"Plūgo brolių" rudosios meškos iškeliavo į Italiją

Redakcijos archyvo asociatyvi nuotr.
Laukinių gyvūnų laikymas nelaisvėje įstatymais nedraudžiamas, tačiau tam reikia specialaus aplinkosaugininkų leidimo.
Joniškio rajone įsikūrusioje kavinėje "Plūgo broliai" nustačius teisės aktų reikalavimų ir gyvūnų gerovės pažeidimų, Aplinkos apsaugos departamentas konfiskavo rudąsias meškas. Jos iškeliavo į Italijoje įsikūrusį rezervatą.

Šalia kavinės "Plūgo broliai" esančiame voljere buvo laikomos trys rudosios meškos. Aplinkosaugos pareigūnai, reguliariai tikrindami gyvūnų laikymo sąlygas, ne kartą nustatė pažeidimų. Dėl šios priežasties šių metų pradžioje gyvūnų valdytojas buvo nubaustas administracine nuobauda, o meškos konfiskuotos.

Nors karantinas pristabdė darbus, Aplinkos apsaugos departamentas kartu su Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos vadove Brigita Kymantaite meškoms rado geresnius namus. Garbaus amžiaus meškutes priims Italijoje įsikūręs Abruco nacionalinis parkas.

Laukinių gyvūnų laikymas nelaisvėje įstatymais nedraudžiamas, tačiau tam reikia specialaus aplinkosaugininkų leidimo. Tokius leidimus turi zoologijos sodai, įvairios gyvūnų globos organizacijos.
Paaiškėjus pažeidimams, aplinkosaugos institucijos turi teisę gyvūnus konfiskuoti. Atsakomybė už laikymo sąlygų pažeidimus numatyta Administracinių nusižengimų kodekse, o bauda gali siekti iki 150 eurų, kartu konfiskuojant ir patį gyvūną. Jei netinkamai laikomi saugomų rūšių gyvūnai – bauda asmenims siekia iki 300 eurų, juridiniams asmenims – iki 600 eurų kartu su gyvūnų konfiskavimu.
 

Komentarai

Meškutė    Pir, 2020-06-29 / 18:41
Tapęs žmogumi, žmogus privalo pasirūpinti ir gyvūnais. Gyvūnai nesiekia sunaikinti žmogaus, jie ieško maisto ir sau buveinių. Žmogiškumo dalykas apima ginimą, saugojimą ir puoselėjimą viso, kas gyva ir nesvarbu kurioje pasaulio vietoje
:(    Pir, 2020-06-29 / 19:17
baudos juokingos, užtat - viskas galima. Būtų nuo 3000 Eur, susimąstytų ar verta.
Vėja    Tre, 2020-07-01 / 18:08
Kam jas reikėjo tiek metų kankinti? Dėl durnų žmogaus užgaidų, ko gero...
tikras joniškietis    Tre, 2020-07-01 / 20:18
Kas čia per vagių tvarka: Lietuvos turtą dalinti makaronščikams už dyką?

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.

Susijusios naujienos