Žolinė – tarp augalų ir kanklių

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiaulių universiteto Botanikos sodo direktorius dr. Martynas Kazlauskas džiaugiasi, jog šiemetinę Žolinės šventę pavyko suorganizuoti.
Šiaulių universiteto Botanikos sodas ruošiasi kasmetinei Žolinės šventei, kviesdamas žmones „pabraidyti nuostabiausiais sodo žolynais“. „Šiaulių kraštas“ domėjosi, kaip botanikos sodas pasitiks Žolinę.

Žmonės įprato

Pasakodamas apie pasiruošimą, Šiaulių universiteto botanikos sodo direktorius dr. Martynas Kazlauskas teigia, jog jokių griežtų apribojimų dėl koronaviruso nėra, todėl Žolinės renginiai galės vykti laisvai.

Jis taip pat sako, jog didelis sodo plotas padės žmonėms išlaikyti saugų atstumą, tačiau prideda, jog visų žmonių bendras interesas – elgtis protingai.

„Nesinori, kad ta kultūra, o ypač želdinimo, sunyktų dėl koronaviruso“, – teigia botanikos sodo direktorius.

Jis priduria, jog net nebuvo kilusi mintis atsisakyti rengti Žolinės šventę, nes tai jau tradicija tapęs renginys, kuriame žmonės lankytis jau yra įpratę.

„Žmonės kartais nepastebi renginio skelbimo, tačiau Žolinės dieną jie vis tiek ateina“, – sako dr. M. Kazlauskas.

Augalija ir muzika

Kalbėdamas apie renginio programą, dr. M. Kazlauskas pamini, jog dalyvaudami renginyje, žmonės gali nušauti du zuikius vienu šūviu – ir aplankyti botanikos sodą, ir sudalyvauti Žolinės šventėje.

Šventė padalyta į dvi dalis – augalija bei sceninė dalis. Kalbėdamas apie augaliją, jis džiaugiasi, jog į šventę savo kolekcijas suveža vienuolika įvairių gėlių entuziastų iš visos Lietuvos.

Saulainės, kardeliai, jurginai – tai tik dalis gėlių, kurios bus demonstruojamos šventėje. Botanikos sodo direktoriaus teigimu, pelargonijos, kurios žmonėms jau atsibodusios, čia atgimsta.

„Rožė, kola, mėta“, – taip pelargonijų skleidžiamus kvapus apibūdina M. Kazlauskas.

Sceninėje dalyje bus muzikos bei Šiaulių miesto poetų eilės, tačiau, M. Kazlausko teigimu, daugiausiai dėmesio atiteks kanklininkams.

Scenoje pasirodys kanklininkai iš Lietuvos, Latvijos, taip pat, ir Japonijos ambasadoriaus Lietuvoje žmona, kuri mokosi groti kanklėmis pas lietuvę mokytoją.

Taip pat šventėje lankytojai galės pamatyti Šiaulių jaunųjų gamtininkų centro gyvūnus.

„Žolinė – derliaus šventė, bet tuo pačiu derlius yra ir dėl gyvūnų, ne mes vieni naudojamės miško ir lauko gėrybėmis“, – apie gyvūnų vaidmenį šventėje sako M. Kazlauskas.