Ar lietuviška politika turi principus?

Redakcijos nuotr.
Valentinas MITĖ

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas traukiasi iš Valstiečių ir Žaliųjų sąjungos (LVŽS) Seimo frakcijos, nes sąjungos vertybės nebeatitinka 2016-ųjų metų sąjungos vertybių, padėjusių  laimėti Seimo rinkimus. V. Bakas tampa Mišrios Seimo narių grupės nariu.
Beveik tą pačią dieną, Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Naglis Puteikis praneša, kad grįžta į LVŽS frakciją, nes valdantieji vėl grįžo prie 2016-ais metais skelbtų idealų ir programos.
Tuo tarpu, beveik LVŽS veidu tapusi Agnė Širinskienė perėjo į “tvarkiečių” frakciją, nes jiems, vargšams, neužteko Seimo narių sudaryti frakcijai. Taigi ir negalėjo sudaryti koalicijos su LVŽS.
 Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnas Julius Sabatauskas suabejojo, ar A. Širinskienė “laikosi aukščiausių elgesio standartų”. Jo nuomone, A. Širinskienės “žingsnis ne tik kelia abejonių, bet yra akibrokštas moralės požiūriu visai visuomenei”. Prašoma Seimo Etikos ir procedūrų komisijos nustatyti, ar Seimo narės perėjimas į kitą frakciją dėl valdžios išlaikymo yra fiktyvus.
Nereikia jokių komisijų, jog suprastum , kad įvairiausių komisijų kūrėjos ir tikrai labai ištikimos R. Karbauskio bendražygės žingsnis be abejo yra fiktyvus.
Negalima apeiti ir Viktoro Pranckiečio. Jis nesitrauks iš Seimo pirmininko posto, nors tų ką. O tas postas buvo pažadėtas socialdarbiečiams. R. Karbauskiui reikės gerai pagalvoti, kaip iškrapštyti užsispyrusį bendrapartietį. Taip pat, kaip sutvarkyti santykius su Ministru pirmininku S. Skverneliu, kuris pareiškė visiškai suprantąs V. Bako sprendimą trauktis iš LVŽS frakcijos.
LVŽS politika yra tiesiog lenininė, nes V. Leninas politikoje taip pat neturėjo jokių principų, o svarbiausia buvo valdžios užgrobimas ir jos išlaikymas. Leninui tai pavyko, paaukojus milijonus gyvybių. Lietuvai tai negresia. Bet naujų draudimų tikrai bus. Sakykim, bus baudžiama už greičio viršijimą, kad ir dviem kilometrais.
Ir viskas “vardan tos” bei, kad būtų leidžiama LVŽS “dirbti”. Beje, visas šias problemas sukūrė ne opozicija, o patys "valstiečiai". Vis tik politika nėra tas pats, kas valdyti Agrokoncerną.
Ir pabaigai, naujausi “Baltijos Tyrimų” duomenys rodo, jog beveik pats nepopuliariausiais politikas yra R. Karbauskis. Už jį žemiau tik V. Tomaševskis. 32-jų politikų sąraše pirmoje vietoje V. Adamkus, N. Puteikis - 26-as, G. Kirkilas - 28-as. Ne ką geresni ir G. Landsbergio rezultatai - 24 -as. A. Širinskienės sąraše nėra iš viso.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.