Reperis žodžių ieško Biblijoje

Reperis žodžių ieško Biblijoje

Reperis žodžių ieško Biblijoje

Eidama susitikti su praeitą savaitę Šiaulių kultūros centre savo antrąjį solinį repo albumą pristačiusiu J. Janonio gimnazijos abiturientu Tomu Bieliūnu, tikėjausi išvysti vaikiną nutįsusiomis kelnėmis, akis slepiančiu po sportinės kepuraitės snapeliu. Mane pasitiko tas pats plakatuose matytas reperis Tomas... klasikiniu kostiumu. Tokie kontrastai būdingi ir vaikino kūrybai — repui be keiksmažodžių, dainoms, kurias jis ne kartą atliko šiuolaikinės krikščioniškos muzikos festivalyje „Sielos“.

Marina OSTAPENKO

marina@skrastas.lt

Pirmas repas — vaikų darželyje

„T-Buck — toks sceninis Tomo slapyvardis, gimė Klaipėdoje, dabar gyvena Šiauliuose. Savo karjerą pradėjo sulaukęs 12 metų, tačiau pirmąjį savo repą atliko dar būdamas darželyje, tuomet jam tebuvo šešeri. Puikiai pasirodęs didžiojoje scenoje 2003 metais, ėmė sparčiai kopti savo tolimesniais ir stačiais karjeros laiptais. Dažniausiai dalyvaudamas įvairiuose konkursuose, festivaliuose, kurių jau nebeskaičiuoja, laimi jam labiausiai tinkamas nominacijas tokias kaip, “Festivalio įvaizdis“ ar “Žiūrovų numylėtinis“.

Tačiau jis to labai nesureikšmina. Jam svarbiausia — kūryba, ir tai, kad jo tekstai pasiektų kiekvieną sugniuždytą širdį bei sielą. Jo tekstuose nerasite nė vieno keiksmažodžio ar kito įžeidžiančio žodžio. Dainų tekstai — liečiantys, prasmingi, o dainų muzika — tik dar labiau vilioja klausytoją„, — tokią trumpą Tomo biografiją nesunku rasti interneto platybėse. Ką apie save kalba pats Tomas?

„Viskas mano gyvenime vyksta tarsi savaime. Kartą gavau užduotį sukurti dainą krikščioniška tematika tuomet dar Šiauliuose vykusiam “Sielų“ festivaliui. Atsiverčiau Bibliją ir žodžiai tarsi savaime susirimavo. Toliau kūriau, kūriau ir va, jau antrą albumą prikūriau. Tiesa, ir trečiam yra minčių“, — neslepia jaunuolis.

Su šypsena Tomas prisimena savo pirmąjį darželyje su mamos pagalba Tėvelių dienai sukurtą ketureilį, kurį viešai padeklamavo su repą primenančiu ritmu, tad aplinkinių netrūko būti pramintas reperiu.

Kaip atsirado slapyvardis? Tik pradėjęs repuoti Tomas labai jo norėjo, draugas pasiūlė pasižvalgyti internetiniame žodyne, kuriame — pravardės su paaiškinimais. „Įvedus savo vardą ir pavardę, po akimirkos gauni tau tinkamą pravardę. T-Buck pirmosios raidės atitinka mano vardo ir pavardės raides “T“ ir “B“, o pilna šios pravardės reikšmė — “asmuo, turintis įvairių gebėjimų. Man turbūt tinka“, — kukliai šypteli moksleivis.

Dainas rašo per pamokas

Tėtis, mama, sesuo, vėjas ir saulė...

Tai viskas, ką turiu šiame skurdžiam pasauly.

Draugai, kurie nekalba apgaulės...

Tai viskas, ką turiu šiame skurdžiam pasauly.

Šis paprastas ir lengvas ketureilis — vienos iš Tomo dainų priedainis. Kaip pavyksta dainuoti repą be keiksmažodžių, į dainas įterpiant ir krikščioniškas tiesas? „Labai nesunkiai. Ieškau žodžių, frazių, kurios ne žeistų, o priverstų žmones susimąstyti. Tekstai tiesiog “plaukia“ iš manęs, kaip ir kompiuteriu kuriama muzika. Atsisėdu, nusiteikiu ir parašau dainą, jų esu sukaupęs jau apie 30. Turiu tvirtus muzikinius pagrindus: šešis metus mokiausi groti pianinu, keturis — saksofonu ir dvejus — būgnais, esu gitaros ir įvairių kitų instrumentų savamokslis“, — lyg žirnius žodžius beria abiturientas.

Paklaustas, kaip sekasi derinti mokslus ir muzikinę veiklą, vaikinas sutrinka ir prisipažįsta, kad kol kas nesiseka, todėl labai laukia mokslų pabaigos. „Dabar kartais ir pamokų metu dainas rašau“, — nedrąsiai prisipažįsta. Ateityje jis svajoja Vilniuje studijuoti garso režisūrą. “Gal ateityje pavyktų įkurti savo studiją“, — svajingai nutiesia.

O kaip dabar tėvai reaguoja į tokį menišką sūnaus pomėgį? „Palaiko, nors daug dėmesio skiriu muzikai, atsakingai žiūriu ir į mokslus, nebėgu iš pamokų. Na, gal tėvams nepatogumų sukeliu vakarais, kai namie kuriu dainoms muziką, ji tikrai garsiai 'kala“, o juk tą patį ritmą kartoju ne vieną ir ne du kartus“, — pasakojo Tomas.

Brolio pomėgį ypač palaiko jaunėlė sesuo, 16-metė Irma. Daugumą dainų Tomas atlieka, pritariant sesei. Pradėjęs studijas, jis norėtų įkurti nuolatinę grupę, kuri galėtų koncertuoti visoje Lietuvoje.

IŠNAŠA: „Ieškau žodžių, frazių, kurios ne žeistų, o priverstų žmones susimąstyti. Tekstai tiesiog “plaukia“ iš manęs, kaip ir kompiuteriu kuriama muzika“.

APRANGA: Kostiumu Tomas pasipuošė, nes to reikalavo jo atliekamos dainos stilius, gimnazijoje ir laisvalaikiu jis mieliau dėvi laisvesnius drabužius: „Tačiau ne pernelyg “reperiškus“, kad labai neišsiskirčiau iš minios. Visus blizgučius, auskarus, grandines, skareles palieku pasirodymams scenoje. Mokyklai pakanka šiek tiek nutįsusių džinsų, sportinių batelių ir džemperio, būtinai su gaubtu, beje, dėvint kostiumą, man šio gaubto tikrai trūksta“.

TIKĖJIMAS: Apie krikščioniškas tiesas dainuojantis Tomas nuo vaikystės su tėvais vaikščiojo į bažnyčią, vėliau savo noru tapo protestantu.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.