Prisikėlimo aikštė prisipildys pramogų ir švenčių

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Prisikėlimo aikštė, nors dar iki galo neužbaigta, liepos pradžioje jau taps pramogų ir atrakcijų vieta.
Šiaulių miesto savivaldybės kultūrininkai jau liepos pradžioje imsis įveiklinti dar iki galo neužbaigtą Prisikėlimo aikštę. Nuo liepos 1 dienos Prisikėlimo aikštėje šiauliečių ir miesto svečių laukia iniciatyvų ciklas „Susitikimo vieta – Prisikėlimo aikštė“. Paskutiniams darbams formaliai pasibaigus, pirmą liepos mėnesio dieną šiauliečiai kviečiami į atnaujintą aikštę, kurioje planuojamos įvairios iniciatyvos: kinas po atviru dangumi, koncertai, ekskursijos, pramogos mažiesiems, parodos ir kitos veiklos. Visą šį judesį gali sustabdyti tik blogos oro sąlygos.

Liepos 1-ąją, Tarptautinę architektų dieną, aikštė bus atidaryta vasaros sezonui. Šventinė programa prasidės Šiaulių miesto savivaldybės Tarybos salėje 10 valandą organizuojamu Tarptautinės architektų dienos renginiu, kuriame vyks architekto, profesoriaus Algio Vyšniūno paskaita „Prisikėlimo aikštė Lietuvos didžiųjų miestų pagrindinių aikščių kontekste“. Renginyje kalbės aikštės projekto autorius, architektas Vytenis Rudokas ir laikinai einanti Šiaulių dailės mokyklos direktorės pareigas Irena Šliuželienė. Renginį bus galima stebėti Prisikėlimo aikštėje, nes jis bus retransliuojamas per ten įrengtą LED ekraną.

Vėliau, nuo 12 valandos, aikštėje vyks iškilminga Šiaulių miesto vėliavos kėlimo ceremonija. Žmonių gerovės ir ugdymo departamento direktorė Asta Lesauskienė spaudos konferencijoje informavo apie sprendimą ant centrinio aikštės stiebo nuolat laikyti pakeltą Šiaulių miesto vėliavą. Ją liepos 1-ąją iškels aikštės projekto autorius, architektas V. Rudokas. Valstybinių švenčių metu miesto vėliavą pakeis Lietuvos trispalvė.

Po miesto vėliavos pakeitimo ceremonijos startuos įvairios pramogos. Čia veiks vaikams skirta žaidimų zona, kurioje vaikai galės suptis karuselėje, išbandyti virtualios realybės pramogas ir kitus žaidimus, o atsigaivins „Gubernijos“ gira.

Aikštėje netrūks muzikos skambesio, nes šventinę atmosferą palaikys Šiaulių pučiamųjų orkestro ir Šiaulių bigbendo koncertinės programos. Tie smalsuoliai, kurie norės labiau pažinti atnaujintą miesto aikštę, bus kviečiami dalyvauti ekskursijose „Prisikėlimo aikštė – Šiaulių miesto širdis“, pristatančiose naujus aikštės akcentus ir istoriją.

Dieną per ekraną bus rodoma dokumentinė medžiaga „Įdomioji Šiaulių istorija“, o vakare šiauliečiai galės atsipalaiduoti žiūrėdami kino klasika tapusį filmą „Velnio nuotaka“ (režisierius A. Žebriūnas). Numatyta, kad aikštėje sėdimų vietų bus, tačiau siekiant, kad renginio metu visiems būtų patogu ir nebūtų jų trūkumo, organizatoriai siūlo renginio lankytojams atsinešti ir savo kėdes.

Planuojama, kad visą vasarą aikštėje bus organizuojamos įvairios veiklos ir iniciatyvos. Liepos 2–6 dienomis aikštėje bus rodomi kino, animaciniai filmai ir dokumentinė video medžiaga apie Šiaulius. Nuo liepos 11 dienos aikštę puoš ir šiauliečių akis džiugins įspūdinga meninė dekoratyvių juostų instaliacija.

Rugpjūčio mėnesį aikštėje numatoma paroda po atviru dangumi, kurioje bus eksponuojamos profesionalių menininkų skulptūros, o penktadieniais planuojami kino vakarai. Kino filmai bus demonstruojami ne ekrane, o per projektorių ant betoninės sienos.

A. Lesauskienė tikisi, kad tiek organizuojamos veiklos, tiek atnaujinta aikštės infrastruktūra, padės kiekvienam šiauliečiui ir miesto svečiui prisijaukinti atnaujintą miesto aikštę ir iš naujo pažinti Šiaulius.

Pramogų savaitė baigsis liepos 6 – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) – dieną. 12 valandą Prisikėlimo aikštėje vyks iškilminga Lietuvos valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija.

