Šiauliuose nei medžiai, nei paukščiai nebesvarbūs?

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Dar viena plynė miesto centre – Vasario 16-osios gatvė liko be brandžių medžių.
Šiauliuose per pirmąją karantino savaitę iškirsti medžiai Vasario 16-osios gatvėje, nors nuo kovo 15 dienos draudžiama kirsti medžius dėl prasidėjusio intensyvaus paukščių veisimosi laikotarpio. Savivaldybė tikina, jog rangovas tai galėjo daryti, jeigu turėjo ornitologo pažymą. Bet nežino, ar turėjo?

Ne vienas miestietis piktinosi, jog dar viena miesto gatvė plynai iškirsta, kai tik miestas ištuštėjo dėl karantino.

Tuo metu pati Savivaldybė savo tinklapyje vakar kaip pirmąją žinią skleidė informaciją apie šalyje įsigaliojusį draudimą kirsti ir genėti saugotinus medžius intensyviausiu laukinių paukščių veisimosi laikotarpiu – nuo kovo 15 d. iki rugpjūčio 1 d.

Kas išdavė leidimą medžius kirsti po kovo 15 dienos?

„Pagal Vilniaus gatvės bulvaro rekonstrukcijos projektą vykdomas ir Vasario 16-osios gatvės rekonstrukcijos projektas, bendras leidimas medžius kirsti buvo išduotas dar pernai, šiemet darbai tęsiami“, – komentavo situaciją „Šiaulių kraštui“ Eglė Bružienė, Savivaldybės Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėja.

Ji taip pat informavo apie šiais metais įsigaliojusią teisės aktų nuostatą, jog draudimas negalioja, jeigu yra gaunama ornitologo pažyma, kad medžiuose nėra paukščių lizdų.

Ar tokią pažymą rangovas turėjo, aplinkos klausimus kuruojančio skyriaus vedėja negalėjo atsakyti. Savivaldybė pati medžius kirto ir genėjo iki kovo 15 dienos.

Gatvės rekonstrukcijos projektą kuruoja Savivaldybės Architektūros, urbanistikos ir paveldosaugos skyriaus patarėja (vyriausioji architektė) Irina Vingrienė.

„Aš informavau rangovą dar prieš kirtimą, jog reikia ornitologo pažymos“, – sakė „Šiaulių kraštui“ I. Vingrienė.

Tačiau, ar rangovas turi tokią pažymą, nežino. Tik po įvykdyto kirtimo, vakar, parašiusi raštą rangovui, kad pateiktų Savivaldybei ornitologo pažymą.

„Dirbame nuotoliniu būdu, supraskite, po gatves nevaikštau, nemačiau, kad jau yra iškirsta“, – sakė patarėja-vyriausioji architektė.

Aplinkos ministerija yra išplatinusi pranešimą ir apie draudimą kirsti saugotinus medžius paukščių veisimosi laikotarpiu, ir apie draudimo išimtis. Miestų medžiai laikomi saugotinais medžiais, kai atitinka teisės aktų nustatytus kriterijus.

„Draudimas kirsti ir genėti saugotinus medžius netaikomas tada, kai jie kelia grėsmę žmonių gyvybei, sveikatai, turtui, saugiam eismui, saugiam elektros energijos, šilumos, dujų, naftos ir jos produktų tiekimo atnaujinimui. Kita išimtis – kai pateikiama eksperto, baigusio biologijos krypties studijas ir įgijusio kompetencijų ornitologijos srityje, pažyma, kad kertamame ir (ar) greta augančiuose medžiuose nėra besiveisiančių laukinių paukščių“, – informuoja ministerija.

Dėl medžių, kurie nepriskirti saugotiniems, ministerija rekomenduoja želdynų ir želdinių savininkams taip pat šių darbų nevykdyti intensyviausiu laukinių paukščių veisimosi metu (kovo 15 d. – rugpjūčio 1 d.) arba vykdyti tik įsitikinus, kad medyje ir šalia jo augančiuose medžiuose nėra besiveisiančių laukinių paukščių.

