Žemės dieną – dėmesys paukščiams

Rolando PARAFINAVIČIAUS nuotr.
Kovo 20 dieną Šiauliuose bus minima Pasaulinė Žemės diena.

Kovo 20 dieną, sekmadienį, Šiauliuose bus minima Pasaulinė Žemės diena. Vidurdienį Prisikėlimo aikštėje bus iškilmingai pakelta Žemės vėliava – ją iškels Kurtuvėnų regioninio parko direkcijos vyriausiasis ekologas Vidmantas Lopeta.

Koncertuos Šiaulių menų mokyklos muzikos studijos „En-den-du“ (vadovės S. Rusevičienė ir L. Dudnikienė) kolektyvas. Programą praturtins ir ką tik prie kolektyvo prisijungusios ukrainietės Alinos Shakhovos pasirodymas. Mergaitė iš karo niokojamo Charkivo į Šiaulius atvyko su šeima. Jaunoji atlikėja Lietuvoje, kaip ir gimtojoje Ukrainoje, nori dainuoti, todėl Šiaulių kultūros centro garso įrašymo studijoje jau įrašė dainą „Žuravli“ („Gervės“), ją atliks ir renginio metu.

Kaštonų alėjoje veiks paukščių ir šikšnosparnių inkilų paroda. Šiaulių jaunųjų gamtininkų ir Šiaulių kultūros centro iniciatyva paskelbtame edukaciniame konkurse-parodoje dalyvauja 20 dalyvių, jie kuria inkilus, skirtus zylinių šeimos paukščiams, margasparnei musinukei, paprastajai raudonuodegei, karklažvirbliui, paprastajam varnėnui ir šikšnosparniams – dažniausiai Šiaulių apylinkėse gyvenantiems paukščiams. Registracija dalyvauti konkurse dar nesibaigė, tad dalyvių skaičius augs.

Paroda po atviru dangumi veiks iki pat kovo pabaigos. Vertinimo komisija, atsižvelgdama į inkilų matmenų atitikimą konkrečiai gyvūno rūšiai, išradingumą, natūralių medžiagų panaudojimą ir kitus dalykus, išrinks parodos-konkurso nugalėtojus ir juos apdovanos vertingais prizais.

Pasaulinei Žemės dienai paminėti bus ir daugiau iniciatyvų. Šiaulių kultūros centre vyks edukaciniai užsiėmimai: mažieji keramikai gamins molinius paukščiukus.

Balandžio 22-ąją, minint Tarptautinę motinos žemės dieną, Šiaulių kultūros centro interneto svetainėje ir socialiniuose tinkluose pasirodys edukacinis filmukas „Varnėnas Jonas ieško namų“.