymų į jūsų pateiktus klausimus, išsisukinėja, galbūt net pyksta – panašu, kad transporto priemonės būklė gali būti kur kas prastesnė negu buvo aprašyta skelbime ir kažkas yra nutylima. Pastebima tendencija, jog automobilio pirkėjai dėl labai patinkančio modelio yra linkę nekreipti dėmesio į tam tikrus gedimus ar transporto priemonės defektus. Vis dėlto, į susitikimą su naudotos transporto priemonės pardavėju patariama eiti su artimu draugu, kolega ar šeimos nariu, nusimanančiu apie automobilius. Nusprendus pirkti naudotą automobilį verta nepamiršti, kad tam tikrą pinigų kiekį reikės skirti jo atnaujinimo darbams. Būkite tam pasiruošę ir jeigu nuosavos transporto priemonės įsigijimui skolinatės, preliminariai sužinokite, kiek papildomai kainuos detalių keitimas, dažymas ar kiti autoservise atliekami darbai.

Nusprendus pirkti visiškai naują transporto priemonę iš pasirinkto salono, ekspertai primygtinai pataria išbandyti bandomąjį važiavimą. Geriausia, jeigu kartu su jumis važiuos atstovas iš salono ir geriau papasakos, kokios naujos technologijos yra įdiegtos transporto priemonėje bei kaip jomis naudotis. Automobilio izoliacija, valdymas, pagalbinių sistemų veikimas, važiuoklės standumas – visus šiuos ir dar daugiau aspektų geriausiai pakomentuoja profesionalus pardavimo atstovas. Skirtingų automobilių versijų bandomieji važiavimai gali padėti apsispręsti, kokią transporto priemonę pirkti. Šie bandymai taip pat naudingi tuo, jog pajausite skirtingų automobilių dinamiką ir stilių. Kitas svarbus aspektas – apsispręsti, kokios degalų rūšies transporto priemonę jums yra palankiausia pasirinkti. Niekam ne paslaptis, jog dyzelinį arba hibridinį variklį turinti transporto priemonė kainuoja brangiau negu varoma benzinu. Tačiau jeigu jums automobilis reikalingas važiuoti ilgas distancijas – bendros kuro išlaidos dyzeliniam varikliui bus šiek tiek mažesnės negu benzininiam. Pasitarkite su specialistu, kokia degalų rūšis jūsų individualiu atveju būtų priimtiniausia, atsižvelgiant į laiką, kurį praleidžiate kelyje bei planuojamus važiuoti atstumus. Taip pat patariama atkreipti dėmesį į automobilyje įdiegtas saugumo sistemas, kurios gali padėti išvengti susidūrimų ar nuslydimų nuo kelio.

Užs. Nr. 428352

 

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.