Naujausios
Kaulai ant kelio
Lygumų valsč., Vilūnaičių laukuose yra keletas vietų, iš kurių imamas keliams taisyti žvyras. Vienoj vietoj, kur jau senai yra imama labai tankiai pasitaiko rasti žmonių kaulų. Kaip teko pastebėti, šie kaulai, neatsižvelgiant jog jie yra Žmonių vežami kartu su žvyru ant kelio. Berods būtų pakankamai ir iš kitų vietų žvyro, nes čia ardant ir vežant ant kelio žmonių kaulus, doriems piliečiams matant sudaro labai nemalonų vaizdą. Reikėtų vietos gyventojams atkreipti dėmesį į tai, jug tai yra tyčiojimasis ir teršimas mūsų prabočių.
Proletaras.
„Šiaulių naujienos“,
1927 m. gegužės 8 d.
Karštis Šiauliuose
Praeitų savaite Šiaulių mieste karštis siekė iki 42–45 laips C. Gatvėse, dienos metu judėjimas žymiai sumažėjo. Esant dideliems karščiams, žmones pietų metu pradėjo valgyti vien tik pieniškus šaltibarščius. Tokiu būdu pieno ir grietienės visose pieninėse bei kitur didelė stoka. Nuo anksčlausio ryto prie pieno parduotuvių žmonės stovi didelėmis eilėmis, tačiau ne visi būna patenkinti. Praeitą sekmadienį buvęs nemažas lietus žymiai sumažino mieste dulkes, kurių jau buvo pastaruoju metu labai daug.
„Šiaulių naujienos“,
1927 m. liepos 24 d.
Užuojauta
„N. Šiaulių Naujienų“ redaktoriui p. B. Petrauskui ištremtam į Mažeikius, reiškiame gilios užuojautos. Linkime Jam ten nenustojant jėgų tęsti toliau visuomenės darbą.
Žarėnų-Latvelių „Kultūros“ būrelis
„Šiaulių naujienos“,
1927 m. rugpjūčio 7 d.
Prezidentas Smetona Šiauliuose
Sekmadieni, liepos 31 d. ir į Šiaulius buvo atvykęs, apsilankęs Žagarėje, Gruzdžiuose ir kitur, resp. prezidentas Smetona. Kaipo šventadienį, žmonių daugiausiai atsilankė iš apylinkės ir netolimos provincijos, kurie tikėjosi čia pamatyti to, ką nėra matę savo amžiuje.
Atvykus p. Smetonai ir išlipus iš automobilio jokių iš minios sveikinimų ir ovacijų nebuvo. Visi žiūrėjo ir laukė ką jis darys. Prie sutikimo 8-to pulko orkestras sugriežė Tautos Himną ir vėliau prie vartų Šiaulių miesto Valdybos narys p. Petuchauskas pasakė trumpą prakalbą.
Po atsilankymo bažnyčioje rinkos aikštėje buvo priimtas kariuomenės ir šaulių paradas. Po parado nuvyko į pravoslavų-rusų cerkvę. Vėliau į žydų sinagogą, vokiečių kirkę, ant sukilėlių kalnelio ir kitur.
Vakare parodos pavilijone buvo suruošta vakarienė, kuri tęsėsi iki 12 val. nakties. Ant rytojaus prezidentas išvyko Mažeikių link.
–
Liepos mėn. 30 d. linkuviečius aplankė Respublikos prezidentas A. Smetona. Kadangi vietos klebono nebuvo namie, todėl nebuvo kam ceremonialiai priimti.
„Šiaulių naujienos“,
1927 m. rugpjūčio 7 d.
Šarančių kelionė per Šiaulius
Rugpiūčio 2 d., apie 7 val. vakaro per Šiaulius pralėkė masiniais pulkais kenksmingų laukams vabzdžių – šarančių, kurie lėkė iš rytų į pietų pusę. Mieste ant namų stogų kai kurie pailsę buvo sustoję, bet neilgai trukus vėl pranyko. Lekenčiu vabzdžių plotas apėmė visą miestą.
„Šiaulių naujienos“,
1927 m. rugpjūčio 7 d.
„Pragėrė“ kepures
Paskutiniu laiku daugelis moksleivių pradėjo vaikščioti gatvėse be kepurių (tur būt sekdami „fasoną“). Kas kita vaikščioti be kepurės karštą vasaros dieną, bet dabar, kada dienos jau gana vėsios, tas daro kažkokį negražų įspūdį, ir žmogus juokdamasis pagalvoja, kad mokiniai „pragėrė“ kepures.
„Šiaulių naujienos“,
1927 m. spalio 16 d.
1940 metai
Iš reporterio blonknoto
Nauji 1940 metai. Kas jų sutikime dalyvavo – aišku, be skaidriosios neapsiėjo. O kad vienas tipas Piliečių klube su nusmukusiom kelnėm sutiko Naujuosius Metus, tai čia jau ne mūsų reikalas. Pakalbėsim geriau apie kitus reikalus.
*
Atsargų epidemija, berods, Šiauliuose pasibaigė: druskos, cukraus, kokios tik nori rūšies tabako, papirosų ir t. t. galima gauti bet kurioj krautuvėj. Su kava truputį blogiau – bet jos jau reikia su žvake ieškoti.
Su malkomis po švenčių blogesnis reikalas. Šiaulių sandėliuose jų nebėra. O turguose ūkininkai už malkų glėbius prašo astronomiškas kainas, bet ir tai žmonės išperka mušdamies.
*
Miesto savivaldybė nusamdė šunų gaudytojus. Už vieno šuns sugavimą mokama trys litai. Linksmų plaučių šiauliečiai, pamatę gatve bėgantį šunį, neiš kenčia nepajuokavę:
– Veizėk, prieteliau, ana kur bėga trys litai...
„Įdomus mūsų momentas“,
1940 m. sausio 7 d.
Vežikų uniformos
Miesto burmistras nustatė vežikams žiemos metui juodos spalvos uniforminius rūbus, o vasaros metui — pilkos. Prie kepurių turės būti vežimo registracijos numeriai. Uniformą įsigyti vežikai privalo iki balandžio 1 d. Be uniformos užsiimti vežėjyba nebus leidžiama.
„Įdomus mūsų momentas“,
1940 m. sausio 14 d.
Šiaulietiškos poezijos kampelis
Kazys Boruta
Šiauliai
Iš tolo kaminai. Išraižytas dangus
juodąja giesme žemės.
Ir dairosi rūsčiai į pievas ir laukus
naujų laikų – mūriniai reganiai.
Šiauliai! Ant tavo kaminų
Mančesterio jau supas vygė...
Todėl galas –
taip berniškai teises ginu –
drąsus, akiplėšiškas, užsispyręs.
Žinau. Netoli ta diena, kada
ant tų kaminų pakartas būsiu,
nes nauja diena
išeis liepsnodama iš mūro rūšių...
Todėl kol kas. Kol jūsų vienas, kitas
Pakelkim, kaminai, mes draugiškai
kepurę!
Jums aušta naujas, geležinio rytas,
o kaimui giltinė jau dairos pro pašiūrę..
Tegu ji sau sugrius.. Tegu užgrius
mane,
ir kapo nedabins lietuviškieji kryžiai..,
Bet fabrikų plieniniam pragare
Išaugo nauji bernai žūt-būti pasiryžę.
–-
Mados
Naujausia moterų mada keičia suknelių ir bliuskučių rankoves. Dabar vėl madoje pasipūtę rankovių pufai.
Kalba ir stilius netaisyti.
Iš Viliaus PURONO ir Vlado Vertelio senosios spaudos rinkinio