
Naujausios
Genealogija – tai įdomu
Algimantas KAČIUŠKA
Pokalbis su Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos pirmininku Remigijumi BIMBA.
– Kada ir kaip susidomėjote genealogija? Papasakokite apie save ir savo giminę? – paklausėme Remigijaus BIMBOS.
– Kai mokiausi Anykščių rajono Jono Biliūno vidurinėje mokykloje (11 klasėje), turėjau galimybę pasirinkti kai kuriuos dėstomus dalykus. Labai patiko istorijos pamokos, tai rinkausi kultūros istoriją. Šios pamokos mokytojas Raimundas Guobis ragino mus domėtis savo kraštu, jo istorija. Gavome namų užduotį. Reikėjo parengti savo šeimos genealoginį medį. Tuo metu man pasirodė labai keista užduotis. Pamenu, grįžęs namo ėmiau klausinėti mamos, vėliau senelių apie savo šaknis, protėvius. Kai ką pavyko sužinoti ir užrašyti, sudariau ir giminės medį. Namų užduotis buvo atlikta. Gaila, bet tos schemos nepavyko išsaugoti iki šių dienų.
Po kurio laiko man parūpo sužinoti daugiau. Tad vėl ėmiausi tardyti savo senelius apie protėvius. Senelis Steponas Strazdas (1919–2007) apie savo tėvą Joną žinojo nedaug. Mat jo tėvas būdamas 53 m. buvo vedęs antrą kartą Uršulę Gliaudelytę. Šioje šeimoje jis ir gimė – jaunėliu. Pirmoje mano senelio tėvo J. Strazdo santuokoje buvo 12, o antroje – 6 vaikai. Apie pirmąją tėvo santuoką senelis mažai ką pasakojo, rekomendavo nuvykti pas jo pusseseres iš mamos pusės.
Pradėjau rinkti genealoginę medžiagą apie Strazdus ir Gliaudelius. Studentiškų atostogų metu 1995 m. vasarą Skiemonių Švč. Mergelės Marijos Aplankymo bažnyčios klebonas Eugenijus Staleronka suteikė galimybę pavartyti senąsias metrikų knygas. Su didžiuliu susidomėjimu leidausi į Gliaudelių giminės šaknų paieškas. Vėliau pradėjau tyrinėti ir Uršulės Gliaudelytės mamos Barboros Jucytės giminę. Lankiausi Leliūnų Šv. Juozapo bažnyčios parapijoje ir tyrinėjau šios parapijos senąsias knygas.
Mano močiutė Stanislava Repečkaitė (1927–2016) apie savo šaknis žinojo daug daugiau. Pradėjau sudarinėti jos – Repečkų, Platkevičių, Bakurų, Leitų giminių genealogines schemas. Būdamas moksleivis ir studentas dviračiu esu apvažiavęs visas kaimynines parapijas, kuriose gyveno mūsų giminaičiai. Kaune 6 metus studijuodamas Lietuvos kūno kultūros akademijoje laisvu laiku po paskaitų ir intensyvių kultūrizmo treniruočių apkeliavau visą Kauną ir jo apylinkes rinkdamas medžiagą apie savo gimines.
Nuo 2000 m. persikėliau gyventi iš Kauno į Vilnių. Tęsiau trenerio darbą. Laisvu laiku ir toliau domėjausi savo šaknimis, aplankiau šiame mieste gyvenančius tolimus giminaičius. Po kurio laiko atsidūriau tyrinėjimų aklavietėje. 2005 m. kreipiausi į Lietuvos valstybinį istorijos archyvą (LVIA). Po trejų metų šio archyvo tyrimų gavau naujos informacijos apie savo giminę. Domėjimasis šeimos genealogija nemažėjo, o tik augo... Tad 2011 m. dar kartą kreipiausi LVIA. Paaiškėjo, kad mano močiutės Stanislavos senelė Uršulė Platkevičiūtė – Repečkienė yra kilusi iš LDK kilmingųjų giminių Platkevičių, Usavičių, Pesliakų.
