Nauji skoniai Šiauliuose

Nauji skoniai Šiauliuose

Nauji skoniai Šiauliuose

Į Šiaulius po truputį atkeliauja vis daugiau netradicinės virtuvės restoranų ir kavinių. Keletas naujų atsidarys naujuosiuose prekybos ir pramogų centruose. Ar šiauliečių skonis darosi išrankesnis?

Jurgita JUŠKEVIČIENĖ

jurgita@skrastas.lt

Vienas pirmųjų

Kinų restoranas „Salingas“ buvo vienas pirmųjų netradicinės virtuvės restoranų Šiauliuose. Restorano direktorius Sigitas Petkauskas sako, jog per dešimt gyvavimo metų būta visko. Ypač sunkūs buvo pirmieji metai. Sunku būdavo gauti reikiamų produktų, o ir šiauliečiai tada nelabai po kavines ir restoranus vaikščiodavo. Dabar į restoraną užsuka nemažai žmonių. “Savaitgaliais ateina su šeimomis. Gyvenimas dabar geresnis. Žmonės daugiau sau gali leisti“, — pastebi ponas Sigitas. Vieni turi kažkokį mėgstamą patiekalą, kurio ateina valgyti, kiti linkę išragauti visus patiekalus. Yra ir tokių, kurie vienąkart užsukę į restoraną ir nusivylę kažkokiu patiekalu, daugiau čia nebesugrįžta, neslepia restorano direktorius. Sugrįžtantys čia nuolat, dažniausiai užsisako baltų grybų sriubos ir traškios vištienos arba kiaulienos saldžiarūgščiame padaže. Patiekalų aštrumą renkasi patys klientai.

Trys kinai

Be jau minėtojo „Salingo“, Šiauliuose šiuo metu veikia trys kinų restoranai. Prekybos ir pramogų centre “Bruklinas“ įsikūrė jau keletą metų veikiantis “Wan hua“ restoranas. Šio restorano administratorė Vilma Jo sako, jog šiauliečiai mėgsta išbandyti naujus skonius, netradicinius patiekalus. Šiame restorane galima paragauti ir, atrodytų, prancūziško patiekalo — varlių šlaunelių. Tačiau ruošiamos jos pagal kinišką receptą.

Neseniai duris atvėrė dar vienas kinų restoranas — „Pekinas“, į Šiaulius atkeliavęs iš Mažeikių. Restorano vadovai tikina, jog šis restoranas išsiskiria jaukia aplinka ir aukštu aptarnavimo lygiu, o kainos ne didesnės nei kituose panašiuose restoranuose. Paklausus apie patiekalus, sužinojome, jog jie šiek tiek pritaikyti lietuvio skoniui.

Armėniški šašlykai

Daugiau kaip ketverius metus Šiauliuose veikia armėniškos virtuvės restoranas „Ararat“. Restorano vedėja Inga Rupšienė sako, jog čia gaminami tikri armėniški patiekalai, nors yra keletas ir lietuviškų. Populiariausi patiekalai — avienos ir kiaulienos šašlykai bei charčio sriuba. Beveik visi čia gaminami patiekalai aštrūs.

Apie klientus I. Rupšienė sako, jog nemaža dalis linkusių eksperimentuoti, užsisakyti dar neragautų patiekalų.

Naujovė greito maisto rinkoje

Ištarus frazę „greitas maistas“, dažniausiai prieš akis iškyla mėsainis arba dešrainis. Prieš keletą metų čia pasirodė dar vienas “naujokas“ — kebabas, beveik iš karto lietuvių pamėgtas. Visai neseniai į greito maisto gretas įsiveržė blynai. Apsilankiusieji “Brukline“ tikriausiai pastebėjo greito maisto kavinę-blyninę, kurioje galima paskanauti 25 rūšių sankt-peterburgiškais blynais.

Prieš akis iškyla kažkada rodyta reklama apie europiečiams pardavinėjamus cepelinus su „spirgiais“. Tie laikai gal jau nebetoli?

Nauji skoniai renkasi prekybos centrus

Naujuosiuose prekybos centruose įsikūrė nemažai tradicinės ir netradicinės virtuvės restoranų bei kavinių. Be jau minėtųjų, „Tilžėje“ duris atvėrė jūros gėrybių ir kitų delikatesų baras “Via Hansa“ su atvira virtuve. Čia pat atsidarys dar vienas “Ararat“ restoranas. Statomame “Akropolyje“ turėtų įsikurti italų virtuvės restoranas ir dar vienas rytietiškas (Japonijos ir Kinijos virtuvių) restoranas — “Gan bei city“.

Prekybos centre „Arena“ atsidarys “Russkaja pelmennica“ (rusiški koldūnai).

IŠNAŠA: Vieni turi kažkokį mėgstamą patiekalą, kurio ateina valgyti, kiti linkę išragauti visus patiekalus.

VIRTUVĖ: Šiauliuose veikia trys kinų nacionalinės virtuvės restoranai.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.