Komentarai

Stefanija    Ket, 2020-03-26 / 09:11
klausimas, kur dėsis ten gyvenę paukštukai? Ir dar, keistai kalba ta Eglė. Argi tai, kad prieš metus išduotas leidimas suteikia teisę nepaisyti įstatymų. Kas jai suteikė teisė savivaliauti? Miestas juodai išprievartautas ir tokios Eglės (suprantu, ji tik vykdytoja) neturėtų dirbti.
L    Ket, 2020-03-26 / 22:27

In reply to by Stefanija

O, ponia, o pačiai nejuokingas klausimas apie pulkus vargšelių paukštukų, gyvenančių Vasario 16 gatvėje. Manau, jūsų minimi paukštukai mieliausiai gyvena toliau nuo centrinių gatvių. Jie gal retkarčiais nutūpdavo ant šios gatvės medžių šakų, kai skrisdavo kuo toliau nuo mašinų ūžimo. Taigi, nieko tokio, dabar skrisdami pailsės ant kitų, mažesnių medelių, kuriuos pasodins. Ir neprivalo nei vienas paukštelis paklūsti jūsų norams bei pageidavimams gyventi senuose medžiuose retomis šakomis judriose miesto gatvėse. Taigi, nesijaudinkit, paukštukai tikrai ne tokie kvaili kaip žmonės.
:(    Pen, 2020-03-27 / 16:10

In reply to by L

Jeigu pastebėjote (tikriausiai ne) paukštukai į bulvaro liepas ir kitus dekoratyvinius augalėlius (ne medžius) kažkodėl netupia... Nemačiau nė vieno. Tikriausiai todėl, kad šakos suformuotos augti kampu į viršų, nėra kur tūpti. Miesto augalėliai. :( Kaip patys ir norėjote.
Hmm    Ket, 2020-03-26 / 09:52
Nu ekologai jūs užknisot juodai, nepatinka, kad miestas tvarkosi varykit į mišką ir gyvenkite palapinėje. Ir vėl jiems problemos dėl medžių. Ar tie ekologai nebus buvusių miesto valdžių pakalikai ir jiems nustekentame mieste patiko gyventi, kai žolė visur buvo sulig žmogaus ūgiu nepjauta net, nes visuomet pinigų nebuvo, nes išvogti buvo.
>    Šeš, 2020-03-28 / 13:47

In reply to by na

darni miesto aplinka ir reiškia, kad mieste žmogui turi būti saugu visapusiškai, t.y. ir sveikos aplinkos atžvilgiu.. o tai reiškia, kad turi būti renkamasi - miestas su autotransportu ir su medžiais, arba be medžių, bet ir be transporto.. nenorit medžių - vaikščiokit pėstute..
Kika    Ket, 2020-03-26 / 21:46

In reply to by Hmm

Tai kad żolės ir ta valdżia nepjauna-Dainų parke žolė vos ne žmogaus ūgio buvo,tokia ir liko...żiemą,aišku,sukrito...Medžius išpjauti lengviau.. Baisus dabar tas miesto centras,gaila ten gyvenančių żmonių...
Kika    Ket, 2020-03-26 / 21:46

In reply to by Hmm

Tai kad żolės ir ta valdżia nepjauna-Dainų parke žolė vos ne žmogaus ūgio buvo,tokia ir liko...żiemą,aišku,sukrito...Medžius išpjauti lengviau.. Baisus dabar tas miesto centras,gaila ten gyvenančių żmonių...
Nesuvokiama    Ket, 2020-03-26 / 10:39
pažiūrėkit į V. Europos šalių miestų senamiesčius. Visur žalia, medžiai, krūmai, augmenija. Bleee, Šiauliai - dulkėtas asfaltas ir betonas ;((( Koks jūsų primatų IQ ???
Marius    Ket, 2020-03-26 / 11:32
Jei medžiai skleistų nemokamą Wifi, tuomet jų niekas nei kirstų, o tik sodintų visur. Gaila, kad jie gamina tik mums gyvybiškai svarbų deguonį...
Tamsta    Ket, 2020-03-26 / 12:07