13 valandą aikštėje bus demonstruojamas režisieriaus Marijono Giedrio filmas „Herkus Mantas“, 15.30 valandą Tarptautinio animacinių filmų festivalio „Tindirindis“ programa „Lietuvos animacijos metai pasaulyje“, o dar po valandos bus demonstruojamas Vilniaus akademinio dramos teatro 1990 metų spektaklio įrašas pagal Justino Marcinkevičiaus istorinę dramą „Mindaugas“, režisuotas Henriko Vancevičiaus.

21 valandą spektaklio demonstravimas bus pertrauktas ir visi žiūrovai, kartu su viso pasaulio lietuviais giedos Lietuvos Respublikos himną. Po to bus tęsiamas filmas.

Vienintelis rūpestis, kaip renginių metu užtikrinti, kad į juos susirinktų ne daugiau nei tūkstantis žiūrovų (nuo liepos 1 dienos toks leidžiamas renginių dalyvių viešose erdvėse skaičius). Kaip tai bus daroma, organizatoriai konkrečiai pasakyti negalėjo.

A. Lesauskienė tikino, kad ir po liepos 6-osios aikštė greičiausiai nebus tuščia, nes ši vieta siūloma įvairių renginių organizatoriams.

Komentarai

Makaronai    Ant, 2020-06-30 / 09:36
na dabar eis iš proto visais būdais, kad tik pateisintų savo kliurkas :)
Vietinis    Ant, 2020-06-30 / 10:36
Pravažiuoju kiekvieną dieną pro tą aikštė, vaizdas kaip iš afrikos, maži aborigenai laksto po fontanu, maudosi ten. Jėzau... Nejaugi tie vaikai vandens namie neturi? Gėda ta aikštė visiškai jei kas iš vietinių ja didžiuojasi tada jiems reikia pagalbos ir greitos
>    Ant, 2020-06-30 / 11:02

In reply to by Gytis

Ar reikia gėdytis tiesos? Kiek karštų dienų metuose? Jei per tas karštas dienas keletas ar keliolika vaikų tuose fontanuose pažais - tai čia jau didelė nauda miestiečiams? O kad tie fontanai šalia taršios sankryžos ir vaikai prisikvėpuos tų taršalų - tai ar čia pasiekimas? Tikrai pastabos teisingos..
Galės    Tre, 2020-07-01 / 15:51

In reply to by >

Labai teisingi pamąstymai. Matosi, kad žmogus turi smegenų galvoje. Visi būsimi renginiai gal ir gerai, jeigu nebus didelių karščių. Galės vaikai ant betono luitų karštomis vasaros dienomis sudalyvauti renginukuose...
agirdž vietini    Tre, 2020-07-01 / 14:28

In reply to by Vietinis

Baisu skaityti nelaimingo, nepatenkinto, pikto zmogaus komentara... Jei vaikus isvadina mazais aborigenais- tai jau nebe zmogysta, o ligonis kuriam reikia uzuojautos... Biciuli, eik vaistuku isgert...
Gyvenu centre    Ant, 2020-06-30 / 11:01
Taip, „aikštė prisipildys pramogų ir švenčių“... Tik ar kam svarbu, kokio košmaro prisipildys netoli aikštės gyvenančių šiauliečių kasdienybė. Net „atsitiktinai bilduko“ įjungta fontano muzika (atsiprašant) girdėti namuose 200–300 metrų spinduliu nuo aikštės. O kai „organizuotos kultūros“ garsiakalbiai, betoninės sienos ir grindiniai sustiprins skleidžiamą garsą... dieną ir vakare... ir ne tik tradicinių švenčių metu... Įdomu, kaip karštį generuojantis betonas paveiks istorinius ąžuolus... Įdomu, kokio estetiškumo tualetais bus „papuošta“ jau suformuota aikštė, jeigu „jų dar neatgabeno iš užsienio“... Įdomu, jeigu atsinešiu savo kėdę ir būsiu 1001 lankytojas... Taip, aikštė tikrai prisipildys triukšmo ir nešvaros, artimiausios gatvės ir kiemai – automobilių. Sveiki atvykę į skambiai pramogaujantį betoninį garažą Šiaulių centre!
Gyvenantiems centre    Tre, 2020-07-01 / 19:36

In reply to by Gyvenu centre

Jei taip blogai gyventi centre, tai kraustykitės į aplinkinius kaimus ir tyla džiaugsitės, ir medžių žaluma..Bet ne - norite gyventi miesto centre, o jaustis kaip vienkiemyje..
>>    Ket, 2020-07-02 / 09:41