Prieš penkerius metus ėmiausi tyrinėti ir savo tėvo Algimanto Bimbos (1952–2015) – Bimbų, Navikų ir jo mamos Pranciškos Daškevičiūtės (1921–2007) genealogines linijas (Daškevičių, Grigų, Rakauskų). Pernai atvėriau dar vieną savo giminės liniją iš mamos pusės – Strolių, kurioje jau dabar surinkta beveik 600 asmenų. Didžiausia genealoginė schema yra Strazdų giminės – per 1500 asmenų. Per 1000 asmenų, kurie turi bendrą protėvį, esu surinkęs Bimbų ir Platkevičių giminės palikuonis. Kitos schemos mažesnės, bet darbas nestovi vietoje. Kiekvieną dieną vis ką nors sužinau ar atrandu apie savo protėvius ar gimines. Stengiuosi viską archyvuoti. Šiuo metu iš viso esu surinkęs daugiau nei 6000 asmenų, kurie priklauso aukščiau išvardintoms giminėms.
Pastaruoju metu domiuosi DNR genealogija. Atlikus DNR tyrimą paaiškėjo, kad esu Y chromosomos haplogrupės I atstovas. Tuo tarpu Lietuvoje būdinga Y chromosomos haplogrupės N ir R.
–2017 metų gruodžio 2 dieną aštuntajame Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos (LGHD) suvažiavime buvote išrinktas naujuoju LGHD pirmininku. Jūsų darbai, be savo giminės aprašymo, genealogijos ir heraldikos srityje? Kodėl nutarėte kandidatuoti į visuomeninį LGHD pirmininko postą?
– Esu kraštotyrininkas genealogijos tyrinėtojas. Nuo 2009 m. tapau Lietuvos genealogų draugijos, pakeitus jos pavadinimą – Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos nariu. 2015–2017 m. buvau išrinktas šios draugijos tarybos nariu, 2016–2017 m. – tarybos sekretoriumi. Su šios draugijos nariais, veikla ne tik buvau susipažinęs, bet ir pats aktyviai joje dalyvavau. Labai gerai žinojau šios organizacijos vidinę virtuvę – privalumus ir trūkumus. Draugijos tarybos nariai pasiūlė man kandidatuoti į pirmininko postą. Sutikau. Esu dėkingas gyvenimui, kad jis man pasiūlo vis naujus iššūkius. Mano užsiėmimai, darbai, veikla visados man suteikia galimybę tobulėti. Gyvenimas, tai nuolatinis savęs tobulinimas. Būtų gerai, jei para turėtų dar kelias valandas. Daugiau liktų laiko pabūti su šeima, poilsiui ir miegui. Labiausiai man yra laukiamas rytas, nes kiekviena diena atneša naujų iššūkių, pasiekimų... O tai ir yra gyvenimo variklis.
– LGHD pirmtakė Genealogų draugija buvo įkurta 2007 metais, 2009 metais ši organizacija praplėtė savo veiklą ir, kaip jau minėjote, pasivadino Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugija. Kokios svarbiausios LGHD veiklos kryptys, atlikti darbai?
– Draugijos misija – savo gretose apjungus profesionalus ir mėgėjus, plėtoti genealogijos, heraldikos, giminės ir šeimos istorijos tyrimus, skatinti visuomenės domėjimąsi Lietuvos istoriniu ir kultūriniu paveldu; kaupti, sisteminti ir skleisti duomenis apie giminių genealogiją ir jos šaltinius; prisidėti prie visuomenės genealoginės sąmonės formavimo, tuo pačiu – prie istorinės, tautinės ir kultūrinės tapatybės išlaikymo; patvirtinant sudarytas giminių genealogijas, genealogines schemas, genealoginius medžius ir šeimos ženklus, prisidėti prie išdidžios, savo šaknis atmenančios pilietinės visuomenės formavimo; plėtojant tarptautinius ryšius prisidėti prie pasaulinio genealoginio sąjūdžio.
