Šiaulių rajonas: išbandymas koronavirusu sutelkė visuomenę

Savivaldybės nuotr.
G. Karklelis.
Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktorius, Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas Gipoldas Karklelis pasakojo, kad pirmąjį Ekstremalių situacijų komisijos posėdį dėl koronaviruso Šiaulių rajono savivaldybė surengė kovo 3 dieną – viena pirmųjų iš Lietuvos savivaldybių.

„Savivaldybė yra atsakinga už tai, kad gyvenimas rajone bet kokiu atveju vyktų, žmonėms būtų teikiamos būtinos paslaugos ir būtini darbai būtų padaryti. Esam atsakingi, kad darbuotojai gautų atlyginimus, žmonės gautų socialinę paramą, kad su paslaugų teikėjais laiku būtų atsiskaityta“, – vardijo G. Karklelis.

Nuotolinį darbą pasirinko kultūros, švietimo įstaigos, dalis Administracijos darbuotojų – jiems yra sudarytos sąlygos prisijungti prie programų. Dalis darbuotojų turi nedarbingumą, du darbuotojai pagal nustatytą tvarką turėjo izoliuotis.

Lankytojų priėmimas ir seniūnijose, ir Savivaldybės Administracijos pastatuose yra uždraustas, o tie žmonės, kurie ateina į darbą, kontaktų neturi, nes dirba uždaruose kabinetuose, bendraujama yra ryšio priemonėmis ir su ateinančiais į darbą ir su dirbančiais nuotoliniu būdu.

„Gyvenimas nestovi vietoje net ir karantino metu – žmonėms atsitinka įvairių nelaimių, neatidėliotinų reikalų, seniūnijų darbuotojai žino, kaip kontaktuoti su gyventojais, kaip paimti ir perduoti dokumentus užtikrinant saugumą, bet sprendžiant neatidėliotinus reikalus“, – pasakojo G. Karklelis. Jis užsiminė, kad daugelio posėdžių, komisijų darbas yra nutrauktas, kai kurie posėdžiai vyksta ryšio priemonėmis.

Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Česlovas Greičius akcentavo, kad visuomenei ypatingai jautri yra socialinė sritis.

„Jeigu žmogui atsitiko bėda – reikia duonos ar vaistų, o jis gyvena vienas, tikrai esame kalbėję su seniūnais, seniūnijų socialiniai darbuotojai žino, kaip reikia pagelbėti. Yra skelbiami seniūnijų darbuotojų telefonai – svarbiausia, kad apie tai, jog kažkam reikia pagalbos, sužinotume laiku ir galėtume pagelbėti, jautriai reaguoti į žmonių bėdas“, – sakė vicemeras Česlovas Greičius.

Administracijos direktorius G. Karklelis pripažino, kad darbuotojų, dirbančių tiesiogiai kabinete, mažėja, vis daugiau darbuotojų renkasi nuotolinį darbą.

Kita svarbi šio sudėtingo laikotarpio sritis – suvaldyti ekstremalią situaciją rajone.

„Visus rajono gyventojus noriu informuoti, kad dirba visos Ekstremalių situacijų valdymo centro grupės. Yra parengti visi šiuo metu būtini algoritmai, kokių konkrečių veiksmų privaloma imtis kiekvienu numatytų atveju. Gyventojai baigia įsisąmoninti, kad izoliacija, saviizoliacija grįžus iš užsienio ar turėjus kontaktų su virusu infekuotais žmonėmis – yra būtina. Šiai minutei Savivaldybė jau turi ir patalpas, kur izoliuotis žmonėms, jeigu jie neturi tokios vietos. Esame sudarę visą mechanizmą, kam ir kokiais telefonais gyventojas, kuriam reikia izoliacijos, turi skambinti, kas jį apgyvendins, nuveš, aprūpins maistu, suteiks visas būtinas socialines paslaugas“, – vardijo Administracijos direktorius, jis sakė norintis pasidžiaugti, kad Šiaulių rajone šiai minutei, kai kalbamės, kol kas poreikio saviizoliacijai dar nėra. Kiti šalies rajonai tokį poreikį jau pajautė.

Savivaldybė šiuo metu izoliacijai turi ir savo, ir verslo pasiūlytų patalpų.

Rajono vicemeras Česlovas Greičius teigė, kad Savivaldybė yra pasirengusi ir masinei izoliacijai – yra numatyta nemažai Savivaldybės patalpų, kuriose gyventojai galėtų saugiai išbūti izoliacijos laiką, jeigu būtų masinis protrūkis.

