Šiauliuose atidaromi daiktų dalijimosi punktai

Gra­ži­nos DA­GY­TĖS asociatyvi nuo­tr.
Drabužiai ir avalynė nebus priimami.
Šiaulių miesto savivaldybės Miesto ūkio ir aplinkos skyrius pranešė, kad nuo kovo 17 dienos mieste pradės veikti naujovė – daiktų dalijimosi punktai.

VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras pradeda naują veiklą, kuria bus siekiama tarpininkauti ir kuo daugiau tinkamų naudoti daiktų grąžinti tolimesniam naudojimui. Šiauliuose šiuo metu įrengti du daiktų dalinimosi punktai veikiančiose didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse Pailių ir J. Basanavičiaus gatvėse. Čia nereikalingais daiktais galima bus dalintis nemokamai.

Skelbiama, kad į punktus iš gyventojų ar įmonių bus priimami daiktai, kurie dar gali būti tinkami naudoti – neskleidžiantys blogo kvapo, neužteršti, tvarkingi, nesuplyšę, nesugadinti nepataisomai, išskyrus atvejus, kai daikto defektas yra lengvai sutvarkomas. Tačiau čia nebus priimami drabužiai ir avalynė.

Žmonės kviečiami dalintis baldais, langais, durimis, veidrodžiais ir panašiais didelių gabaritų daiktais. Taip pat į punktus priimamos buityje susidarančios statybinės medžiagos, nepanaudotos remonto metu.

Kaip rodo tokios veiklos kituose miestuose patirtis, paprastai populiariausi daiktai dalinimosi punktuose – įvairūs buities prietaisai. Čia laukiama šaldytuvų, šaldiklių, skalbimo mašinų, televizorių, kompiuterių, indaplovių, siurblių, lygintuvų, virdulių, ventiliatorių, radijo, telefono aparatų, šviestuvų ir kitų prietaisų.

Punktai priims knygas, žurnalus, buityje susidariusius plastikinius indus, žaislus, tekstilės gaminius (kilimus, patalynę, rankšluosčius, užuolaidas, staltieses, minkštus žaislus), metalinius ir stiklinius indus, įrankius, laisvalaikio inventorių (dviračius, kamuolius, slides ir panašiai) bei kitus daiktus.
 

Komentarai

Vantuzas    Ket, 2020-03-12 / 13:45
veikiančiose didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse Pailių ir J. Basanavičiaus gatvėse...... Kur???
buityje susidarančios    Ket, 2020-03-12 / 14:07
Įdomi formuluotė: "buityje susidariusius plastikinius indus..., buityje susidarančios statybinės medžiagos..." Įdomu kaip čia jie susidaro.
Nu jau    Ket, 2020-03-12 / 15:00
Kokie geri sprendimai savivaldybės ? Jau visas pasaulis šneka apie karantiną, dezinfekciją ir izoliavimąsį. O čia tai - atidaro "daiktų dalijimosi punktus nuo kovo 17 dienos ? ". Tai kur čia valdininkų kompetencija ? Valstybė viena deklaruoja , apsaugą gyventojų nuo koronvirusų, o čia dalinkites savo daiktais ( ar jie saugūs ? ). Nesąmonės kažkokios . Gal jau turi pakankamai dezinfekcijos priemonių, kad daiktais , rankų paspaudimais, ar pasibučiavimais kviečia dalintis ???
AA    Ket, 2020-03-12 / 15:02
Čia Šiaulių atliekų tvarkymo centras inicijuoja koronviruso plėtrą ? Ten , tai , aišku, jų kompetencija, švogerių įstaiga ....
surinks , paskui kiti parduos    Pen, 2020-03-13 / 08:47
Surinktus daiktus kokie nors sukčiukai apsukruoliai pardavinės,
Tai vyksta gana seniai    Pen, 2020-03-13 / 09:34
Ir kas čia per idėja ? Tai vyksta kasdien ir jau tris dešimtmečius. Tos dalinimosi vietos prie kiekvieno miesto šiukšlių konteinerio.
Luiba    Pen, 2020-03-13 / 16:51
Įsivaizduoju kaip ten būtu, jeigu būtu. Atveži į tą aikštelę daiktus "pasidalinimui", o ten jų laukia minia konteinerinių personų, griebia geresnius daiktus, mušasi dėl jų, o po to velka kur gali, tai į namus, tai į turgų.
bate    Sek, 2020-03-15 / 10:49
viskuo nepatenkinti šiauliečiai, jūs pasižiūrėkit apie Vilnių jau ne vienas toks punktas yra ir niekas ten nesimuša. Keisti jūs komentatoriai žmogeliai.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.