Draugija – tai visuomeninė organizacija, telkianti aktyviai prie genealoginio sąjūdžio prisidedančius Lietuvos piliečius, konsultuojanti besidominčius genealogija ir heraldika, patarianti ir rengianti rekomendacijas valstybinėms, visuomeninėms ir privačioms institucijoms genealogijos ir heraldikos klausimais, dalyvaujanti įvairiose mokslinės, kultūrinės ir edukacinės veiklos programose, bendradarbiaujanti su giminingomis užsienio organizacijomis.
Draugijoje yra kelios komisijos. Viena iš jų – dokumentų patikros, genealogijos ir heraldikos komisija, kuri nagrinėja asmenų, šeimų, giminių prašymus, konsultuoja dėl sudaromų genealogijų, ženklų (herbų), herbinių vėliavų, antspaudų projektų, teikia išvadas ir juos tvirtina. Kaupia patvirtintas genealogijas, ženklų (herbų) ir herbinių vėliavų, antspaudų projektus, surinktą rašytinę ir ikonografinę medžiagą, tyrimus ir užtikrina jų apsaugą. Renka ir tiria Lietuvoje ir užsienio valstybėse esančią Lietuvos genealogijos ir heraldikos medžiagą. Konsultuoja genealogijų sudarymo, istorinių herbų atkūrimo, naujų ženklų (herbų), herbinių vėliavų, antspaudų gamybos ir naudojimosi klausimais. Šios Draugijos komisijos vienas iš narių yra Lietuvos dailininkas, grafikas, knygų iliustratorius, Heroldas Arvydas Stanislavas Každailis.
Draugija vienintelė Lietuvoje tvirtina asmeninius, šeimos, giminės herbus. Patvirtinti herbai paskelbti Draugijos internetinėje svetainėje www.genealogija.org.
Pernai Draugija šventė 10-ies metų sukaktį. Ta proga Draugija išleido žurnalą „Genealogija ir heraldika“. 120 puslapių apimties gausiai iliustruotas genealoginėmis schemomis ir nuotraukomis leidinys. Žurnale pateiktas Draugijos metraštis nuo 2007 iki 2016 m. Šio leidinio vyriausiasis redaktorius – šiaulietis, rašytojas ir žurnalistas Leonas Peleckis-Kaktavičius. Žurnalas pasižymi ne tik dėmesio vertais straipsniais, studijomis, tyrinėjimais, iliustracijomis, bet ir puikia estetine išvaizda, aukšta poligrafine kultūra, įdomiu maketu.
– Daugelis įsivaizduoja, kad genealogai ir genealogija besidomintys žmonės domisi tik kilmingųjų giminių istorijomis. Bet juk yra ne taip. Ką galite pasakyti apie tai? Kodėl žmonės turėtų domėtis savo giminės istorija, savo šaknimis?
– Su kiekvienais metais domėjimasis savo šaknimis tik auga. Tyrinėti savo šeimos, giminės genealogiją imasi vis nauji žmonės. Žinoti, kas buvo protėviai, pravartu, nes žmogus taip geriau pažįsta savo kraštą, sužino kas buvo jo protėviai, kuo vertėsi, kur gyveno. Kilmė visada domina žmogų, bet tai tikrai nėra pagrindinė priežastis, kodėl pradedama domėtis savo šaknimis. Žinodamas savo šaknis žinai kas esi. O tai labai svarbu mūsų šiuolaikiniame gyvenime, neprarandant identiteto.
– LGHD, siekdama pagerbti Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarus, vykdo „Signatarų projektą“. Tikslas – sukurti visų 20 signatarų gerai dokumentuotus genealoginius medžius. Kaip sekasi vykdyti šį projektą, su kokiais sunkumais susiduriate?