In reply to by Marius

Dar pora metelių pakentėk bus toks WIFI,kad mieste bus neįmanoma gyventi. Deguonį gamina miškai kuriu greitu laiku neliks,o ne šimtas ar du šimtai liepų. Tik problema tame,kad miškų niekas neatsodina,o mieste 90% bus atsodinta medžių. Kodėl taip labai nemylite rusu? Jie juk buvo okupantai. Tai kurių velnių jie sodino tas liepas? Čia juk okupantų darbas buvo,o dabar vyksta EU darbai. Tai kas geriau buvo rusai? Jie praktiškai Šiaulius prikėlė antram gyvenimui. Ar dabar EU? Kurie nori Šiaulių miestą galutinai ir visam laikui ištrinti iš žemėlapių.
jo    Ket, 2020-03-26 / 12:34

In reply to by Tamsta

rusas bent jau sodino liepą, o ne nusususius EU šluotražius už kosminę kainą. Beja, kiek už 1400 Eur, išleistų vienam būsimam medžiui, išeitų vienkartinių kaukių medikams?
Tamsta    Ket, 2020-03-26 / 16:49

In reply to by Su smegenim blogai?

Tom liepom 80m. Moki skaičiuoti? 2020 - 80 = ? Kas tada buvo Lietuvoje? A? Klausimas Šiaulių krašto redakcijai? Jūs toleruojate patyčias ir visa kita? Aš nieko neįžeidinėju bendraudamas čia. O mane vadina kas kaip nori.
Nesikeikiant    Ket, 2020-03-26 / 11:50
Tai visi tie-iškirst išpjaut užbetonuot gerbėjai ko prasidėjus karantinui su savo vaikigaliais lėkėt į miškus parkus ir paupius?!Susidarykit grafiką internete ir sukit ratus aplink raudų sieną savo dievinamoj aikštėj!
Emiliškai    Ket, 2020-03-26 / 11:56
Bloga naujiena turi šimtą liežuvių, ilgas kojas ir toli nubėga = Kuo aukščiau žmogus, tuo aiškiau mato, koks tolimas kelias = Mintis atskirs šviesą nuo tamsos ir iš naujo sujungs = Jis įdėjo į jus šviesą, ir tik po to jūs atsiradote pasaulyje = Katekizmas arba mokslas kiekvienam krikščioniui privalomas = Saugotojas ir Valdytojas Pakilimo Liepsnos – Serapis Bėjus = Jis yra ta Meilė, kuri eina ieškoti kiekvieno, kuris yra paklydęs = Aš brangenybė spindinti, aš išmintinga, nemirtinga, nesugriaunama = SULAUKĖ SPECIALIŲ MALDŲ TEKSTŲ KORONAVIRUSUI ĮVEIKTI = Vienatinis Pilnas susideda iš dviejų dalių – išorės ir vidaus = Žiūrėkime į kryžių ir suvokime prisikėlusi Kristų = 875
Zosia is Aukstelkes    Ket, 2020-03-26 / 12:36
kad paciame miesto centre Vasario 16os gatvej peretu pauksciai gali tiketi tik tie ,kas apie gamta netur zalio supratimo, net bacilos ten toje vietoje del uzterstumo nesiveisia
Darius    Ket, 2020-03-26 / 12:55
faina faina faina man gyventi mieste, myzti ant asfalto ir dainuoti daina!
Vantuzas    Ket, 2020-03-26 / 12:56
"Dirbame nuotoliniu būdu, supraskite, po gatves nevaikštau, nemačiau, kad jau yra iškirsta“, – sakė patarėja-vyriausioji architektė." Labai toli klerkai dirba, kaip ir meras....Ir batona nėra....alkani....Gal atnešti? Man apie 75....
R    Ket, 2020-03-26 / 13:11
Pasodins tų medžių, užaugs ir bus gerai. Nesuprantu kodėl nieko gero žmonės nenori matyti. Tikri pragaro pranašai vis blogai ir blogai. Apsidairykit aplinkui, viskss labai gražu, tik tas virusas gyvenimu džiaugtis trukdo. O miestas yra miestas, ne miškas. Labiausisi klykia tie, kurie patys Aukštelkėj gyvena
tai    Ket, 2020-03-26 / 14:16

