Fotografavimas virto aistra

Fotografavimas virto aistra

Fotografavimas virto aistra

Neseniai vienoje iš Šiauliuose surengtų parodų rodytos Mariaus Martinaičio darytos nuotraukos. Šiuo metu dėl darbo tarp Lietuvos, Baltarusijos ir Švedijos gyvenančio 27-erių šiauliečio užfiksuotos fotografijos viešai demonstruotos pirmąkart, tačiau iš karto patraukė lankytojų akį.

„O aš maniau, kad man prisistatyti žmonėms dar neatėjo laikas“, — nustebintas tokių atsiliepimų kuklinosi autorius.

Marina OSTAPENKO

marina@skrastas.lt

Fotografo akiratyje — žmonės

Marius neslėpė, jei ne dailininko Vilijaus Vaišvilos, su kuriuo jie surengė bendrą parodą, iniciatyva, jo nuotraukos vis dar būtų kaupiamos asmeniniame archyve ar tinklalapyje.

„Rimčiau fotografija susidomėjau prieš trejus metus. Esu fotografas savamokslis. Fotografuoju tai, kas man patinka, kas gražu, todėl dvejojau, ar jau esu pasiruošęs savo darbus parodyti viešai. Tebeieškau savęs, noriu fotografijoje turėti savo braižą“, — aiškino Marius.

M. Martinaičiui mieliausios reportažines nuotraukas, kurios gimsta įvairių kelionių metu. O keliauti darbo reikalais ir savo malonumui Mariui tenka nemažai. „Fiksuoju ne tik lankomą miestą, bet ir įvykius, kurių liudininku tame mieste tampu. Mane domina praeiviai, jų įvairovė, kasdienybė“, — pasakojo pašnekovas.

Ar stengiasi pakalbinti žmones, kuriuos fotografuoja, su jais susipažįsta? „Anksčiau man nekildavo minčių atsiklausti fotografuojamų žmonių, maniau, jei kažkam nepatiks, tiesiog man pasakys. Tačiau po vieno nutikimo tapau atidesnis: nufotografavau gatvėje musulmonę, netrukus prie manęs priėjo ją lydėjęs, labai supykęs vyrukas.

Teko nuotrauką ištrinti. Nuo to laiko atidžiau atsirenku žmones, kuriuos galima fotografuoti. Įgijau vidinę nuojautą, kuris žmogus norėtų ar nenorėtų būti nufotografuotas„, — pasakoja Marius.

Gyvenimo istorijos

Asmeniniame Mariaus tinklalapyje internete gausu skirtinguose pasaulio kampeliuose užfiksuotų žmonių ir vaizdų nuotraukų su prierašais, pasakojančiais apie tas fotografijas.

Vienoje — besibučiuojanti jaunų žmonių pora Kopenhagos miesto fone. „Iš tiesų labai šilta ir jausminga nuotrauka. Joje — iš miesto Rotušės tik išėjusi jaunavedžių pora. Tiesa, jie buvo apsirengę labai kasdieniškai ir juos lydėjo tik kelių metukų dukrelė bei draugė fotografė, kuriai jie pozavo“, — pasakojo fotografas.

Istorijas apie nuotraukose užfiksuotus žmones ir įvykius Marius galėtų pasakoti ne vieną valandą. Iš kitos fotografo nuotraukos žvelgia vyras suplyšusiai drabužiais, juodomis panagėmis, laikantis pakelį „Prima“ cigarečių rankoje.

Apie jį Marius sako: „Tai Rimvydas, nors visi ji vadina Rimve. Su juo susipažinau netyčia, fotografuodamas apleistą namą Kauno senamiestyje. Rimve iš namų išvarė žmona, susimylėjusi su kitu vyru, su kuriuo ją Rimve užklupo lovoje. Mūsų pažinties dieną Rimve jau tris mėnesius gyveno gatvėje“.

IŠNAŠA: „

SVAJONĖ: Marius Martinaitis norėtų dirbti fotografu, tačiau kol kas nesiskiria su fotoaparatu ir nešiojamu kompiuteriu, kuriame — visas jo nuotraukų, darytų savo malonumui, archyvas.

Sauliaus JANKAUSKO nuotr.

GIMNASTĖ: Šią jauną gimnastę Marius nufotografavo prieš pasirodymą varžybose Minske.

LAIKAS: Nuotrauką autorius pavadino „Laiko beieškant“.

MERLIN: Marius mėgsta savo nuotraukoms suteikti pavadinimus, kuriose — žinomų žmonių mintys. Pavyzdžiui, šiai jis skyrė garsios Holivudo aktorės Merlin Monro žodžius: „Holivudas — tai vieta, kur jie mokės tūkstantį dolerių už vieną tavo bučinį ir 50 centų už tavo sielą“.

JAUNAVEDŽIAI: Jaunavedžių pora Kopenhagoje.

RIMVE: Atsitiktinis Mariaus pažįstamas — benamis Rimve.

MAJAMIS: Majamio kontrastai: S klasės „mersedesas“ ir benamis afroamerikietis.

Mariaus Martinaičio nuotr.