– Šio projekto iniciatorė ir aktyvi dalyvė buvusi Draugijos pirmininkė, istorikė Sigita Gasparavičienė. Projektą pradėjome vykdyti 2017 m. pavasarį. Pradžioje reikėjo surasti genealogijos tyrinėtojus, kurie ryžtųsi šiam darbui. Nuo Lietuvos atgimimo laikotarpio jau praėjo daugiau kaip trys dešimtmečiai, o signatarų genealogijos netyrinėtos. Šio darbo nesiėmė nė viena institucija, organizacija ar pavieniai tyrinėtojai. Žinoma, užduotis ne iš lengvųjų. Knygų apstu apie signatarų veiklą, biografiją, jų prisiminimus, o apie genealogiją nėra. Pagrindinis darbas vyksta tik archyvuose.
Dabar prie šio projekto dirba 18 tyrinėtojų. Taip pat mus konsultuoja istorikai ir kiti šios srities specialistai iš Lietuvos ir užsienio. Nina Novikova iš Sankt Peterburgo sutiko mums padėti, ieškant signatarų protėvių Rusijos archyve.
Šio projekto tyrinėtojai dirba ne tik Lietuvos archyvuose, bet ir užsienyje. Rūta Bukauskaitė šiais metais savo lėšomis vyko į Sankt Peterburgą ir ten tęsė signataro Donato Malinausko genealogijos tyrinėjimą.
Draugijos taryba yra subūrusi šio projekto darbo grupę, kurią sudaro kompetentingi nariai: istorikai ir stipriausi Lietuvoje genealogijų tyrinėtojai. Darbo grupė yra atsakinga už tyrinėjimų eigą, genealoginės medžiagos patikrinimą ir šio projekto baigtį.
Pagrindiniai šio projekto sunkumai – archyvinės medžiagos stoka ir finansiniai, nes projekto sėkmingą baigtį lems ne tik dokumentų surinkimas, bet ir ar turėsime pakankamai pinigų padengti visas išlaidas susijusias su tyrimais ir parengti monografiją apie signatarų genealogijas.
Kaip žinote, Šiaulių gimnaziją baigė keturi iš dvidešimties 1918 m. Vasario 16-osios Akto signatarų: Jonas Vileišis, Steponas Kairys, Mykolas Biržiška ir Alfonsas Petrulis. Pirmieji trys rengė ir Akto tekstą.
– Su Šiaurės Lietuva glaudžiai susijusi mūsų krašte palyginti mažai žinoma Gravrogk/Gravrock giminė. Papasakokite plačiau apie šią giminę.
– Gravrogk/Gravrock – labai sena Vokietijos aristokratų giminė, turinti grafų titulą, jos ištakos žinomos iki 12 amžiaus. Šios giminės atstovas yra kaunietis, grafas Anton von Gravrock (pase taip skamba jo vardas ir pavardė). Būdamas 15 metų nepakluso tuometei valdžiai. Grafas A. von Gravrock su draugu buvo sulaikytas Kaune per vadinamas Kalantines (1972 m. gegužės mėn.), kurios vyko po Romo Kalantos susidegimo. Grafas A. von Gravrock buvo vienas iš Lietuvos kariuomenės kūrėjų. Pirmaisiais Nepriklausomybės atgavimo metais buvo Seimo apsaugos skyriaus (Vadovybės apsaugos departamento) pareigūnas, Sausio 13-osios naktį saugojo Parlamentą. Grafui Anton von Gravrock taip pat buvo patikėta saugoti Aukščiausiosios Tarybos pirmininką Vytautą Landsbergį, 1991 m. rugpjūčio pučo metu lydėti tuometinį Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministrą Algirdą Saudargą, jo žmoną ir mažametį sūnų Paulių į užsienį ir būti atsakingam už politiko ir jo šeimos saugumą.