In reply to by R

ar neaišku kas tas virusas? Tai Žemės protestas žmogui iš mažosios raidės. Aplink tik trinkelės, betonas ir nutriušę fasadai - nors apokalipsės kinus filmuok. Nors... jau realybė tokia.
:(    Pen, 2020-03-27 / 16:18

In reply to by R

Kažką pasodins, kažkas paaugs (ne užaugs), po kokių dvidešimt metų teks kažką sodinti iš naujo. Nes naujieji mutantai tik tokiam gyvavimo amžiui paskaičiuoti. Tokių medžių, kaip buvo, jau nebus. Bet koks jums skirtumas: jums gi medžių nereikia... Vaikams užteks ir paveikslį parodyti.
Paulina    Ket, 2020-03-26 / 13:16
Išpjovė mieste medžius, parke ir krūmus, nugriovė paskutinį viešąjį tualetą, uždarytos kavinės, barai... Kur rasti vietą, kur pasislėpti, jeigu nori kaku ar sisio...?
Arūnas    Pen, 2020-03-27 / 21:29

In reply to by Paulina

Užeikit į bet kurį prekybos centrą, praktiškai kiekviename tualetas yra. Beje kur kas tvarkingesnis, nei tas buvęs viešasis rusyje... O ir iš tos pačios savivaldybės irgi niekas neišvys, jei jau labai prispaus būtent toje vietoje...
joo    Ket, 2020-03-26 / 13:56
tik ant betono pliko Siauliu mieste net puseliu neliko... Dulkes ir oro uzterstumas. Kam tu medziu, pasisiosit uz raudu sienos, o vasara ikvepsim ikaitusio asfalto skonio..
taigi    Ket, 2020-03-26 / 14:20
prieš ateinant EU pinigams į trinkeles kėliau sau klausimą: koks durnius galės tas nesąmones "valdyti"? Tiksliau sakant, koks idiotas laimės mero kėdę ir norės miestą sunaikinti? Gyvenimas pats pasiūlė kandidatą kvailelį. Viskas savo vietoje.
miestietis    Ket, 2020-03-26 / 16:00
Perfrazuosiu posakį, kurį girdėjau sakant iš rusų išnulinto- kam negaila medžio, tas beširdis, o kas nenori visos atsinaujinusios ir modernios gatvės, tas trumparegis(švelniai tariant, nes nenorėjau pasakyti riebiau).Daugiau nieko nebesakysiu- pjaukitės tarpusavyje toliau, tik jau be manęs.
Kazimieras    Ket, 2020-03-26 / 16:23
Runkeliai ,matote jog mieste kerta.Okad verslinykai su Ikea vage miskus ,nivelnio nedasunta jums
QQ    Ket, 2020-03-26 / 17:45
Ten peri pauksciai ? Kur masinu pravaziuoja 12304203420340234659 ir medziu nuo geltonkerpiu apaugimo nebesimato ? :DDDDD Dieve tu mano kas per idiotai dar gali tokiais paistalais tiket........
QQ    Ket, 2020-03-26 / 17:45
Ten peri pauksciai ? Kur masinu pravaziuoja 12304203420340234659 ir medziu nuo geltonkerpiu apaugimo nebesimato ? :DDDDD Dieve tu mano kas per idiotai dar gali tokiais paistalais tiket........

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.