Koronavirusas užsikrėtusios šiaulietės nepalieka

Girdriaus BARANAUSKO nuotr.
Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius R. Mažeika informavo, kad pirmadienį bus sprendžiama dėl koronavirusu užsikrėtusios šiaulietės tolesnės izoliacijos jos namuose.
Koronavirusu užsikrėtusios šiaulietės trečiadienį paimto tyrimo rezultatai išlieka teigiami. Apie tai ketvirtadienį, gavus tyrimo atsakymą, pranešė Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika.

Jis informavo, kad šiaulietė jaučiasi gerai, ji tiesiog šiuo metu yra viruso nešiotoja, todėl lieka izoliuota Infekcinių ligų skyriuje. Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas tyrimai turi būti atliekami kas 2–4 dienas. Ligoninė renkasi trumpiausią 2 dienų terminą. Moteriai nosiaryklės gleivinės tepinėlio tyrimas bus atliekamas penktadienį, o esant teigiamam rezultatui, kartojamas sekmadienį.
Bet kokiu atveju šiaulietė iki pirmadienio dienas leis ligoninėje. Net ir esant neigiamam mėginio rezultatui, jis turi būti kartojamas po 24 valandų.
"Mes ne tik izoliuojame pacientę, bet ir stebime, kaip virusas veiks jos organizmą. Džiaugiamės, kad jis yra ramus ir ligos požymių neturi. Tačiau niekas nežino, kada virusas gali pradėti veikti ir ji gali susirgti. Tam, kad eliminuoti rizikas, ji išlieka ligoninėje", – sakė R. Mažeika.
Vadovas aiškino, kad konsultavosi su infekcinių ligų ekspertais, tačiau niekas negali pasakyti, kiek laiko virusas išliks gyvybingas moters organizme. Tai pirmiausiai priklauso nuo žmogaus imuninės sistemos. R. Mažeika akcentavo, kad moteris pradžioje turėjo ligos požymių – katarinius reiškinius.
R. Mažeika kalbėjo, kad po konsultacijų su infektologais, pirmadienį bus sprendžiamas klausimas dėl pacientės išleidimo į namus su įpareigojimu tęsti saviizoliaciją namuose iki visiško viruso pasišalinimo. Ji medikus įtikino, kad turi visas sąlygas save izoliuoti nuo aplinkos namuose. Ligoninės direktorius pabrėžė, kad pacientė buvo labai atsakinga nuo pat ligos pradžios, todėl neturi pagrindo ja nepasitikėti.
Anot vadovo, pacientę labiausiai neramina nežinia, kiek tai gali tęstis. Tačiau išdėsčius jai būsimų tyrimų grafiką, ji jau žino, koks yra planas, jai ramiau. Moteris jau turi kompiuterį, internetą, medikai parūpino knygą, kad jos laisvalaikis būtų turiningesnis.
Per savaitę Respublikinė Šiaulių ligoninė išsiuntė apie 24 mėginius tyrimams dėl koronaviruso infekcijos.
Infekcinių ligų skyriuje gydomi dar du pacientai – tėvas ir dukra, grįžę iš slidinėjimo Italijoje. Jiems koronavirusas nenustatytas, tačiau susirgo gripu.

Komentarai

Pandemija    Ket, 2020-03-05 / 16:58
Kiek ilgai išlieka virusas organizme! Kiek žmonių per tą laiką užkrėsti galima, todėl taip sparčiai plinta. Negalima net lygint su sezoniniu gripu. Labai klysta sakantys, kad čia nieko tokio, deja, išplis visuose kontinentuose.
Tamsta    Ket, 2020-03-05 / 19:47

In reply to by Pandemija

Pasidomėk kiek pasveiko,kiek numirė ir kiek užsikrėtė. Na,jei tingi ieškoti pateiksiu skaičius užsikrėtė 93000 žmonių. Pasveiko per 53000 žmonių. Numirė 3,500 žmonių. Ir numirė tiems kurie laikas išeiti. 70+ vidutinis amžius. Kiek sutaupys valdžios pinigų pensijų mokėjimui. Šis virusas tik į gerą. Apmažins Sinjorų. Tu pagalvok kiek pasaulio valdžios mažiau pensijų mokės. Šis virusas yra pasaka. Truputi atsinaujins žmonijos populiacija.
Tamsta    Ket, 2020-03-05 / 22:29

In reply to by Urodui

Atsargiau su žodžiais tamsta. Aš"Išsigimėlis". Koks žmogus gali taip rašyti? Aš tai nieko neįžeidinėju. O mane visi kas netingi vadina visaip kaip nori. Gaila,kad aš taip nemoku atsakyti. Nemoku įžeidinėti žmonių. :( Šiam pasaulyje nieko nėra amžino ir susitaikyk su tuo.
Tamsta    Ket, 2020-03-05 / 22:35

In reply to by diedas

Aš jau kokius penkis kartus turėjau išeiti iš šio pasaulio,bet Dievulis vis dar laiko ant šios žemės... Jau gal būčiau atgimęs kitam geresniam gyvenime,be pykčio ir be patyčių,nes šiam gyvenime tik patyčios ir daugiau nieko mano atžvilgiu NĖRA.
Bali    Tre, 2020-03-25 / 00:38

In reply to by Tamsta

Tamsta tu toks duchas esi nuskriaustasis tikriausiai tu šiam pasauly gimęs kaip ramstis kitiem. Greičiau tas Dievulis tipo pasiimtų ir daugiau tokių šiukšlių galėtų apriboti kaip tu :)
Tamsta    Pen, 2020-03-06 / 12:08

In reply to by Šiaulietė

Šiauliete. Kurgi ne. Kiek mane yra išdūrę visokio tipo žmonės,o ypač moterys. Jos gyvena,kaip gyvenusios,o mane baudžia Dievulis,kad aš joms padėjau. Ką turėtų bausti? Ar tuos kurios išduria? Ar pačius išdūrėjus? Klausimas vertas milijono.
tikras joniškietis    Pen, 2020-03-06 / 07:16
Kažikokia jumoreska: jos negydo ir nori, kad pasveiktų. :)

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.