Žaidimų aikštelei – emocijų kibirkštys

Seniūnijos nuotr.
Naujosios laipynės aukštis – 2,8 metro, ji užima 16 kvadratinių metrų plotą. Likusioje aikštelės teritorijoje ateityje taip pat ketinama „apgyvendinti“ įrenginius, įkurti aktyvaus poilsio zonas.
Praėjusių metų gruodį Šiaulių rajone, Ginkūnuose, Žeimių gatvėje, įrengta vaikų žaidimų aikštelė kai kuriems vietos gyventojams kelia dvejonių dėl jos funkcionalumo bei kokybės. „Šiaulių kraštui“ paskambinusi ginkūniškė sakė neabejojanti, kad aikštelė nebus populiari jau vien dėl to, kad projekto vykdytojai nepasirūpino dirvožemio nusausinimu – tai todėl dabar per atlydį teritorija visuomet apsemta. Jei apsemta dabar, neramu, kas aikštelėje dėsis po pavasarinės liūties? Kitas ramybės neduodantis klausimas – kodėl naujojoje vaikų žaidimų aikštelėje pastatyta viena vienintelė laipynė.

 

Paskubėta įsisavinti pinigus?

Skaitytoja galvoja, kad pinigai, už kuriuos įrengta žaidimų aikštelė, buvo panaudoti netikslingai. Esą reikėjo daugiau dėmesio skirti ne „guminiam padui“, kuriuo išklota teritorija, o įrengimams, laipynėms, supynėms ir t. t., ant kurių vaikai galėtų laipioti, čiuožti, suptis.

Moters teigimu, prieš kelias savaites atšilus orams, naujoji aikštelė atsidūrė po vandeniu.

„Jei taip bus ir pavasarį arba vasarą labiau palijus, vaikai tikrai neturės, kur žaisti, nes tiesiog negalės prieiti“, – nerimą išsakė pašnekovė.

Anot jos, didžiausia klaida įrengiant žaidimų aikštelę – metų pabaiga.

„Akivaizdu, kad skubėta dar šiemet įsisavinti pinigus, o kokybė nelabai kam ir rūpėjo. Dabar turim, ką turim“, – sakė gyventoja, dviejų vaikų mama.

Ji prisiminė šioje Ginkūnų vietoje anksčiau buvus žaidimų ir sporto aikštelę, kurią įkūrė buvusi bendruomenės pirmininkė Zita Kliknienė. Aikštelė buvo gera, tačiau bėgant metams, tai kas pastatyta, tiesiog supuvo. Todėl daugeliui net abejonių nekyla, kad gyvenvietei reikėjo naujos žaidimų aikštelės. Bet kyla abejonių dėl jos kokybės.

„Tikėjomės, kad viskas bus padaryta kokybiškai, kad bus atsižvelgta į gyventojų lūkesčius. Deja“, – sakė pašnekovė.

Gyventojo idėja

Žaidimų aikštelės Ginkūnuose idėja gimė vietos gyventojui. Aktyvus ginkūniškis parengė projektą, kaip įsivaizduoja būsimą aikštelę, ir pasiuntė jį Šiaulių rajono savivaldybei. Projekte aikštelės, kurios pagrindą sudarytų ant žolės paklota korėta guminė danga, įvardytas plotas – 75 kvadratiniai metrai. Šiame plote pastatytų 48 kvadratinius metrus užimančią laipynę.

Galvoto ginkūniškio pateikta idėja atsidūrė Šiaulių rajono savivaldybės dalyvaujamojo biudžeto 2023 metų projektų idėjų pasiūlymų sąraše ir po svarstymo bei rajono gyventojų balsavimo, surinkusi 269 gyventojų balsus, gavo 30 tūkstančių eurų finansavimą, kaip ir dar dvi taip pat Ginkūnų gyventojų pateiktos idėjos – poilsio zonos įrengimo Ginkūnų skvero teritorijos dalyje (298 balsai) ir penkių muzikos instrumentų pastatymo Ginkūnų vaikų žaidimo aikštelės erdvėse (578 gyventojų balsai).

