Radiolabas tarė indėnai ir kaubojai

Radiolabas tarė indėnai ir kaubojai

Radiolabas tarė indėnai ir kaubojai

Antradienį vienoje iš Vilniaus užeigų šiaulietis kantri muzikantas Virgis Stakėnas pristatė naujausią savo albumą „Radiolabas“. Atlikėjo diskografijoje jis — penkioliktasis ir tuo pačiu pirmasis DVD albumas.

Marina OSTAPENKO

marina@skrastas.lt

Indėniškai-kaubojiškai sparnuotas vakarėlis

Albumo pristatymui dainininkas draugus ir pažįstamus pakvietė į teminį vakarėlį, kurio dalyviai akimirksniu virto kaubojais ir indėnais. Kiekvienas naujai atvykęs svečias gavo dovanų du suvenyrus: indėnišką — savotišką karūną su plunksna ir kaubojišką — nediduką pučiamąjį instrumentą — kazū.

Virgiui talkinę Vilniaus ir Panevėžio kantri klubų nariai pristatė įspūdingą indėnišką scenos klipą, skambant populiariajai, titulinei naujausio atlikėjo albumo dainai „Erelio brolis“. Į veiksmą buvo įtraukta ir dainininko žmona, rūbų dizainerė Ramutė Stakėnienė, teminiam vakarui virtusi Indėnų Dvasia. Panevėžio kantri klubo atstovas Vitalijus Imbrasas, pasitelkus truputį grimo, lengvai virto Stakėnu Nr. 2 ir nuo pirmtako jį buvo galima atskirti tik labai įdėmiai įsižiūrėjus.

Nutilus ritualinių būgnų garsams, Šamanei tarp svečių baigus barstyti burtus, V. Stakėnas iškilmingai pristatė savo albumą, kurio viršelio maketas ant molberto buvo pastatytas ir uždengtas kaip tikras meno kūrinys.

Tęsdamas dainoje pradėtą sparnų temą, vakaro kaltininkas susirinkusius pakvietė pasivaišinti aliejuje gruzdintais vištų sparneliais.

Siekta rekordo ir pūstos negęstančios žvakutės

Albumo pristatymo vakarą žaismingai nusiteikęs kantri dainininkas visus susirinkusius ragino dalyvauti, siekiant originalaus Lietuvos rekordo — didžiausio skaičiaus žmonių, grojančių kazū vienu metu. Stebint ir skaičiuojant komisijai, vakaro svečiai dainos „Erelio brolis“ melodijai turėjo pritarti, pūsdami kazū. “O tai nebuvo labai lengva“, — vėliau prisipažino ne vienas vakaro svečias.

Mat kazū — specifinis pučiamasis instrumentas, norint išgauti iš jo garsą, nepakanka tiesiog jį pūsti. Jį būtina prispausti prie lūpų kaip armonikėlę ir tik tada įpūtus oro pasigirsta garsas. Jau įvaldžiusius ir garsiai pučiančius kazū vakaro svečius pačiame rekordo siekimo įkarštyje užklupo Lietuvos Kultūros ministras Jonas Jučas, užsukęs pasveikinti dainininko. Jis prisijungė prie siekiančiųjų rekordo būrio ir tapo 63-uoju kazū grojančiu šventės dalyviu.

Vakaro kulminacija tapo didžiulis kelių kilogramų šventinis Radiotortas, savo išore priminęs didelį seną radiją. Tortą puošė 15 žvakučių: 14 mažų — tiek V. Stakėnas išleido audio albumų — ir viena didelė, žyminti naujausią DVD albumą. Tiesa, autorius „įjungti radiją“, tai yra prapjauti tortą galėjo tik tada, kai vargais negalais su pagalbininkais užpūtė jam lemtingas žvakutes, kurios niekaip nenorėjo užgesti.

„Užverčiu vieną savo gyvenimo tomą“

Būtent taip Virgis Stakėnas apibūdino naujo albumo pasirodymą: „Tai pirmasis mano 30 metų kūrybinio darbo kelyje išleistas profesionalus vaizdo albumas. Prieš metus, leisdamas to paties pavadinimo garso albumą, jau žinojau, kad jo bus trys versijos: audio, televizinė ir DVD. Tikėjausi, kad šias versijas skirs 2-3 mėnesių intervalai, tačiau darbai užsitęsė“, — pasakojo autorius.

Virgiui pasirodė per kuklu išleisti tik 54 minučių trukmės 12 scenos klipų rinkinį — visus kūrinius iš audio albumo „Radiolabas“. Gražindamas skolą savo, kaip bardo prigimčiai, į DVD albumą atlikėjas įtraukė ir naujausią savo “kūdikį“, paties prodiusuojamo festivalio “Akcijų alėja“ koncertą.

„Įtraukiau ir, mano manymu, gana įdomius, ankstesniais metais filmuotus septynis klipus, pradedant “Durnių laivu“, kur esu dar nežilas, neskrybėlėtas ir ne toks drūtas. Taip pat — “Snaudžia malūnas prie kelio“, kur tūlo Malūnininko nuotaką vaidino tuomet dar gimnaziste buvusi mano dukra Agnė, ir “Kelelis tolimas“ — geriausią 2001-ųjų šalies klipą“, — vardino atlikėjas.

Nusprendęs, kad daliai gerbėjų būtų įdomu pažiūrėti ir jo nuotraukas, Virgis į šešių dalių skaidrių filmą sudėjo 230 vaizdų ir savo praeities ir dabarties.

Albume bus ir netikėtumų — vaizdus lydinti muzika yra tik sukurta ir visai neseniai įrašyta, tikriausiai jau iš būsimojo penkiolikto kantri dainininko audio albumo.

IŠNAŠA: „Albumo pristatymui dainininkas draugus ir pažįstamus pakvietė į teminį vakarėlį, kurio dalyviai akimirksniu virto kaubojais ir indėnais“.

BOLONĖ: Papūsti kazū galėjo pamėginti ir Maltos bolonė Cukrus.

MINISTRAS: Siekiant didžiausio skaičiaus žmonių vienu metu pučiančių kazū Lietuvos rekordo, dalyvavo ir Kultūros ministras Jonas Jučas (nuotraukoje — kairėje).

PADĖKA: Cukrus ministrui už aktyvų dalyvavimą šventėje dėkojo savaip — šuniškai, lyžtelėdamas jam lūpas.

TORTAS: Radiotorto negęstančias žvakes Virgis bandė užpūsti kartu su žmona Ramute.

KLIPAS: Skambant dainai „Erelio brolis“, rodomas scenos klipas, kuriame dalyvauja (nuotraukoje — iš kairės, stovi): Stakėnas Nr. 2 — panevėžietis Vitalijus Imbrasas, Misionierius — Virgis Stakėnas, Erelio brolis — vilnietis Rimas Sušinskas. Nuotraukoje priekyje viduryje — Indėnų Dvasia — Ramutė Stakėnienė.

ALBUMAS: Albumą Virgis atidengė kaip meno šedevrą.

Sauliaus JANKAUSKO nuotr.