Šiaulietis dovanoja knygų skaitymą

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Šiaulietis Danas Jankauskas knygos skaitymo malonumu dalijasi su kitais.
„Pusvalandį per dieną paskaitysiu telefonu jūsų pasirinktą knygą. 8 639 75539“, – feisbuke karantino iniciatyvą paskelbė šiaulietis Danas Jankauskas. Mėgstamą autorių ir kūrinį gali išsirinkti pats klausytojas.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Šiaulietis Danas Jankauskas siūlo telefonu paskaityti mėgiamą knygą.

Knyga telefonu

Idėją telefonu paskaityti knygą D. Jankauskas sako nusižiūrėjęs nuo vienos iš Lietuvos bibliotekų, kuri tokią paslaugą siūlo senjorams. Šiaulietis pasvarstė, kad jis skaityti galėtų platesnei auditorijai.

„Siūlau skaityti ne tik senjorams, bet apskritai žmonėms, kurie negali išeiti iš namų, yra neįgalūs, visiems, kurie turi poreikį.“

Dabar D. Jankauskas vienam žmogui kas vakarą skaito Bibliją. Sulaukė prašymo ne tik perskaityti ištrauką, bet ją įrašyti ir atsiųsti. Prašymą mielai įvykdo.

Šiaulietį pasiekė ir žinia iš Ruklos bibliotekos (Jonavos r.): bibliotekininkai pasidalys D. Jankausko numeriu su tais, kuriems aktualu knygų klausymas.

Mėgstantis skaityti šiaulietis siūlo rinktis įvairias knygas iš sukauptos asmeninės bibliotekos: Bibliją, Tomo Venclovos, Grigorijaus Kanovičiaus, Ericho Marijos Remarko, Icchoko Mero, Levo Tolstojaus, Ivano Turgenevo, Vinco Kudirkos, Igno Šeiniaus, Aleksandro Solženicyno, Kazio Sajos, Varlamo Šalamovo, Vinco Mykolaičio-Putino, Boriso Pasternako, Anos Achmatovos, Josifo Brodskio, Jurgio Baltrušaičio ir kitų autorių kūrinius.

Jei klausytojas norėtų knygos, kurios asmeninėje bibliotekoje nėra, D. Jankauskas pasistengtų rasti būdų ją gauti, galbūt atsisiųstų.

Idėjos skaityti knygas telefonu įgyvendintojas mano, kad optimali skaitymo trukmė – pusvalandis. Kad būtų malonu ir skaitančiam, ir klausančiam. Dėl trukmės ir laiko susitartų individualiai.

Malonaus balso tembro D Jankausko pomėgis – įgarsinti knygas draugams. Jau įgarsino šiandien ypač aktualius kūrinius: Džordžo Orvelo „Gyvulių ūkį“.

Sulaukė atsiliepimų

D. Jankauskas – „Šiaulių krašte“ publikuoto straipsnio „Disidentas iš šeštos klasės“ (2020-01-26) herojus. 1979 metais šeštokas buvo kaltinamas subūręs „Helsinkio grupę“, laikęs ir platinęs nelegalią literatūrą.

Ir dabar šiaulietis savo bibliotekoje turi Aleksandro Solženicyno „Gulago archipelago“ tomus, padaugintus kopijavimo aparatu.

D. Jankauskas džiaugiasi, kad po straipsnio su juo susisiekė žmonės iš praeities, prisiminę keturių dešimtmečių senumo įvykius Šiauliuose. Vienas iš mokyklos laikų draugų atsiliepė iš Vokietijos.

„Jis grodavo gitara „Trakų pilį“ pagal „The Animals“. Maloniai pabendravome ir toliau palaikome ryšį“, – džiaugiasi D. Jankauskas.

Komentarai

Emilija     Pen, 2020-04-10 / 09:43
O aš jums dovanoju kaukės idėją. Viršutinė medžiaga turėtų būti vienalytė, nuplaunama, neperpučiama, pavyzdžiui, vinilinė. Tokių būna staltiesių. Svarbu, kad butų minkšta, lanksti. Su tokia, sau nepakenktumėte, jei priglaustumėte pirštus su užkratu prie kaukės, ar pataisytumėte kaukę, ar per kaukę pasikrapštytumėte nosį, ar vėjas pūstų į jus. Vidinė kaukės medžiaga galėtų būti linas. Ji stangresnė. Ir būtent ji turi nestipriai priglusti prie veido, uždengiant visą veido apačią ir nosį. Viršutinis sluoksnis turėtų būti keliais milimetrais didesnis, kad visiškai iš priekio uždengtų vidinę kaukės pusę ir prisiūtas taip, kad, kaukę užsidėjus, nesiliestų su veidu. Grįžus namo, reiktų tą išorinį sluoksnį nuvalyti skudurėliu, sudrėkintu dezinfekciniu skysčiu. Užtektų kelių tokių kaukių. Jei vinilinas persišviečia, galima sužaisti lino spalvomis. Dar patarčiau, jokiu būdu nenešioti linzių. Nešiokite akinius.
Eikit sau    Pen, 2020-04-10 / 10:02
Niekas su dovanomis neperspjausite bliekoriaus - jis turtingiausias - leido sau iš algos išleisti 100 000 Eur. Pastatė po atviru dangumi, nurodė uodegos kryptį ir garsiai pasakė, kad "už dyką". Va čia tai dovana. Stebuklai smaragdo šalyje.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.