Varšuvoje šventinius fejerverkus temdė rūkas

Varšuvoje šventinius fejerverkus temdė rūkas

Varšuvoje šventinius fejerverkus temdė rūkas

Varšuva griausmingai sutiko Naujuosius metus. Miesto centre stovėjo didžiulė scena, muzikantai grojo gyvai, artėjant metų kaitai, dangų nušvietė įspūdingi fejerverkai. Tik juos matyti trukdė gana tirštas rūkas. Kelias į Naujametę Varšuvą buvo atviras — ir Lietuva, ir Lenkija tapo Šengeno narėmis.

Svajūnas SABALIAUSKAS

svajunas skrastas.lt

Kelionė Šengene

Šiemet Naujametinę naktį su keliais bičiuliais nusprendėme sutikti kaimyninėje Lenkijoje. Priešpaskutinę praėjusių metų dieną iš Šiaulių autobusų stoties pajudėjome į Kauną, iš ten — traukiniu į Varšuvą.

Buvo įdomu kirsti valstybės sieną, kai tavo paso netikrina pasieniečiai, bet pirmieji netikėtumai jau tykojo vos įlipus į traukinį. Kontrolierė paprašė bilietų ir juos ilgai vartė, parodė kolegei. Abi pradėjo juoktis: sakė, kad tokių bilietų dar gyvenime nėra mačiusios. Bilietai buvo pirki Šiaulių traukinių stotyje.

Antras netikėtumas laukė Šeštokų stotyje. Nors biliete buvo parašyta, kad vagono numeris — 24, bet lokomotyvas atitempė tik du vagonus. Dar viena staigmena, dviejuose kupė buvo galima rūkyti. Vienoje rūkomojoje patalpoje sėdėjo lietuviai, tad jiems buvo suprantama, jog kažkas ateina parūkyti. Kitoje — angliškai kalbantys užsieniečiai, kuriems buvo keista, kad rūkantieji pas juos užeina, parūko, išeina.

Traukinys pailgėjo, kai Suvalkuose buvo prikabinti dar keliolika vagonų ir pakeistas lokomotyvas.

Labiau nei džiaugsmas, kad nebus muitininkų, erzino tai, jog keturis kartus bilietus tikrino lenkų kontrolieriai. Pasirodo, kad jie keičiasi kas kelintoje stotelėje, tad turi „apeiti“ savo valdas. Kartu kupė važiavęs lenkas pradžiugino pasakęs, kad kartais tikrinimų būna daugiau, jei visi kontrolieriai precisiškai atlieka savo pareigas.

Šventinis miestas

Išlipus iš traukinio ir pamačius Varšuvą, apėmė nerimas: kur ne kur mirksi šventinės lemputės, tik Kultūros ir mokslo rūmai, dar vadinami Stalino dovana Varšuvai, mirgėjo šviesomis. Bet tai truko tik iki kitos dienos, kai išėjome pasivaikščioti po miesto centrą ir senamiestį, kurie tviskėjo baltos šviesos lempučių instaliacijomis ir girliandomis, įvairiaspalviais kalėdiniais burbulais.

Prie Valdovų rūmų pastatyta didelė eglė — į akis krito jos neproporcingumas. Atrodė, kad ji iš vidurio miško išvilkta, per vidurį „paplota“. Bet viską “atpirko“ girliandos, žaislai, apšvietimas.

Bene pagrindinėje miesto aikštėje — buvusiajame senajame turguje stovėjo įspūdingai papuošta eglutė, žavėjusi fotoblykstėmis, tik akis gąsdino jos įrengėjo, vienos saldainių gamyklos, reklama. Iš girliandų per kelis metrus ant eglutės buvo išdėliotas užrašas, kad fabrikas linki gerų Naujųjų metų.

Paskutiniąją metų dieną prie Kultūros ir mokslo rūmų buvo sumontuota didžiulė scena, kurioje porai valandų iki metų kaitos, koncertavo žymūs Lenkijos atlikėjai. Nors tokios įspūdingos scenos prieš Naujuosius dar neteko matyti nei viename Lietuvos mieste, lenkai sakė, jog ji — žymiai kuklesne nei scenos Krokuvoje ir Vroclave.

Pasižiūrėjome generalinę repeticiją ir patraukėme nakvynės vietos link. Tad neišvengiamai buvo įjungtas televizorius ir „einama“ per lenkiškus kanalus. Veik visi tiesiogiai transliavo koncertus iš įvairių Lenkijos miestų. Lenkų televizijos kvietė žaisti įvairiausius žaidimus, vienas jų — laimėti naujutėlaitį automobilį, “tereikėjo“ atspėti mašinos valstybinius registracinius ženklus. Buvo galima pasveikinti norimus asmenis bėgančia eilute, žinutės kaina — 9 zlotai. Paskutinis senųjų metų “naujiena“ — tiesioginė transliacija iš Krokuvos, kurios scenoje koncertavo legendinė grupė “BoneyM“, kuri tą patį vakarą dainavo ir Šiaulių arenoje.

(bus daugiau)

GATVĖ: Net mažiausios Varšuvos gatvelės buvo iškabintos girliandomis.

KONCERTAS: Prieš pat Naujuosius metus prie Kultūros ir mokslo rūmų vyko grandiozinis koncertas

 

EGLUTĖ: Prie Valdovų rūmų pastatyta eglutė dieną atrodė varganai, visiškai kitas vaizdas — naktį.

CENTRAS: Pagrindinė Varšuvos miesto aikštės eglutė spindėjo šviesomis.

ŠVENTĖ: Vienas iš pagrindinių Varšuvos simbolių — Kultūros ir meno rūmai.

Mindaugo BUTKAUS nuotr.