Dabar grafas Anton von Gravrock yra vienas iš aktyviausių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorinės atminties išsaugojimo organizacijų narių. Jo tėvas grafas Christoph Vytautas von Gravrock (Kristupas Gravrogkas, 1925-2016) buvo žinomas gydytojas. Jo senelis grafas Antoni Julijan Gravrogk (Antanas Julijonas Gravrogkas, 1880-1958) 1932-1933 metais buvo Kauno burmistru, Kauno Vytauto Didžiojo universiteto profesoriumi, jis – žinomas inžinierius mechanikas. Pastarojo žmona – bajoraitė Stefanija Gruzdytė-Gruzdz (1884–1977). Jo senelio jaunesnysis brolis grafas Julijan Piotr Grawrogk (Julijonas Gravrogkas, 1885-1968) irgi žinomas inžinierius mechanikas, Kauno Vytauto Didžiojo universiteto profesorius ir rektorius (1941-1944). Beje, įdomu, kad abu šie broliai grafai kurį laiką priklausė socialdemokratų partijai (jaunesnysis – net iki 1927 metų). Jo prosenelis – grafas Krzystof Jozef Karol Grawrogk (1839-1913), prosenelio žmona – baronaitė Julia von Goes (mirusi 1885 metais). Ši giminė valdė, gyveno, gimė ir mirė Suvartuvos, Kiaunorių, Stulgių (visi – dabartiniame Kelmės rajone), Švobiškio (dabartinis Pasvalio raj.), Medvilionių (dabartinis Joniškio raj.) ir kituose Šiaurės Lietuvos dvaruose.
Daug informacijos apie šią giminę pateikta internetinėje svetainėje www.gravrogk.com.
– Paragiuose (dabartinis Akmenės rajonas) gyveno bajorai Ivanauskai. Vieno iš jų dukros žinomos kaip rašytoja Lazdynų Pelėda: Sofija Pšibiliauskienė ir Marija Lastauskienė. Ką galite papasakoti apie šią giminę?
– Rašytojų Sofijos Pšibiliauskienės ir Marijos Lastauskienės tėvas buvo Paragių dvaro savininkas Nikodemas Ivanauskas. Šią giminę daugiau yra išgarsinusios jo dukros rašytojos Sofija ir Marija. N. Ivanauskas taip pat buvo talentingas: menininkas, jo pašaukimas – piešimas. Dailininkas Nikodemas turėjo ir kitų gabumų. Skaptavo skulptūras iš medžio, turėjo ir literato gyslelę, rašė eilėraščius ir prozą. N. Ivanauskas išnuomojo savo Paragių dvarą ir su šeima kuriam laikui išvyko gyventi į Miuncheną. Ten studijavo Karališkojoje dailės akademijoje. Vėliau Ivanauskų šeimyna turėjo finansinių sunkumų. Teko N. Ivanauskui, norint išlaikyti šeimą, uždarbiauti: piešti pagal užsakymus. Yra išlikę N. Ivanausko tapytų darbų: didžiojo altoriaus paveikslas Šiaudinės bažnyčioje, pieštos kryžiaus kelio stotelės Viekšnių bažnyčioje. Nikodemas pragyveno likusį gyvenimą savo dvare Paragiuose. Senatvėje jį slaugė duktė Marija, jis palaidotas šalia tėvo ir žmonos Tryškių kapinėse.
– „Atolankose“ 2015 metų lapkričio 27 dieną buvo išspausdintas įdomus ir išsamus Genės Juodytės straipsnis apie glaudžiai su Pakruojo ir Pasvalio kraštais susijusią bajorų Chodakauskų giminę, iš kurios kilusios seserys, Lietuvos prezidento Antano Smetonos žmona Sofija Chodakauskaitė (1884-1968) ir ilgamečio Lietuvos Ministro Pirmininko Juozo Tūbelio žmona Jadvyga Chodakauskaitė (1891-1988). Žinau, kad šių metų vasario pabaigoje buvote susitikęs su Lietuvoje viešėjusiu šios giminės atstovu Kent Alexander Robertson-Chodakowski. Ką galite papasakoti apie šį susitikimą?
