Naujausios
Aiškėja, kad aprašytas atvejis, kai durpių briketų pardavėjas atvežė gerokai lengvesnius, nei buvo užsakyti, maišus, anaiptol neišskirtinis.
Rašėme, kad Šiaulių rajono gyventojas, pensininkas, neliko apgautas tik dėl to, kad pardavėjus iš Radviliškio bendrovės "Biokuro bazė" pagavo už rankos – pats pasvėrė į kiemą atgabentus keturis maišus.
Maišuose turėjo būti po 900 kg, o svėrė jie tik maždaug po 745 kg. Per keturis maišus stygius įspūdingas – trūko iš viso 600 kg. Durpėmis trūkumo neatgavo, bet mokėjo mažiau: buvo "nuimta" 50 eurų nuo išrašytos 320 eurų sąskaitos.
Žmogus apie tai pagarsino, piktindamasis, jog akivaizdžiai tokių pat nepilnų maišų prikrauta mašina iš jo kiemo suko į Kuršėnus pas kitus klientus. Ar jie gavo kokią kompensaciją? Ar ir jiems buvo "nuimta" po keliasdešimt eurų?
"Masiškai veža daug lengvesnius maišus, tai jokia naujiena – mūsų kaime ne vienam taip yra buvę", – pasidalijo viena mūsų skaitytoja, perskaičiusi istoriją.
Ką žmonės daro?
"Nieko nedaro, pasiskųsi, tai iš viso nieko nebeatveš, liksi žiemą be kuro", – sakė moteris.
Šiaulietis Žydrūnas Klusas ne iš tų, kurie tyli. Jis su "Šiaulių kraštu" pasidalijo analogiška istorija. Taip pat pirko keturis durpių briketų maišus po toną. Tik pirko iš šiauliečių tiekėjų bendrovės.
"Aš gal būčiau ir nesvėręs tų maišų, – sakė vyras. – Bet po to jūsų rašinio pasvėrė mano tėvas pensininkas. Trūko beveik po 100 kilogramų. Paskambinau ir pareikalavau, kad patys atvažiuotų ir pasvertų."
Pardavėjų atstovas atvažiavęs, pasvėręs ir įsitikinęs, kad buvo atvežta iš viso 300 kilogramais mažiau. Viename maiše trūko 80 kg, kitame – 90 kg, trečiame – 70 kg, ketvirtame – 60 kg.
"Nuo keturių tonų nusuko beveik pusę tonos", – piktinosi vyras.
Ir jam buvo siūlyta "kompensacija" – mokėti mažiau 27 eurais, nors jis jau buvo viską sumokėjęs.
"Aš uždariau vartus ir pasakiau, kad kviesiu policiją, FNTT ir žurnalistus. Tik tada man pasvėrė ir atidavė durpių briketų tiek, kiek priklauso, – pasakojo šiaulietis. – Pats esu verslininkas, įmonės vadovas. Nesuprantu, kaip galima šitaip elgtis, žmones apgaudinėti."
Kita vertus, ne tik jis, bet ir www.skrastas.lt skaitytojai klausia, kodėl kontroliuojančios institucijos nereaguoja? Ar tyrėjams reikia atskirų pareiškimų?
"Viešai apgaudinėja žmones ir jokios reakcijos iš tarnybų? Kur vartotojų teisių gynėjai? Už tokį "verslą" turėtų būti atimama licencija, – tikina skaitytojai. – Vienas pakėlęs triukšmą mokėjo mažiau, o kur pasisavinti pinigai iš kitų pirkėjų, niekam neįdomu? Kurą reikia pirkti daugeliui žmonių, o pasverti namuose nėra galimybių, tad sukčiavimo ir nebaudžiamumo galimybės neribotos."
"Kokiais dvasios vargšais reikia būti, kad apgaudinėtų senyvus žmones, apsveriant kurą, – piktinasi dar vienas skaitytojas. – Juk jie sukrapštė savo skurdžias pensijas, bando išgyventi žiemą."
Galima moralizuoti, bet sukčius ne moralizavimu reikia stabdyti. Iš tiesų, yra daugybė tarnybų, kurios situacija galėtų pasidomėti. Negi čia tik privatūs pardavėjo ir pirkėjo reikalai?
Viešai apgaudinėja žmones ir jokios reakcijos iš tarnybų? Kur vartotojų teisių gynėjai? Už tokį "verslą" turėtų būti atimama licencija.