Dalis Ginkūnų skvero šiuo metu jau sutvarkyta, minėtos žaidimų aikštelės pašonėje atsirado ir minėti lauko instrumentai, primenantys metalofonus. Vienintelė žaidimų aikštelė, kurios įrengimo darbai baigti antroje gruodžio pusėje, daliai ginkūniškių sukėlė dvejonių: ar tai, kas padaryta, buvo padaryta pagal projektą ir ar naujoji aikštelė pateisins lūkesčius.

Bus sutvarkyta, atsiras įrenginių

Ginkūnų seniūnijos seniūnės Vilijos Kvasienės žodžiais, ginkūniškio idėja tikrai prigijo.

„Gera idėja – vaikų žaidimo aikštelė, ji atsirado. Ne šunų vedžiojimo vieta įrengta, o aikštelė vaikams žaisti“, – sakė seniūnijos vadovė.

Jos aiškinimu, gyventojo pateiktą projektinį siūlymą, prieš vykdant numatytus darbus, nuspręsta dar kartą detaliai apsvarstyti. Buvo nutarta kreiptis pagalbos į atitinkamą išsilavinimą turinčią seniūnaitę, kuri sudarytų aikštelės vizualinį projektą, numatant ne tik vietas būsimiems žaidimų įrenginiams, bet ir takus, vietas suoliukams, ant kurių vaikų laukiantys tėvai galėtų pasėdėti, vietas kitiems statiniams, želdinius ir t.t. Be to, paprašyta sužymėti požemines teritorijos komunikacijas.

„Dėka šio vizualinio projektuko vietoje numatytos 75 kvadratinių metrų aikštelės su korėtu pagrindu atsirado 230 kvadratinių metrų aikštelė su pilnai paruoštu armatūra sutvirtinto betono ir guminės dangos pagrindu, po kuriuo sudėti drenažo vamzdžiai“, – sakė seniūnė.

Anot V. Kvasienės, drenažo sistema kol kas nepajungta dėl netinkamų sąlygų, tai bus padaryta.

Iš pagrindų atlikus visus vaikų žaidimų teritorijos įrengimo darbus, pinigų, pasak Ginkūnų seniūnės, laipynei, kokią buvo numatęs projekto autorius, nebeliko, todėl nuspręsta kol kas pastatyti kelis kartus pločiu mažesnę, vos 16 kvadratinių metrų užimančią 6 000 eurų vertės laipynę.

„Esu įsitikinusi, kad svarbiausia yra tinkamai įrengti aikštelės pagrindus – tai ilgalaikė investicija. Net neabejoju, kad ateityje, atsiradus pinigų, čia atsiras ir įrenginiai, skirti mažiausiems ir vyresniems Ginkūnų vaikams. Svarbiausia, kad bus ant ko tuos įrenginius patikimai pastatyti ir pritvirtinti“, – teigė V. Kvasienė.

Sausio 31 dieną vykusiame seniūnaičių susirinkime nuspręsta artimiausiu metu apgalvoti ir pateikti siūlymus, kokių įrenginių naujajai Ginkūnų vaikų žaidimų aikštelei ateityje reikėtų, kad laisvalaikį čia smagiai galėtų leisti visi norintys.

V. Kvasienei ne naujiena, kad šiuo metu laiku naująją aikštelę apsemia tirpstantis sniegas ir kad ką tik supiltas dirvožemis pažliunga. Esą problema išnyks, kai minėti drenažo įrenginiai bus įjungti, kai bus išlyginta žemė ir paklota žolė, kai bus pasodinti želmenys.

„O kas būtų, jei aikštelėje būtų išlietas ne betonas, kaip dabar, o paklota korėta danga? Būtų tikrai daug blogiau“.

Ginkūnuose šiuo metu gyvena 573 nepilnamečiai.