Vytauto Kubiliaus premija – Vigmantui Butkui

Redakcijos archyvo nuotr.
Vytauto Kubiliaus premija paskirta šiauliečiui literatūrologui, Lietuvos rašytojų sąjungos nariui dr. Vigmantui Butkui.

Šių metų Vytauto Kubiliaus premija paskirta šiauliečiui literatūrologui, Lietuvos rašytojų sąjungos nariui dr. Vigmantui Butkui už monografiją „Literatūrinė baltistika: Samprata, raida, perspektyvos“ ir kitas publikacijas.

Žymaus literatūros kritiko, literatūrologo V. Kubiliaus (1926–2004) premija Lietuvių literatūros ir tautosakos institute įsteigta 2012 metais. Premijos mecenatai – Kubilių šeima.

Premija teikiama kasmet už esmines problemas iškeliančią literatūros kritikos ar mokslo knygą arba už publikacijų ciklą.

V. Butkus monografijoje „Literatūrinė baltistika: Samprata, raida, perspektyvos“ literatūrinę baltistiką tiria ir kartu sukuria kaip atskirą baltų filologijos kryptį, aprašydamas jos turtingą istorinę raidą, diskutuodamas dėl tradicinės ir moderniosios (pereinančios iš etnologinės prie Baltijos studijų regioninės) baltistikos sampratų ir brėždamas Lietuvos ir Latvijos literatūrų ryšiams perspektyvą šiuolaikiniame globalėjančiame pasaulyje.

V. Kubiliaus premijos įteikimą V. Butkui Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas rengia lapkričio 23 dieną 13 valandą nuotoliniu būdu. Dalyvaus Kubiliaus premijos komisijos nariai, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto ir kitų akademinių institucijų kolegos ir Kubiliai (premijos mecenatai).

Renginio pabaigoje kaip šventinė dovana nuskambės Niccolo Paganinio 21-asis kaprisas smuikui, kurį atliks Saulė Kondrotaitė.