– Vasario 25 d. Raudondvario pilyje (Kauno raj.) vyko konferencija „Kilmingųjų indėlis į Lietuvos valstybingumo kūrimą“, kurią organizavo VšĮ „Raudondvario dvaras“ ir LDK atmintį puoselėjančias organizacijas telkianti, neseniai atkurta LDK Ponų taryba. Šioje konferencijoje buvo siekiama aptarti Lietuvos kilmingųjų šeimų indėlį į mūsų valstybės kūrimą nuo seniausių amžių iki dabartinių laikų. LGHD tarybos narys prof. Adas Jakubauskas pakvietė Chodakauskų giminės atstovą Kent Alexander Robertson-Chodakowski į šį renginį. Kent Chodakowski džiaugėsi atvykęs į Lietuvą, buvo malonu su šiuo garbingu svečiu susipažinti. K. Chodakowski patiko organizuota konferencija, jį supanti draugija, jis ir ateityje planuoja mus aplankyti dažniau.
– Kokias dar įdomesnes Šiaurės Lietuvos krašto kilmingųjų gimines norite paminėti? Aišku, jų yra nemažai, bet bent keletą iš jų.
– Viena iš jų – Daujotai. Radviliškio rajone, netoli Tyrulių yra Dievo užmirštas Polekėlės kaimelis, kuriame nuo senų laikų buvo Daujotų dvaras. Ir kaimas šiaip sau, ir dvaras, kokių Lietuvoje begalės, tačiau šio dvaro buvę šeimininkai Daujotai (Dowiatt) yra išskirtiniai. Lenkijos karaliaus Augusto dekretu Andrius Daujotas buvo paskirtas Žemaitijos medžiokliu, vėliau Žemaitijos taurininku. Jo vaikai, anūkai ir proanūkiai Vilius, Baltramiejus, Jokūbas ėjo reikšmingas pareigas Žemaitijoje ir Lietuvoje. Šios giminės atstovai buvo Raseinių, Šiaulių pavietų teisėjais, Seimų delegatais, karininkais. Ypač pasižymėjo Daujotų dvaro savininkas Kalikstas Daujotas, gyvenęs 1776–1861 m., kuris buvo Šiaulių pavieto teisėjas, Bajorų seimo pirmininkas, Napoleono armijos kapitonas. Prasidėjus 1861 m. sukilimui, Kaliksto brolis Kajetonas, Zastarčių dvaro savininkas, jo sūnus Jurgis, Pušinavos dvaro savininkas Povilas Bagdonavičius, bajoras Jonas Ertelis, baronas Aleksandras Šulcas organizavo sukilėlių būrius ir vadovavo mūšiams su Rusijos okupacine kariuomene. Nuslopinus sukilimą, bajorai Kajetonas Daujotas, bajoras Povilas Bagdonavičius, bajoras Jonas Erstelis ir baronas Aleksandras Šulcas buvo areštuoti ir uždaryti į Šiaulių tardymo kalėjimą. Kajetano Daujoto sūnui poručikui Jurgiui Daujotui pavyko pasislėpti, bet caro sekliai jį susekė Rygoje ir suėmė. Šiaulių kalėjimo medikai, apžiūrėjo suimtąjį ir konstatavo daugybinį poručiko Jurgio Daujoto sužeidimą ir dėl žaizdų negalintį duoti parodymų.
Vėliau bajorai Jurgis Daujotas, Povilas Bagdonavičius, Jonas Erstelis ir baronas Aleksandras Šulcas buvo teisiami ir nuteisti mirties bausme. Štai kokie didvyriai yra kilę iš niekuo nepasižyminčių Polekėlės, Pušinavos ir išnykusio Zastarčių dvaro. Jų kapai nežinomi, o štai Polekėlėje esančių Daujotų mauzoliejus koplyčia išniekinta, karstai išmesti, o koplytėlėje buvo išmūrytas židinys ir parengta vieta šašlykinei. Atsitiktinai išliko bajoro, Napoleono armijos kapitono Kaliksto ir jo žmonos Barboros Sviderskos kapas ir paminklinis kryžius, bet jau niekas nebežino, o kas čia per Kalikstas Daujotas, pamirštas kilnus žmogus ir tautos didvyris.
