Ekonomistas: vaiko pinigų didinimas yra išlaikytinių valstybės kūrimas

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Banko "Luminor" vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas.
"Luminor" vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas sako, kad Vyriausybės siūlymas sparčiai didinti vaiko pinigų dydį nepasiturinčioms šeimoms yra ne gerovės, o išlaikytinių valstybės kūrimas.


Anot ekonomisto, didesni vaiko pinigai nepasiturintiesiems tik gausintų nepasiturinčiųjų klasę bei motyvuotų juos likti valstybės remiamais išlaikytiniais.

"Išlaikytinių valstybėje tapimas nepasiturinčiu apsimoka (ypač jei yra galimybė slėpti realias pajamas), tad tai gali dar labiau padidinti šešėlį ir sukčiavimą su visomis iš to sekančiomis pasekmėmis (pavyzdžiui, jei vaikus auginantis nepasiturintysis įsidarbina ar susideri dėl didesnio darbo užmokesčio, jis dažnu atveju tampa pasiturintysis ir praranda dalį vaiko pinigų (bei kitų išmokų ir kompensacijų), tad dažnu atveju likti nepasiturinčiuoju apsimoka. Atitinkamai, atskirtis tarp sąžiningųjų ir nesąžiningųjų dar labiau išauga", – feisbuke rašė Ž. Mauricas.

Jo manymu, vaiko pinigai nėra efektyviausias būdas spręsti nepasiturinčiųjų problemas.
"Pagalba susirandant darbą, didesnės nedarbo draudimo, netekto darbingumo bei kitos išmokos būtų efektyvesnis būdas spręsti tam tikru gyvenimo etapu laikinai tapusių nepasiturinčiaisiais problemas", – pridūrė ekonomistas.

ELTA primena, kad Vyriausybė nuo kitų metų siūlo vaiko pinigus didinti iki 60 eurų.
Šiuo metu kiekvienam vaikui iki pilnametystės ši išmoka siekia 50 eurų.
 

Komentarai

Nuomonė    Tre, 2019-09-04 / 13:13
Pagaliau kažkas pasakė, kad karalius nuogas. Valio šitam žmogui, nes jau linksta nugaros nuo išlaikytinių kupros!
daugiavaike    Ket, 2019-12-19 / 15:36
turiu penkis vaikus, bet niekaip neatsimenu kas ju tevai, ai tiesa paprasysiu tele- komandos atves maisto,valdzia duos pinigu ir kam man dirbti ,nebent dar pora vaikiuku ,na bet dabar jau reikalausiu, kad isaiskintu kas ju tevai ir cia tikiuosi pinigeliu va taip.
Oksana    Pen, 2020-01-03 / 18:27
Atsiprasau,kas islaikytiniai,ne per daug jau buvo apvogta Lietuva?Man atrodo yra tokiu seimu,kurioms reikia pinigu,kad ir dirba,viska branginat ir dar del ne savo pinigu pergyvenat
Pritariu    Pen, 2020-01-03 / 20:56

In reply to by Oksana

Jau tiek privogus valdzia o dar vadina kitus islaikytiniais!!! Tai cia juos islaiko visi!!! Ar jie to nusipelne?? Tikrai ne! Jau geriau padetu toms seimoms kurios stengiasi,negeria neruko bet vistiek gala su galu vos suduria. Bet deje,visi tokie ponai kad ohoho!!! Nezino kas ju rytoj gali laukti!!! Siandien kisenej 1000e o rytoj jau gali begti prasyti kad kas paskolintu,suselptu ir ka tada irgi saukti islaijytiniai !!! Zmones net verslus siandien turedami nezino ar rytoj viskas seksis taip kaip siandien ... Apgailetini valdzios pasisakymai ir zmoniu komentarai! Net nervai kyla beskaitant.
Atsibodot    Pen, 2020-01-03 / 20:51
Jus tokie idijotai! Gaila graudu skaityt kai kuriuos komentarus. Islaikytiniai...tai tie kurie geria,gyvenime nedirbe...o kalbant apie vaikus tai ar vaikai pasirinko tevus kuriems sunkiai sekasi darbuose??? Zinokit nevisi tokie ,,protingi,, kaip jus!!!! Idijiotai!!!!

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.