„Noriu visus nuraminti, kad lėšų viskam turime pakankamai, vienintelė bėda, kad nėra kol kas lengva įsigyti apsaugos priemonių. Jų dabar turime pakankamai, bet staigaus protrūkio atveju susidurtume su tokiomis pat problemomis, su kokiomis susidūrė ir kitos valstybės“, – sakė G. Karklelis.

„Su rajono sveikatos priežiūros įstaigų vadovais bendraujame nuolatos. Gyventojams neįprasta, kad jie neretu atveju yra konsultuojami nuotoliniu būdu, išrašomi elektroniniai receptai, nedarbingumo pažymėjimai, bet taip turi būti karantino atveju. Medikai gyventojus ramina, kad šiuo metu yra saugiau likti namie ir konsultuotis per atstumą, nei vykti į įstaigą ir susidurti su galimu virusu. Juk šiandien visi suprantame, kad rytojus gali būti ne ką geresnis, nei šiandiena. Tai žmones neramina, bet niekur nuo to nepabėgsi“, – sakė vicemeras Č. Greičius.

Jis dėkojo privatiems rajono verslininkams, kurie pasiūlė savo viešbučių, motelių patalpas privalomai gyventojų izoliacijai dėl koronaviruso.

Savanorišką pagalbą Šiaulių rajono savivaldybei pasiūlė savanoriai, šauliai – jie laukia Savivaldybės užduočių ir, esant kritinei situacijai, jie pasirengę pagelbėti Šiaulių rajono žmonėms.

Savivaldybės nuotr.
Č. Greičius.

Komentarai

.    Šeš, 2020-03-21 / 16:27
Klausimas - kas gali paneigti, kad kalčiausia ekstremalių situacijų valdymo komisija - neišaiškino ponaičiui merui, kad dabar dezinfekcinį skystį reikia sunaudoti apiplaunant savo išorinius organus... :)
Klausimėlis?    Ant, 2020-03-24 / 17:42
Tikrai įdomu kodėl mūsų išrinktieji į savivaldybės tarybą šitaip elgiasi? Vienas pirmą karantino, vietoje to, kad imtųsi vadovavimo ir visų vienijimo sunkų momentą, pirmą karantino dieną prisigeria. Kur kiti savivaldybės tarybos nariai? Kai balsuoti už jus agitavote buvote pasiryžę į ugnį ir vandenį. Kodėl nedirba mūsų išrinktieji?
Užsidarė    Ant, 2020-03-24 / 17:50
Nejaugi visi savivaldybių politikai, kurie žadėjo visada dirbti mums ir būti priešakinėse linijose staiga užsidarė? Kyla klausimas kam mums tokie atstovai ginti mūsų interesus, kai mums reikia jų sprendimų. Išgerti galės pasibaigus karantinui.
Svarstyk    Ant, 2020-03-24 / 18:11
Ar Šiaulių rajono savivaldybės taryba buvo susirinkusi įvertinti ekstremalios situacijos? Girtas rajono vadovas už valdiškos mašinos vairo atidarė karantino pradžią, sukėlė tiek ekstremalumo, kad derėjo kviesti neeilinį savivaldybės tarybos posėdį ir pažiūrėti tokiam vadovui į akis. Paklausyti jo paties išsisukinėjimų. Turėtų būti transliuojama. Niekur nėra matoma- jaučiu nebuvo ir paties svarstymo? Kodėl taip vilkinama svarstyti tokį neeilinį įvykį? Ar bus toks klausimas aptariamas?
Geriu    Tre, 2020-03-25 / 07:18
Išgėrus drąsiau būtų ir posėdžiauti. Kai prie lovio tai visi žada ir kokie drąsūs būna, o kai mums bėda tada ir valdžia slėpdama savo baimę galvoja, kaip išsisukti.
tiesiog    Tre, 2020-03-25 / 08:26
dabar tai vadinasi saviizoliacija..... valdžia izoliavosi nuo gyventojų.
gyventojas    Ket, 2020-03-26 / 12:08
Niekaip nesuprantamas Lietuvos valdžios noras staiga parvežti tuos, kurie nepaklausę viso mėnesio perspėjimų susilaikyti nuo keliavimo- ėmė ir išvyko. Kodėl premjeras ir ministrai dega noru parvežti juos? Visi virusiniai susirgimai parvežti būtent valdžios nesuprantamo mąstymo! Gelbėja kelis tūkstančius susipykusių su proteliu, o į pavojų stato likusius 2.5 mln. Lietuvos žmonių. Kodėl taip elgiasi ir žurnalistai net nepaklausia.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.