„Padėdamas gėlių ant jo kapo aš dėkoju jam už tai, kad esu, kad matau pasaulį, gyvenu, kad Lietuva yra tokia, kokia yra ir čia yra nemažas mano prosenelių Daujotų indėlis. Didžiuojuosi būdamas jų palikuoniu. Prieš kelias dienas gavau žinutę iš Šiaulių „Aušros“ muziejaus, kur kartu buvo atsiųstos ir dvi nuotraukos, vienoje nutapytas paveikslas žmogaus karine uniforma, o kitoje – nufotografuotas paveikslo nugarėlėje darytas įrašas: „Kalixt Dowiatt, marszalek Szawelski, wr. 1827. Kapitan wojsk Napoleonskich“. Klausimas, ar man kas nors žinoma apie tą žmogų? Taip, tai tas pats Kalikstas Daujotas, Daujotų dvaro savininkas, Šiaulių pavieto teisėjas, maršalka, Napoleono armijos kapitonas. Šį Šiaulių „Aušros“ muziejaus darbuotojų atradimą laikau įvykusiu stebuklu. Gal dabar ir šiems didvyriams atsiras tinkama vieta ir pagarba Lietuvos istorijoje“ – pasakoja LGHD tarybos narys Juozas Antanaitis.
Tikrai yra labai daug kilmingų giminių, turėjusių savo valdas šiame Lietuvos regione. Dar paminėsiu tik keletą iš jų: Bistramus (Bistrampolio dvaras, Kučiai, Panevėžio raj.), Karpius (Joniškėlio dvaras, Pasvalio raj.), Vilhelmą fon Roppą (Pakruojo dvaras), Povilą Puziną (Kalneliškių arba Didžiųjų Grūžių dvaras, Pasvalio raj.).
Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos pirmininkas Remigijus Bimba (kairėje) ir Lietuvos prezidento Antano Smetonos žmonos Sofijos Chodakauskaitės- Smetonienės giminaitis Kent Alexander Robertson Chodakowski, 2018-02-25, Raudondvaris (Kauno raj.). Nuotrauka iš R.Bimbos asmenino archyvo.
Disidentas Antanas Terleckas (kairėje) ir aktyvus antisovietinio pasipriešinimo dalyvis, vėliau Aukščiausiosios Tarybos apsaugos skyriaus darbuotojas grafas Anton von Gravrock, 2012-10-19, LR seimas. Šaltinis: http://www3.lrs.lt/pls/inter/w5_vaizdas.nuotrauka?p_cat_id=105018&nt_id=175327&p_kalb_id=1
8-ojo Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos suvažiavimo dalyviai ir svečiai. 2017-12-02, Vilniaus Universiteto Mažoji Aula. Nuotrauka iš R.Bimbos asmeninio archyvo.
Septynių organizacijų vadovai pasirašo koalicinę bendradarbiavimo sutartį. Iš kairės į dešinę stovi: Kauno apskrities bajorų draugijos vadas Andrius Krivickas, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) Kilmingųjų susivienijimo vadovas prof. dr. Tadas Sudnickas, Jotvingių Kryžiaus riterių ordino didysis magistras Artūras Rukas Daujotis, Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos pirmininkas Remigijus Bimba, LDK Kilmingųjų palikuonių bendrijos valdybos pirmininkas Juozas Antanaitis, LDK Atminties rūmų direktorius Danielius Vervečka. Sėdi Šv. Adalberto-LDK-riterių ordino vadovas Ričardas Algimantas Kliučinskas. 2018-01-07, Kauno Šv. Jurgio Kankinio bažnyčia. Pauliaus Vaniuchino nuotrauka.
Julijona Teodora Daujotaitė-Antanaitienė prie Daujotų mauzoliejaus. Polekėlės kaimas (Radviliškio raj.). Juozo Antanaičio nuotrauka.