Žymiai sukakčiai – Šv. Ignaco bažnyčios maketas

Gintarės DAKNYTĖS nuotr.
Buvęs Šiaulių meras Alfredas Lankauskas, padedamas bičiulių Benjamino Kirstuko ir Vinco Abalikštos, popiežiaus Jono Pauliaus II vizito Lietuvoje 30-mečiui sukūrė Šv. Ignaco bažnyčios maketą ir padovanojo jį bažnyčios bendruomenei.
Prieš 30 metų popiežiui Jonui Pauliui II atvykus į Šiaulius, jį prie sraigtasparnio pasitiko tuometinis Šiaulių meras Alfredas Lankauskas. Merui šis įvykis buvo ypatingas. Minint jo jubiliejinę sukaktį, A. Lankauskas su bičiuliais pagamino Šiaulių Šv. Ignaco bažnyčios maketą ir padovanojo tikinčiųjų bendruomenei.

„Aš jį lydėjau, atlikau viską, kas man priklausė pagal protokolą. Palydėjau į Šv. Ignaco bažnyčią, joje popiežius buvo apsistojęs ir meldėsi. Baigdamas vizitą, Jonas Paulius II man padovanojo atminimo medalį, kurį labai branginu. Dabar tai medalis iš šventojo rankų“, – sekmadienį šv. Mišių pabaigoje tikinčiųjų bendruomenei pasakojo A. Lankauskas.

Pamąstęs, kaip šį įvykį būtų galima pažymėti, sulaukęs bičiulių Benjamino Kirstuko ir Vinco Abalikštos palaikymo, nusprendė pagaminti bažnyčios maketą, kurio mastelis 1:25.

Prieš metus jie sukūrė Šiaulių katedros labai tikslų maketą ir padovanojo katedros tikinčiųjų bendruomenei. Vienas iš tikslų – kad neregiai ir silpnaregiai galėtų paliesti maketą ir įsivaizduoti, kokio grožio yra katedros statinys.

Katedrą lipdė pusmetį, o Šv. Ignaco bažnyčios maketą pagamino per kiek daugiau nei mėnesį. Autorius sakė, kad sutaupyti laiko padėjo įgyta patirtis. Be to, šios bažnyčios pastatas yra paprastesnis, mažiau detalių.

Bažnyčios fojė pastatytą maketą pašventino klebonas, padėkojęs A. Lankauskui už dovaną.

Autorius pasakojo, kad pradėjo darbą nuo pastato brėžinių. Jis prisipažino, kad makete matomi ne visi pastato pokyčiai, nes jis gamintas pagal pirminį pastato projektą.

Kodėl kuria būtent bažnyčių maketus?

„Visų pirma, kiekviena bažnyčia yra unikalus architektūrinis kūrinys ir jį atkartoti yra tam tikras iššūkis. Galų gale tame procese slypi šiek tiek dvasingumo. Jauti pasitenkinimą, kad gali daryti kažką naudingo žmonėms“, – atsakė A. Lankauskas.

Tolimesniuose planuose – objektas gimtajame Aukštaitijos krašte, tačiau kol kas atskleisti šio sumanymo autorius nebuvo linkęs.

A. Lankauskas šiuo metu yra pensijoje ir politinėje veikloje nebedalyvauja.