In reply to by Gyvenantiems centre

yra sanitariniai ir kt. reikalavimai, kurie turi būti užtikrinti, nepaisant to, centras ar ne centras.. triukšmo lygiui taip pat reikalavimai yra
Eretikas to Vietinis    Ant, 2020-06-30 / 11:04
Manau , kad tamstai paciam reiktu skubios psichiatro pagalbos . Jums nepatinka atnaujintas miesto centras , jums nepatinka , kad vaikai gali laisvai ir saugiai lakstyt po erdvia aikste , nepatinka jums , kad vaikai dziaugiasi fontanu karstomis vasaros dienomis ... Uzuojauta tamstai , tokioj gilioj depresijoj esat , kreipkites pas specialistus pagalbos kol nevelu .
Vietinis    Ant, 2020-06-30 / 11:46

In reply to by Eretikas to Vietinis

Ne tame esmė. Tik idiotai galėjo padaryt raudų siena ir isbetuonuoti su fontanu. Vau koks atnaujinimas. Man senoji aikštė kur kas gražiau atrodė su eglemis. O dabar, nei 5 nei 9. Geda
Sunku nereaguoti    Ant, 2020-06-30 / 12:15

In reply to by Eretikas to Vietinis

Saugiai lakstyti? kampe yra dar vienas persipilantis fontanas nuo kurio galima labai saugiai nuristi į betoninį vandens surinkimo lovį iš maždaug 1,5 -2 metrų aukščio.
Emilija    Ant, 2020-06-30 / 11:11
Man patiko idėja apie Šiaulių miesto vėliavos iškėlimą, bet reiktų iškelti ir Šiaulių apskrities vėliavą. O jei galima kelti tik vieną, tai rinkčiausi Šiaulių apskrities vėliavą. Platesnė vietos mintis visada yra svarbesnė. Na jei galima atsinešti kėdutes, tai nedrauskite ir kilimėlių, kad galėtų sėdėti pvz., turkiškai
Užs. Nr. 454837    Ant, 2020-06-30 / 12:20
Medkirčiui "parūpo" klimato kaita. Makaronai už mūsų pinigus.
O gal    Ant, 2020-06-30 / 13:59

In reply to by Užs. Nr. 454837

Uzsiknisk, besmegeni su tais puvenom medziais. Uzkniso jau eile metu bezdantys. Ka kas bedarytu jiems visada blogai. Gerai buvo kai socdemonai buvo valdzioje, net zoles nenupjaudavo.
Linkiu    Ant, 2020-06-30 / 12:33
Blogo oro, kad sustabdytų tą artėjančią kakofoniją . Gyvenu netoli ir mielai pabūsiu namie neužsikimšdamas ausų.
jei ką    Ant, 2020-06-30 / 12:35
Šiaulių miesto vėliavai - 20 metų. Viskas yra jau padaryta už jus.
K    Ant, 2020-06-30 / 13:40
Klaiki aikštė, nei gėlių, nei vazonų, nei suoliukų. O raudų siena tikra katastrofa
Įtariu    Ant, 2020-06-30 / 16:31
Astulei matyt buvo perduota įvaizdžio papkė. Lieka susirinkti laurų vainikus.
kir-Za    Ant, 2020-06-30 / 22:12
T.matavau virš +40°C atnešu su škale 100°C. Bus 80°C betonas.
salieras    Tre, 2020-07-01 / 14:47
Nepatiko ir man ta "raudų siena", bet pradedu suprasti autorių. Sakyčiau net per maža ta "raudų siena", šitiek raudančių...
Svečias    Tre, 2020-07-01 / 17:06
Miestas pagal vusucka.. neramus, visas ant nervu.. nemato stabilumo, pagarbos stoka, savu stumimas, politinis nepotizmas, istatymu pażeidinejimas ir nesilaikymas .. turime frukta, geda uz ji..
kike    Tre, 2020-07-01 / 19:01
Ką tik per žinias parodė tą aikštę. Kažkokia nesąmonė. Visockas dar pakomentavo: Visuomenė priešinosi, bet mes padarėme. Apgailėtinas žemės gabalas, padengtas betonu.
salieras    Tre, 2020-07-01 / 22:48
Taigi, nepatingėjau ir atmyniau su dviratuku (50 km) pažiūrėti, paklausyti tos aikštės. Taip, vaikų krykštavimas fontane pakeitė varnų kranksėjimą, gyva muzika pakeitė autobusų variklių ūžimą. Aplinkiniams neįprasta, jiems tai triukšmas. Bambeklių nemačiau, jie kūrė nepasitenkinimo rašinėlius, jiems nėra kada po aikštes vaikščioti...
Klausimuks    Ket, 2020-07-02 / 12:48

In reply to by salieras

A tai Šiauliuose autobusai nebevažinėja? Ar visus elektrinius nupirko? Kiek žinau, vis tie patys senoliai be kondicionierių... :) Gyva muzika su išmetamosiomis dujomis iš automobilių vamzdžių... Matyt, dėl to ir linksma. Kiek Šiauliuose elektromobilių turite? Pirštų suskaičiuoti užtenka?

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.